Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Някой да е пробвал новите Ernie Ball Cobalt Slinky ?

Пишат интересни неща за тях и бих ги тествал при пръв удобен случай - стига да направят 7 струнен комплект или да намеря по магазините един 12/56 + 9 :) Някой да знае дали има от тях или въобще нещо от марката във "Фактор" или в "РФ"?

emosms, пробвай промазаните струни на Ernie Ball - "Coated Slinky". На един приятел на страта изкараха доста и до последно звучаха много добре и не им беше паднало покритието. За моя вкус звучат пъти по-добре от Елексирите. Вчера на същия приятел сложихме един комплект Елексир след Ърни Бол (същия размер) и останахме и двамата неприятно изненадани - звучат много осезаемо по-тихо, мътно и с много малко среди и ниски. Все едно свириш на друга китара :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък свиря с Elixir с един от трите размера 11-49, 10, 52 и в краен случай с 10-46

харесвам ги по две основни причини

1 стоят много добре под пръстите ми (не харесвам много еластични струни)

2 излизат ми по-евтино - по-скъпи са от другите струни между 2 и 2.5 пъти, но държат поне 5 пъто по-дълго

 

това разбира се според моето свирене

 

пробвал съм ротосаунд - егати не струват - след 5ч свирене просто се разтеглят безобразно и са за изхвърляне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много харесвам Ernie Ball, но ми се е случвало преди да си купувам нов сет почти ръждясал. Самата опаковка не беше ок и струните се окисляваха. В момента свиря с D'addario, но ме дразни това че след 4-5 дена максимум, тънките струни потъмняват и като цяло целия сет почва да звучи глухо. Пробвал съм GHS и не ми харесаха. Апропо, свиря с 13-56 или 12-54 в Ре, но последните идват малко "лабави" за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свиря със тия на фендер пробвам съм и D'darrio и Ernie Ball. Да имам малко опит но смея да твърдя че тия не фендер потъмняват по-бавно и са доста по-здрави. Нали много много ме няма и бях пробвал да си настройвам китарата по слух от "Standart C" във стандартната настройка. После като ползвах тунер се оказа че съм опънал струните с по 4-5 полутона. Значи струните не бяха мръднали. Е да не съм свирил с елексири тъй не знам дали са по-добри, пък и както се вика "въпрос на вкус казало кучето и си облизало гъза"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като има доста общо с темата ще пусна линк към една от последните ми статии, а именно String Tension. Вярвам, че за доста от хората ще бъде интересна и ще даде повод за размисъл и експерименти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

На мен ми харесват Дънлоп .10-.46 , Ърни Бол .11-.48 и Еликсир .09-.44 . Като цяло всичките ми звучат много добре ,но зависи какво свири човек и дали на него му харесва да свири с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случи се така, че подрънках на една китара с Daddario chrome 10-48 flat wound, тоест гладки. Много интересно ми звучаха, харесаха ми в момента - малко по твърдички ми се сториха, въпреки че май пише на кутията mellow и light. Малко са по-скъпички. Иначе хем не много звучни, хем като че достатъчно ... не знам, може би трябват по-дълготрайни впечатления. Сигурно ще сложа за проба, но междувременно ако някой има впеч, които да сподели - за звук, за трайност и т.н. др. неща, които е чул/усетил при по-дълга употреба на тези струни - ще се радвам да ги прочета тук.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,

 

С басистчето водим един "спор", интересно ми е да чуя вие какво мислите:

Та, той твърди, че съм му пре*б@л струните Elixir за баса защото свиря с перо доста агресивно и им се показаха червата :D на мястото, което удрям, и звука им се прецаквал.

Забелязах, че на моята китара дебелите струни Elixir са още "по-разбридани" и им стърчат конците/влакната или както точно се нарича. Но аз разлика в звука не чувам откакто съм ги сложил - 1 месец.

Според вас "отиват" ли струните Elixir като им се покажат чревцата или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като има доста общо с темата ще пусна линк към една от последните ми статии, а именно String Tension. Вярвам, че за доста от хората ще бъде интересна и ще даде повод за размисъл и експерименти. :)

Прегледах статиите - намирам ги за много полезни и най-вече насочващи мисленето в една вярна посокока. Аз от доста години ползвам комплекти с по-дебела 6-та струна (ако е по-тънка така ми се заклаща, че не можем да се намерим от време на време ^_^ ).

Така и така си се захванал за формулите, проблем ли ще ти е да провериш какво става с теншъна ако натиснем всички струни на изчисления от теб "верен" къстъм сет през средата (12-ти праг) - запазвали се коректната пропорция?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.