Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

d-addario-exl110-7-regular-light-7-string-10-59.jpg

683_GHS_Boomers_7-String_Guitar_Medium_GB7M_a.jpg

 

GHS - като цяло ен съм много доволен , защото живота им е по кратък от дадариото , сегашния GHS след първата седмица замина , дадариото държат малко повече :thumbs_up:

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Струните требва да се метални за специфичния вид китара, и найлонови (пластмасови) за другата специфика ... темата се изчерпа според мене!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

^ За първи път чувам за тези струни! Би ли обяснил накратко каква е тяхната " революционна особеност"?

Аз получих, но още не съм изпробвал ето тези - Dean Markley

''HELIX" - Hyper-Elliptical Winding process. Също с "революционна особеност".

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

(9-42)stagg по 6 лева е комплекта ама си свирят добре за електрическа и не се разстройват много не съм ги сменял от приблизително 1 година сменял съм единични струни 2 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрави! Няма как да свиря със скъсани :greenball::offtopic-001::greenball:

 

Иначе по темата - Дадарио EJ22 (13х56 -пакет 6 броя яки жици) когато има , а когато няма с възможно най-дебелите ,които се доближават до посочения от мен модел

:punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar:

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кои струни звънтят като новите дадарио XL bright nickel wound, но пазят този звук по дълго?

предполагам всички струни като се наклепат с мръсотия и сравнително бързо губят звънтежа на чисто нови, така ли е?

пробвал ли е някой дадарио про-стиилс, аз не съм виждал по магазините.

ърни бол и ротосаунд повече ли дрънчат? тези ротосаунд май са двойно по скъпи от стандартната цена десетина лева.

---

пробвал съм ямаха, xxxx, но основно ме кефи дадарио. ямаха не знам какъв модел бяха, но ми оставиха "неутрално впечатление". сега като се замисля обаче, като че ли по малко се цапаха и стояха повече като нови

на другата китара имам някакви неизвестни, и вади супер стегнат изродски тон. но не знам дали защото тялото е от по хубаво и плътно дърво, много е вероятно, китарата е съвсем различна, тип страт.

но странното е че... въпреки стегнатия тон, не ще да вади хармоници на пета позиция ....

едвам едвам се чува, никога не съм виждал такова нещо...........

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Еми че много ясно, че няма, откъде ще има...нали и на колите е така, като сложиш на гоуфарата гуми Continental и автоматично почва да върви като Бенцовете, които карат с такива :D

 

Отде такова самочувствие за тия категорични отговори просто не знам....и аз много неща не разбирам, ама си трая като си знам, че не разбирам...

 

 

По темата - скоро сложих 7-струнен Dunlop HeavyCore на 6-струнна китара, просто махнах средната. Сега е 10-60 и се свири много хубаво в C, даже и в B е доста добре. Става въпрос за къса мензура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Еми че много ясно, че няма, откъде ще има...нали и на колите е така, като сложиш на гоуфарата гуми Continental и автоматично почва да върви като Бенцовете, които карат с такива :D

 

Отде такова самочувствие за тия категорични отговори просто не знам....и аз много неща не разбирам, ама си трая като си знам, че не разбирам...

 

 

По темата - скоро сложих 7-струнен Dunlop HeavyCore на 6-струнна китара, просто махнах средната. Сега е 10-60 и се свири много хубаво в C, даже и в B е доста добре. Става въпрос за къса мензура.

 

Ти пък откъде намери голфовете в цялата работа?

Искате да кажете, че колкото и много да ви се потят ръцете и се цапат струните ще дрънчат яко на тенекия,защото китарата е от "як" махагон?

Аз имах впредвид за звънкането на струните,а не че на дадена китара ще звучат по мътно и т.н

Моля някой да обясни,че ми стана интересно.

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето скапаните струни ще променят качествата на звука, вибрацията на самата сруна (примерно поради мизерия или прекомерно "опъване"). И понеже темата е за струни, а не за дървета и т.н., които са дъвкани вече. Това е което ми попадна на първо търсене http://www.frudua.co...guitar_wood.htm Иначе да скапани струни на хубава махагонова китара ще дрънчат по-яко от колкото на скапана китара от някакво си дърво (с пет чепа примерно)! :metalist:

 

И за да не съм офф да кажа че от скоро съм на Елексир 9-42 и съм ту мач хепи. В началото се опъват малко трудно, но след като улегнат става Ох!

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.