Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Ползвам Augustine за класическата си китара(благодарение на Цецо :) ).На електриеската слагам Ernie Ball Regular Slinky 10-46...И двете китари ги държа почти винаги в ми , рядко слизам в ми бемол(най-често при електрическата).Мисля се дали да не си сложа 11-ки ама май ще са ми много дебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слизам в ми бемол(най-често при електрическата).Мисля се дали да не си сложа 11-ки ама май ще са ми много дебели
Екстра са - като 10-ки в ми.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хибридни 10-52. С един тон под стандартната настройка :)

 

Абе някой 7-струнен няма ли да се обади да каже какви струни ползва ?

Да кажем ако е в някаква по ниска от стандартната настройка ?

Аз гледах из нета - 10 - 60 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различно, някои ползват:

.009 - .012 - .016 - .022 - .038w - .052w - .068w

или:

.010 - .013 - .017 - .026w - .036w - .046w - .056w

 

10-60 са много крив сет, слагахме такива, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се обадя! :)

 

Еrnie Ball RPS 10-46 само и единствено! :godbless:

за ниски строеве ползвам 11-ки може и 12-ки особено ако китарата е в B

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разнообразие и проба сложих 11-ки на western-а и d'addario black nylon на класическата, май така ще карам занапред. На електрическата 10-46 са ми достатъчно добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз попринцип свиря с .09 или .10 щото са ми най-удобни и звука е хубав-става въпрос за Earnie Ball ... търсил съм Елексир ама няма пък ми е интересно да ги пробвам понеже съм чувал интересни одзиви за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип напоследък съм на Еликсир, но последно си купувах в БГ и взех Еаrnie Ball.

 

В момента съм с 12ки в строй Ре (или дроп До) иначе тая китара си е сетната за 10ки и така ми е удобна (на другата съм с 11ки в стандартен строй).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Я и аз да се обадя! :punk_guitar:

 

Еrnie Ball RPS 10-46 само и единствено! :music336:

за ниски строеве ползвам 11-ки може и 12-ки особено ако китарата е в B

 

Мамка му колко си прав!

 

За пореден път се убедих, че за мен Ernie Ball RPS (.10 или .11) са единствения избор! Пробвал съм всякакви, за последно слагах Boston и ги махнах на 2рия ден, ужасен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toтално подкрепям Ernie Ball. В момента съм с къстъм 11-54 те са за дроп настройка но аз предимно свиря в Ми. По добре 10ки в този случай но експериментирах. Тези струни са на 4 месеца. Изглеждат ужасно и звучат кофти. Ползвал съм до сега 4-5 сет-а и само един път ми се скъса 1ва струна защото я натегнах много с ключа :punk_guitar: Само да поясня че свиря по 1-2 часа на ден. А събота и неделя репетирам по 5-6 часа. Струните звучат доста добре преди да се скапат (3 седмици до месец) което си е напълно нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.