Jump to content
Българският форум за музиканти

Cerwin-vega! ще купувам


The_voice

Recommended Posts

ab-36.gif

 

PERFORMANCE DATA

 

Frequency Response: 30 Hz - 300 Hz

Peak Power Handling: 1500 watts

Program Power Handling: 750 watts

Nominal Impedance: 8 Ohms

Sensitivity (1w/1m): 108 dB

Connections: 1/4"Phone, Neutrik Speakon™

18" Woofer with 4" Voice Coil

Durable Multi-Ply Construction

High Quality Carpet for Durability

Dimensions (HxWxD): 36 " x 24 " x 36 "

Weight: 166 lbs.

 

Ей за т'ва става въпрос. Работил съм с подобни и съм доволен.

Обаче има едно ОБАЧЕ... Може да се наложи с колоните да свирят музиканти, а на мен там ми е малко тъмна Индия. Някой от вас да е свирил с такива и да има някакви наблюдения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами озвучавам от време на време разни малки събития.

Имам четири Веги PSX-153. Смятам да продам двете и да взема едни яки баси. Гледах едни JBL-и ама мнооо скъпи бе, пък и нещо не ме кефи много тази марка, пък и такива намерих втора ръка. Нови са към 1200 лв. парчето, а толко пари нЕмам.

Редактирано от The_voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравей "The Voice"!

Аз съм свирил с такъв тип но от моделите 90/92 година на Cerwin-Vega!Moга да кажа,че свиреха много хубаво!Но за тези спецификации,би трябвало да ги "клатиш" с мощност около 1200/1300W-8 Ohm-на колона(а това означава 2500W усилвател)!Бих ти предложил друг вариант-тъй-като Вегите(от снимката) са екс-потенциални(т.е. вълните от високоговорителя не излизат директно напред,а след "завихряне" да го наречем из вътрешни рупори и канали на колоната и след това се появява звука)!При озвучаване на открито-порблем Nr.1- не се чуват отпред добре,а започват да звучат след около 20-на метра(заради вълните)Това е добре,когато сцената е на разстояние от слушателите,но когато е наблизо-е проблем!Другия вариант е-колоните с директен говорител от същия вид(18" или 15" Subbas-Woofer)които са за предпочитане при живо свирене!Тогава "ритника" от касата,баса е много-по различен и по-силен(чуваемо и усещаемо)защото е директен!Мои колеги си купиха 8 бр. такива за около 550 лв. на брой(заради бройката) и направо къртят глави...представи си 8-18"Subbas-Woofer и 4-15" с хорни средно/високи тонови!Тогава имаш възможност да ги "клатиш" по две колони паралелно на стъпало(4 Ohm) с по-голяма мощност(същия усилвател на 4-Ohm ще свири поне на 2х 1500W,a дори 4-те на 2-Ohm по 1800W)После и звука,който се "появява" от една колона колкото и да е силен-не се равнява на същия от 4 колони!(тъй-като всяка една от тях вече ще има Sensitivity (1w/1m): 108 dB )Значи моите колеги си купиха:

 

http://www.phonic.com/partner/modules/prod...p?product_id=73

 

или:

 

http://www.phonic.com/partner/modules/prod...p?product_id=81

 

а дистрибутор на Phonic за БГ е:"Шарк-Арт"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.