Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

ок де а фендерските струни хубави ли са? всеки път като отида в RF се опитват да ми продадат такива, защото съм бил с тремоло и те били направени уж за него. аз обаче не го използвам и грам, а от друга страна съм чувал, че самите фендерски струни не вадят кой знае колко хубав звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз както вече споделих в една друга тема, свиря с Hybrid Slinky - с удебелени басови жици за по-як :D Много съм доволен от тях, само дето нещо за 5-а струна все на дефектна попадам ;) Ама да попитам по-запознатите от мен: има ли значение с какви струни свиря от това дали имам тремоло? И още: когато купувам струни различни от тези дето свиря сега трябва ли да ги сменя всичките на веднъж или просто да си сменя скъсаната (защото аз струни сменям само като се късат засега)? Мерси в аванс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок де а фендерските струни хубави ли са? всеки път като отида в RF се опитват да ми продадат такива, защото съм бил с тремоло и те били направени уж за него. аз обаче не го използвам и грам, а от друга страна съм чувал, че самите фендерски струни не вадят кой знае колко хубав звук...

 

Aз не съм им фен. В моите ръце не издържат никак дълго. Иначе като нови не звучат зле, но ги съсипвам за минути буквално. При други може и да не е така. А това, което са ти казали за тремолото по-скоро са глупости на търкалета и подвеждане на клиента.

Те са представител на Фендер и може би нарочно набутват тези струни под различен предтекст на хората.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някои модели, на чиите кутийки пише, че са специално за флойд-подобни тремоло системи. Ма какво им е по-специалното... чак нищо май. Само се чудят какво да измислят за реклама... :greenball:

 

hand_of_doom: Струните се сменят като се прецакат (или като имаш кинти). Някои мразят да сменят и карат месеци наред с един сет, други се престарават и сменят всяка седмица...

Телените струни (тия без покритие) държат 3-4 седмици. Зависи от интензивността на свирене и други фактори, ама долу-горе там някъде. По-кадърните (тия с покритие) държат от 2-3 до 5-6 и повече месеца - пак според зависи. Усеща се по допира на самите струни, също и тона се губи, почват да глъхнат, някои се разтеглят и почват да фалшивеят даже. Във всеки случай тактиката "само като се скъса" е много нелогична за мен. Още повече аз никога не късам струни. Е... три години ли да карам с едни? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок де а фендерските струни хубави ли са? всеки път като отида в RF се опитват да ми продадат такива, защото съм бил с тремоло и те били направени уж за него. аз обаче не го използвам и грам, а от друга страна съм чувал, че самите фендерски струни не вадят кой знае колко хубав звук...

 

Aз не съм им фен. В моите ръце не издържат никак дълго. Иначе като нови не звучат зле, но ги съсипвам за минути буквално. При други може и да не е така. А това, което са ти казали за тремолото по-скоро са глупости на търкалета и подвеждане на клиента.

Те са представител на Фендер и може би нарочно набутват тези струни под различен предтекст на хората.

Невероятно, но факт - те верно са направени за тремоло, понеже куршумчето ляга по-хубаво в канала на блока и не запича (както прави топчето). Още по-невероятно, но пак факт - китарата се разстройва по-малко. И аз бях скептично настроен за тези неща, докато не ги пробвах. А и това са първите струни, с които съм свирил няколко дни без да потъмнеят... а свиря по много, а не по малко (както ще си помислят някои).

 

П.П. На продавачите в магазина със сигурност не им дреме дали ще ти продадат Fender или D'Addario - те все си взимат заплатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Fender bullet съм съгласен, въпреки, че като си калайдисам главите на струните, ефекта е същия, но пък от тая гледна точка струните са удобни наистина. Иначе за потъмняването - явно е до човек. При мен стават на конци за отрицателно време.

 

А всъщност... доколко запича главата на струната в канала на тремолото? Според мен по-скоро проблем е това, че струната може да се разплете/наплете откъм главата.

Аз затова си ги калайдисвам долу при главата и нямам проблеми.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък свиря с Elixir, снабдявам се от надеждния ни източник :P От друга страна пък вече и в някои магазини са започнали да ги продават, затова са и по-достъпни. Мисля, че определено си струват цената, като се започне от това, че са меки, издържат МНОГО дълго и се свърши с това, че най-малкото не се амортизира хардуера на китарата (особено ако е със заключващо тремоло) при по-честа смяна на струни. Освен това, при флойд, един път разтегнати както трябва, след това си седят така с месеци, не е нужно да се разтягат отново и отново. Дори и в потните летни дни, когато обикновен комплект вече е потъмнял, ръждясал и гаден за три дни, тези струни ми изкараха три месеца, без да се наложи да ги сменя, а аз съм маниак на тема хубави, чисти и звънливи струни.

 

За размера - сега съм на 11-49 в Ре, но обмислям да мина на малко по-тънки, че напоследък като спрях да свиря на бас, тези ми се струват малко дебели. :thumbdown:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно. значи няма смисъл да ги пробвам тъй като тези на Dunlop нито потъмняват нито им изчезва звънливия тон а китарата я настройвам веднъж на 2 седмици. ръчката на тремолото седи и прашасва с един шкаф от повече от година така че няма какво да го мисля. а относно RF съм забелязал че няма значение колко струва продукта - продавачите винаги се опитват първо да продадат фендерския продукт. дори и при перцата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тъй като тези на Dunlop нито потъмняват нито им изчезва звънливия тон а китарата я настройвам веднъж на 2 седмици....

 

Мисля, че пдхождаш твърде лекомислено. По-скоро ПРИ ТЕБ не ръждясват.... не забравяй да го добавиш към изречението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та има много теми"Какви струни използвате","Каква дебелина са струните"...и т.н. НО аз искам да попитам какво правите когато скъсате една струна?Сменяте всички струни, или само тази-->която сте скъсали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капъша(или поне само за него знам) продава единични, обаче това е приложимо само ако скъсаш веднага нова струна заради дефект.

Иначе, ако се късат от старост, всички са за смяна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някои модели, на чиите кутийки пише, че са специално за флойд-подобни тремоло системи. Ма какво им е по-специалното... чак нищо май. Само се чудят какво да измислят за реклама... :rockon:

 

Намалено време за възстановяване от остатъчна деформация на пружинен хистерезис след динамично натоварване и разтоварване по нормалата на струната. :thumbup: Т.е., възстановяват си нормалната дължина и се връщат във вярна интонация след здраво dive-еене с флойда. Нормалните струни не са с такива свойства. Доколкото знам, засега има само две марки в света, които имат сертификат за флойдо-струно-производство - Dean Markley са едните, Elixir май бяха вторите. За Elixir не съм никак сигурен, но за DM - 100%. Имам един съмнеж, обаче - тази подобрена еластичност, вероятно, идва за сметка на тоновите качества на струната или трайността й. Винаги има някакъв trade-off. :)

 

noflip, Fender-ските са добри. Поне при мен държат доволно дълго и звучат прилично. На усещане са ми по-меки, спрямо Ernie Ball и D-Addario, макар дебелината им да е еднаква. Като остареят подобаващо, стават адски твърди (опитай да залепиш Bb баре на 1-ва позиция) и така разбирам, че са вече за смяна. :rocker:

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.