Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

На мен ми дойдоха от ebay няк'ви Alice A506,отзад пише ''Plated steel,steel core,nickel allow wound'' 9ки.

 

Някой да ги е ползвал и ако може да каже мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди няколко дена сложих струните,преди това бях с еликсир.Значи тез струни вадят ЕБАСИ БРУТАЛНИЯ ЗВУК.Имам предвид че на 1вите струни (1,2,3) звука е просто уникален,нищо общо с еликсир,много по ''мек'' (аз такъв харесвам),но на 4,5,6 струна явно са били дефектни или не знам,но свиря ли powerchords никога не звучат добре,интонирах ги,всичко по план,ама не става.Ще поръчам още 1 комплект да ги пробвам,ако пак има такъв проблем не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG - Sound Generation 0,10-0,59 за 7-струнките. Бразилско производство.

Доволен съм на макс. Ако някой се интересува от тези струнки да ми пише. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя опит

Свирил съм с Американско дадарио (уникален звук) евро Дадарио (пръдлив шум и много хис) + рокаджииски тон

GHS са ми глухи.

Урни бол са звъчат приглушено и те

Dean Markley мога да кажа хубави неща доста брайд и метално звучене

Dunlop - са доста рок с глух тон, трашарска работа

 

SG - са ми глухи и те. Но звучат сравнително добре.

Варианта който искам да пробвам ДР Хай биим 10-56 - това очаквам да е желаният тон и дано не се разочаровам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... в началото маах на D'adario 9'46, но ме светнаха за тва че ефтинийките били по-свестни от скъпите модели и почнах да маам на Squier, Queen и подобни за цена към 5 леви. Размер 9'46. Дадарио са ми някак си прекалено меки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

^И аз така,също и GHS.За различните китари са подходящи различни струни,примерно не ми харесва Страт с GHS,а с Гибсън много добре ми звучат,всичко е субективно,но 9-ки нямат никакво присъствие сравнено с 10 или 11,независимо от марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Ърни Бол 8-мици приминах на DEAN MARKLEY модел DM8811 със струни 8 до 48. Имам още един комплект но си го пазя за следващия месец. При мене всеки месец китарата е с нови струни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърни бал слинки 13-ки :rocker:

 

Те тия Slinky ли са? По-скоро са Baritone Slinky (ако първата е 13-ка) серията или някакви от тия хибридните, които ги водят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърни бал слинки 13-ки :greenangel:

 

Те тия Slinky ли са? По-скоро са Baritone Slinky (ако първата е 13-ка) серията или някакви от тия хибридните, които ги водят.

Slinky се водят, поне така пише на пакетчето :greenball::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.