Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

мда,

свири с девятки тогава, мекичко перо и нарязан мазнярски дисторшън, който ти компресира цялата динамика.

т.е динамика и акцент на тона не ти трябва(може би pinched harmonics, супер са), той ефекта си го прай, нЪли :)

а как китарата ти къса струните, ако може да обясниш ??????????

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много лесно се късат струни от китарата, провери "изработка и ремонт" там има доста теми по този въпрос ;) (не са малко иконите, които свирят с 9-ки, недей така да плюеш)

 

Аз свиря с 10-ки, сега попаднах на една нова (за мен) марка - SIT. Харесват ми, издържат и наистина сякаш седят що-годе по-добре в строй :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за допълнителния офф, но това, че струни се късат само заради калава китара или свирач е глупост и абсолютно невярно твърдение, но то се иска и опит малко, а не да си купиш само китара и амп, за да ръсиш мъдрости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

еми ако съм бърз като сатриани и вай и усещам девятките ми помагат за това / ок. но иначе саунда си е жив т...

просто на сухо не ме кефи как звучи. и как да звучи после..

бтв, сега чекнах някои имена, сатриани и вай може би ползват 9, вай и 10, зак уайлд 10, слаш 10 и нагоре май, джимарата не знам точно, какви ли не неща пише но свири и с дебелички, ерик джонсън 10/11, стиви рей вон 12/13 - и точно той доста ме кефи как звучи макар че едва ли се доближавам

и стандарта си е 10 regular gauge, по-тънки се водят лайт, и над 10 почват да се водят постепенно дебели.

също всички джазмени за да извадят хубав тон без мазал дистър ползват доста дебели струни

Ингви май свири с тънки и саунда му е трепач за каквото свири. Но и фендера си вади съответния тон :)

п.п. и скъсах ги ама бяха на 3-4 месеца...., верно малко се поотпуснах също

4 се скъса на столчето, където ми опира ръката чак е разяден никела от киселинна пот, първа по средата, май и 2 или 3 изпляка преди месец и слагах сбирнщайн :P

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съжалявам за допълнителния офф, но това, че струни се късат само заради калава китара или свирач е глупост и абсолютно невярно твърдение, но то се иска и опит малко, а не да си купиш само китара и амп, за да ръсиш мъдрости.

 

Е, не съм казал, че САМО от това става, но това са най-честите причини, особено при вайкащите се от случващото се.

 

 

След като явно си се почувствал засегнат, дай ни малко от твоя необятен опит...от какво още се късат струни? :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Засегнат не съм се почувствал, няма от какво, струна не съм късал никога през живота си по време на свирене, а иначе - елементарно е, музикантите [които нямат проблеми с китарата (по подразбиране) и имат хубава техника на свирене най-често късат струни, в следствие на по-агресивно свирене с по-широки повдигания], a явно, вайкащите се тук са ги скъсали в следствие на стари струни, но в никакъв случай не може да се заключи, че единствените причини са неспособен свирец и назъбени легла/нът и т.н.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, ако не се бендва 1, 1½ тон рядко се късат, по добре само ½ или даже хич

вече като изсъхнат съвсем може и от седене на китарата да се скъсат сами :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Наистина са много добри. Може би icon сериите ги правят по по-различен начин, защото един път съм слагал такъв сет и си спомням, че доста дълго се задържаха хубави, а принципно не ми правят впечатление такива неща :D

Като цяло Дънлоп са ми любимите струни. Напоследък свиря с heavy core серията, там обаче много бързо се лющят соловите струни, не знам защо така. Буквално за 2 часа свирене на по-интензивно използваните места им пада никела.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос между другото - вчера китариста на Odd Crew ми обади, че свири на 6-струнна китара, ама 6тата струна е нещо от сорта на 0.076 размер. Не успях да го разпитам допълнително, затова тук - къде има такива струни? Колко пара са и някой свирил ли е на такива чудовища?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига бе, това възможно ли е въобще?! 0.76?! На мен 7-мата ми струна е 0.58 Odd Crew откога свирят толкова ниско?

Иначе по темата аз май съм най-доволен от SIT. 10-58

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърни 9-42...пробвах с Дадарио 12ки на До# настройка...не ми харесаха тия струни.Свирил съм с Фендер 9-42 и 8-38 май,че беше и не беше толкова зле колкото хората говорят.След повторен сетъп един лютиер ми препоръча да си купя ърни или дадарио и аз взех първите...и повече с други няма да рискувам.Ааа да,свиря в стандартно МИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.