Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

D'Addario EXL110 10ки - най добрите струни за мен - дават много як звънтящ (винтидж) звук - идеални за сингъл адаптери, сега ползвам Дадарио хромес - гладко навити и съм мнооого доволен - звука е мек и не толкова звънтящ, но май бяха 18лв

Ърни Бол Слинки също ме кефят, но са по-подходящи за метъл и хай-гейн работи

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като все още навън е топло и плащам доста ток, затова използвам едни от най-евтините струни т.е. "Ernie Ball" (9мм.). За 10лв., стават за свирене!!! А инак "Squier"(9мм.), не са никак лоши!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cobra 9-42, 10-42, и 10-46. Много добри струни, със добър звук. Доста механично издържливи(в сравнение с D'addariо, Еarnie ball, Fender, Squier и подобни).

 

Queen 9-42 - още по-бюджетно решение. Не са идеалните струни, но пък звучат сравнително добре, и също така имат добри механични качества.

 

Свирил съм до сега с D'Addario, Earnie Ball, Fender, Squier, Stagg, Yamaha, Cobra, Dean Markley, Boston, Queen.

 

Бих казал, че Cobra и Yamaha са може би най-издържливите и устойчиви от тях. Звука на Yamaha е добър, но си има някаква специфика. Звукът на Cobra e на ниво също.

 

След тях по издържливост са Queen - евтини струни, с добър звук(макар малко по-зле от Cobra-та).

 

Fender струните не са издържали особено много при мен, а и звукът им не ми е любим.

 

D'Addario и Earnie Ball са струни с МНОГО добър звук, но остаряват, оцветяват се, изгубват тона си, и стават крехки сравнително бързо, в сравнение с повечето струни.

 

Stagg - не звучат особено добре, имат малко странно поведение, и не са здрави - аз лично не бих си купил пак.

 

Това са моите лични впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GHS са ми любими. На едната си китара слагам само такива - размер 9-46, на 7-струнната слагам ДаДарио 9-52. И двете китари са в Ми Бемол.

За кухарката 10ките са ми най-удобни. Тя е в Ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам две условия:

1. Да не са от БГ.

2. Да имат покритие.

 

Ползвам Elixir 09-42 на китара с "флойд" настроена в Е. По мое мнение са около 3 пъти по-добри от всички останали. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.