Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Аз напоследък бича с DR DDT 13-65, които са жестоки с изключение на 3-тата струна. При нея се забелязва странното решение да е голичка (като 1-ва и 2-ра), а не coated, което е стандарт при по-дебелите въжета. В резултат лесно се разстройва и ми се струва, че е лесно да изфалшивее самият тон (лоша интонация демек).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавите струни са новите, независимо от марката. И искам да спомена нещо, което съм сигурен, че почти никой от познавачите не знае. Повечето фирми поръчват струните за изработване във фабриката на Д Адарио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно - ама баш техните си нещо не стават според мен. Поне в сравнение с другите марки, пък където ще да ги правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един скромен списък на артисти, които свирят с D'Addario: 

 

 

Chris Thile 

Jason McGuire

Michael Landau

Al Di Meola

Herman Li

David Russell

Mark Tremonti

Pat Matheny

John Scofield

Joe Satriani

Dave Mathews

Robben Ford

Scott Ian

Mick Thomson

Adam Del Monte

Xuefei Yang

Alex Skolnick

Andy Timmons

Lenny Kravitz

Richie Sambora

Jerry Douglas

 

Сам си прави изводи колко "стават". Аз в момента съм със  Savarez Alliance high-tension. 

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички концертиращи китаристи си сменят струните преди всяка изява, т.е. кажи-речи през ден. Това е идеята на ендорсмънтите, както каза Фатс "Най-хубавите струни са новите". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тия гореизброените първо им сипват камара пари, второ повече от 2 дни не държат струни, трето имат човек, който да им ги сменя. Тей че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък досега не си спомням да ми е харесал звукът на чисто нови струни инсталирани на китарата.

След 2 дена ми се струва по-благ и приятен.

И да не съм извън темата, в последно време свиря с Fender Regular/Heavy 10-52.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно - ама баш техните си нещо не стават според мен. Поне в сравнение с другите марки, пък където ще да ги правят.

 

Не знам колко години се бориш с китарата, ама отдавна някой не ме е разсмивал така. Ти майси от тия, за които най-добре свирят черните китари, задължително с Елексир...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък досега не си спомням да ми е харесал звукът на чисто нови струни инсталирани на китарата.

След 2 дена ми се струва по-благ и приятен.

И да не съм извън темата, в последно време свиря с Fender Regular/Heavy 10-52.

 

Поздрави!

 

Точно затова с новите струни се свири няколко часа, евентуално една репетиция, проверяваш настройката няколко пъти и си готов за концерта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Някой свирил ли е със Heavy серията на Dunlop:



 

Двете ми китари са доста сходни и искам да пробвам как се държат на ниски строеве едната с 10-ки D`Addario, другата с 11-ки Dunlop и после да сложа и 12-ки, за да направя разликата. Общо взето в момента си търся най-удобните и съм готов да експериментирам доста на етап начинаещ, от колкото да открия топлата вода след години свирене. 

Доста от нещата, които свиря са в ниски строеве (Tuning: Drop C# (C#, G#, C#, F#, A#, D#)), и забелязвам, че като се смъкне китарата, доста *бъзз се получава и струните са хлабави. Това при положение, че китарата е настроена при лютиер за по-ниски строеве, но е с 10-ки D`Addario. 

Скоро четох и темата в раздел "Уроци" за custom пакетите на струни и различния опън и това ме накара сериозно да се замисля:


 

От тук пък идва друго притеснение, дали китарата ще издържи на по-дебели струни с по-сериозен опън. Очевидно и двата ми Epiphone-a не са Heavy Guitars въпреки, че ги водят Metal, няма какво да се лъжем :>

Ако някой има опит с по-дебели струни и свирене в нисък строй на Les Paul тяло, ще се радвам да изкаже мнение. Парите не са водещи при избора, ако има по-добър вариант, независимо по-скъп или евтин го предложете :>

Даже се замислих да взема едно баш евтино Епи и да си издевателствам над него със струни, пикъпи, настройки на род, бридж, екшън итн и да го начупя докато се науча. Цялото това желание изхожда от загубените вече 4-5 години в правене на нищо единствено с една акустична китара, която рядко захващах. Та близките месеци изчетох тонове информация и искам да се възползвам от факта, че съм на ниво начинаещ и нямам заучени грешни навици или да съм привикнал към един гиър.

Отворен съм към всякакви съвети и критики :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Това е интересно - ама баш техните си нещо не стават според мен. Поне в сравнение с другите марки, пък където ще да ги правят.

 

Не знам колко години се бориш с китарата, ама отдавна някой не ме е разсмивал така. Ти майси от тия, за които най-добре свирят черните китари, задължително с Елексир...

От близо 13-тина. Първо това, че известни музиканти ползват определено нещо, не означава, че нямам право на вкус, т.е. задължително трябва да ми харесва. Второ - точно тия китаристи едва ли ползват комплектите, дето се продават из родните магазини за по 12-тина лева. Трето - имах цикламена китара и ме кефеше много. Четвърто - Еликсир съм ползвал веднъж и не останах впечатлен. Пето - щом се забавляваш на такива постове, значи нещо не ти е ОК. Шесто - мир да има.

 

 

varbanov85

 За drop C# ще ти свършат работа 11-ки или 12-ки без проблем. Не мисля, че ще има нужда от допълнителен сетъп. Може да пробваш серията DDT на DR Strings. Те са специално направени за ниски строеве и по-дебелите струни от комплектите седят доста стегнато, но едновременно меко и удобно на грифа. За информация - в момента свиря на експлорър с гибсънска мензура (24,75") в B (демек стандартно си) с техни струни 13-65 и съм ужасно доволен. Съветът ми е да поекспериментираш с различни марки и размери, докато намериш подходящите жици.

Редактирано от Trysth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 ... точно тия китаристи едва ли ползват комплектите, дето се продават из родните магазини за по 12-тина лева...

 

Точно съвсем баш същите ползват.

Само дето са им без пари ... (а не по 4-5 лв. - колкото струват в не-наш'те магазини и не в "наш'те пазарувани количества")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай да ръчкаш, пробвай смело коя китара в коя настройка звучи най-добре, само внимавай да не преебеш тръс рода. Аз например съм си избрал за drop C Шектър Хелрейзър, седмака ми е в drop A, но е нон трем и лесно става в В, страта в Е бемол, телето в Е, а Гибсъна в D drop. Твоите Епи-та обаче, както сам казваш, са сходни, а като гледам имаш планове за поне още 3 китари с горе долу същите характеристики:) Лошо няма, щом са черни:), ама май ще имаш разнообразие по-скоро като форми, а не като звук. 
 
Провери тези струни на Дънлоп дали не са с оплетка на трета струна - на мен ми е малко криво така и предпочитам гола трета. Ползвал съм 10-52 на Дънлоп и не са лоши. За С дорп на Шектъра ползвам тези и съм страшно доволен: 

http://www.stringsbymail.com/store/ghs-boomers-zakk-wylde-electric-guitar-10-60-full-set-5563.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.