Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ли да се ходи на уроци по пеене за можеш да пееш добре?


ckeuta

Recommended Posts

Caruso,

за Наско аз лично съм убедена, че не е ходил на уроци. Моята педагожка го познава много добре и сме говорили по темата, въпреки, че аз съм "ЗА" уроците.

 

Тони, въпреки това мноооооооого малко са хората с толкова добра интуиция за пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Първо,много зависи ти какво искаш да покажеш на хората и каква музика искаш да правиш.Ако пееш някакъв тежък метал,там не се иска кой знае какви певчески способности,важното е да надъхаш хората за пого или пък да ги надъхаш да вземат някоя друга доза в кенефа.Ако свириш вече джаз или боса -нова в някой клуб,където ходят баровци и по-интелигентни хора,там вече трябва да пееш добре и се налага да ходиш на уроци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ мхм да се пее екстремен метъл никак не е толкова лесно колкото си мислиш

Редактирано от abn0rmal_J
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че трябва.

 

Но дори и след всички уроци, най-важно си остава чувството...

 

...а то не се учи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че трябва.

 

Но дори и след всички уроци, най-важно си остава чувството...

 

...а то не се учи...

Да,но това нещо се постига,като изпееш или изсвириш доста нотен материла.Също така е важно как ги пееш или свириш,а за това ти трябва педагог,който да те контролира.Това нещо не идва ей така,ставаш една сутрин и си мислиш,че музикалното чуство ти е дошло.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уроците и според мен не са задължителни а само препоръчителни.

Има достатъчно примери от музикалната сцена, които биха могли да покажат, че за да пееш добре е и не е задължително да си посещавал музикален педагог.

 

Стиловата ориентация според мен също не е много уместна, защото не мисля, че един оперен певец е задължително по-добър от един рок певец например!?! И двамата имат своята стойност и всеки има своите качества и разбира се публика!

 

Мисля си, че въпросът за това дали има смисъл от лош музикален педагог е доста по-интересен и важен!

Кой точно педагог не струва, как да се познае и т.н. е доста полезна и интересна тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Аз бих изкал да попитам за музикален педагоГ с ориентированост към хеви и хард рока. Дали някой има на представа за такъв. И в какви цени по принцип варират уроците по пеене в България. Надявам се да не е много глупав зададеният от мен въпрос. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз планирам да посетя Rock School-a в най-скоро време, попаднах на добри отзиви за Нора Дончева.

Пеех в хор, но там не са насочвали вниманието ни кой знае колко към теория и техника на пеене. Определено ще отида на някой друг урок, най-малкото, за да разбера дали правя нещата правилно и без опасност за здравето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи ... Лично мене моята педагожка ме е карала да показвам извивки на нейни съученици , тъй като тя не можеше да изпее тракийската народна орнаментика като мен . С мен работеше повече с вокалите ми - А - отваряш прекалено много , много стягаш на високите тонове - ще дишаш диафрагмено . Трябва да попаднеш на добър учител , но все пак ще пееш по-добре и аз съм за посещаването на уроци . Мене лично Солфежити и подготовката ми за котел ме ограмотиха музикално много . Интервали , мажор и минор отгатване . Транспониране на песен в различни тонаности или от подаване на един тон . Сега съм Бетон в това и хармония даже се научих да държа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали някой има на представа за някакви онлайн уроци или пък някакви книги. Понеже за сега нямам паричната възможност за учител. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.