Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ли да се ходи на уроци по пеене за можеш да пееш добре?


ckeuta

Recommended Posts

Първо аз съм женска. Второ, мисля че обясних съвсем ясно - аз нямам грам интуиция и затова тръгнах на уроци. Само че винаги съм ходила по 2-3 или най-много 4 пъти в месеца (при това без корепетитор) и мислех, че затова нищо не се получава. И трето прочети хубаво пердишния ми пост. Никъде не съм написала, че няма нужда от уроци по пеене, казвам само че е по-добре без тях, отколкото да се нацедиш там където не трябва.

ПП: Не виждам как ще ме обедиш за 10 минути, че има кой знае каква полза от уроците при положение, че гласа ми е просто неконтролируем ;) . За някой друг може би, ама за мене оправия няма... :) Ако ме чуеш как пея ще... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мое мнение и затова не бих спорил, нито да го налагам. Аз мисля, че да се ходи на уроци е полезно, важно е и даскала, дали ти взима кинтите или те учи. Учиш ноти, солфеж, хармония, начин на пеене или свирене. И колкото повече се ограмотяваш теоритически, толкова повече фантазията започва да ти работи, има база на която да се развива. Компонентите са страшно много защо е необходимо да има даскал поне в началото. И унас има самоуки таланти ама започват да бледнеят пред тези които са получили първоначалната подготовка.

Пак казвам това е мое мнение и неискам никой да обвързвам с него!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да добавя, ако искаш уроци по пеене ти препоръчвам Етиен Леви, направо е магьосник. А пък после каквото искаш пей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо аз съм женска. Второ, мисля че обясних съвсем ясно - аз нямам грам интуиция и затова тръгнах на уроци. Само че винаги съм ходила по 2-3 или най-много 4 пъти в месеца (при това без корепетитор) и мислех, че затова нищо не се получава. И трето прочети хубаво пердишния ми пост. Никъде не съм написала, че няма нужда от уроци по пеене, казвам само че е по-добре без тях, отколкото да се нацедиш там където не трябва.

ПП: Не виждам как ще ме обедиш за 10 минути, че има кой знае каква полза от уроците при положение, че гласа ми е просто неконтролируем ;) . За някой друг може би, ама за мене оправия няма... :) Ако ме чуеш как пея ще... :)

 

Значи първо трябва да разбереш какво искаш да пееш. Тоест каква музика ти харесва и/или ти пасва на гласа. После търсиш педагог , който преподава съответното пеене (поп/народно/оперно/рок и т.н.) . Все пак няма как да научиш френски ако ходиш на уроци по немски нали ;)

Зависи си и от човека колко е кадърен естествено, но ако след 1-2-3-4 урока видиш че нищо ново не научаваш няма смисъл да продължаваш, явно педагога не е добър, или ти не си в час.

 

А пък сама да се учиш... не става. Като свикнеш със нещо грешно и не се усещаш сам , после трудно се отвиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо трябва да разбереш какво искаш да пееш. Тоест каква музика ти харесва и/или ти пасва на гласа. После търсиш педагог , който преподава съответното пеене (поп/народно/оперно/рок и т.н.) . Все пак няма как да научиш френски ако ходиш на уроци по немски нали :)

Зависи си и от човека колко е кадърен естествено, но ако след 1-2-3-4 урока видиш че нищо ново не научаваш няма смисъл да продължаваш, явно педагога не е добър, или ти не си в час.

 

А пък сама да се учиш... не става. Като свикнеш със нещо грешно и не се усещаш сам , после трудно се отвиква.

 

 

Знаеш ли, отначало си помислих че има логика което си писал, но си мисля че все пак не е така.

 

Защото 1вид глас и 2това което му казват характер /или настроение, обичайно умонастроение или нравствен кодекс/ - много често се разминават.

Гласът ти е даден като "вид" - отгоре :) , можеш само да го усъвършенстваш /или похабиш/.

Това пък, което влиза в характера ти е продукт на житейска настройка.

 

Възможно е тотално разминаване между двете неща. Между това, което ти харесва да пееш и това, за което гласът ти става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само един човек преди музикалния педагог, от който изпадам в по-голям ужас и това е зъболекаря. И двамата могат или да ти помогнат или да те съсипят.

 

P.S. Внимателно си подбирайте зъболекаря. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKOCHIM, трансферът на думите ми от една плоскост в друга - битовата не бих го нарекла интересен, защото битовата интерпретацията е толкова изтъркана от употреба че отдавна е банална :thumbs_up:

 

В днешно време има толкова информация по въпросите за пеенето, колкото книги - толкова и преподаватели по тях, както и обратното.

Така че нищо друго на редовия човек с намерения в пеенето не му и остава, освен да се учи да плува. В този огромен информационен океан да се учи да плува. Защото дори ходенето на уроци може да се окаже поредното самоограничение /върху собственото съзнание/.... така че на практика излиза че тук никой от никое "гуру" не може да бъде научен. :)

 

Усмихнати поздрави! :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжната истина е , че всичко написано до тук е субективно.А отговора на цялата тема е факт в цялта история на пеенето и той е:

 

"На някой им трябва, на други - НЕ"

 

Казах, че истината е 'тъжна', защото вяиждам, че в някои Бог е сял, сял, сял та се е забравил... ма не смея да го виня , че ме е страх :thumbs_up:

 

 

Поздрав с Labyritnh - When I Will Fly Far , слушайте го тоз манияк....

Редактирано от Virgin_Steel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да добавя, ако искаш уроци по пеене ти препоръчвам Етиен Леви, направо е магьосник. А пък после каквото искаш пей.
Не бе, недей така! Нека не намесваме имена на педагози (и т.н.)! Нашата певица ходи дълго време при него и преди няколко месеца го смени и си отдъхна - в смисъл, освободи се и се отвори, и започна да се осъзнава, и открива, и разбира (себе си де)...

Ама не е темата за това, просто нямаше нужда!

 

По темата - както вече се спомена, "някои имат нужда, други - не", но според мен просто тези, които би трябвало да нямат нужда, трябва да си намерят по-добър педагог!

Но някои наистина нямат нужда! Давам пример - Били Холидей - ако някой ви анализира и обясни нейното пеене (въпреки че на нея никой не й го е обяснявал) и вие го разберете, и повторите, значи признавам, че има нужда от уроци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ведъж за винаги да се изясни на всички-"Никои не може да пее вместо нас" ако ще и При Стиви Уондър да ходите нищо няма да се постигне ако ходите един или два пъти сидмично и искате да разцепите мрака с височини.

Такъв филм няма.

Ролята на човека който ви помага в пеенето е да ви напътства и да казва това е доблре това не е и трябва да го оправиш да бъде така, като за целта направиш това и това.

От там нататък всичко зависи само и единствено от вас независимо при кой ходите и колко пари давате за целта.

А, че човек има нужда от това някой да го напътства няма нужда тепърва да откриваме топлата вода!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Извинявай, Никчетиринула, можем, но не искаме!

 

П.П.:

Поне така си мисля!

 

П.П.П.:

Има една, дето й викат Търсачката - па земи я питай, ще ти отговори (но не това, което искаш, а това, което си я питал!! (разбира се, двете може и да съвпадат))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ведъж за винаги да се изясни на всички-"Никои не може да пее вместо нас" ако ще и При Стиви Уондър да ходите нищо няма да се постигне ако ходите един или два пъти сидмично и искате да разцепите мрака с височини.

Такъв филм няма.

Ролята на човека който ви помага в пеенето е да ви напътства и да казва това е доблре това не е и трябва да го оправиш да бъде така, като за целта направиш това и това.

От там нататък всичко зависи само и единствено от вас независимо при кой ходите и колко пари давате за целта.

А, че човек има нужда от това някой да го напътства няма нужда тепърва да откриваме топлата вода!!!

 

Карузо, без да се заяждам с теб веднага те оборвам относно ходенето на уроци. Има изпълнители които са постиганали доста и без да ходят на уроци и веднага ти давам пример с Наско от БТР не е ходил на уроци и подобни мероприятия.Така като го слушам си мисля че е постигнал доста.И като музикална кариера и като глас.Мога да ти дам още примери .... Не искам да останеш с впечатление че подкрепям тезата - не трябва да се ходи да уроци по пеене . Но съм убеден че това не е решаващ фактор за да успееш.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина, това е просто помагащ факртор. За едни - малко, за други - много.

 

И при това, говорим за популярно пеене. За класика например, без даскал..... много съмнителна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ведъж за винаги да се изясни на всички-"Никои не може да пее вместо нас" ако ще и При Стиви Уондър да ходите нищо няма да се постигне ако ходите един или два пъти сидмично и искате да разцепите мрака с височини.

Такъв филм няма.

Ролята на човека който ви помага в пеенето е да ви напътства и да казва това е доблре това не е и трябва да го оправиш да бъде така, като за целта направиш това и това.

От там нататък всичко зависи само и единствено от вас независимо при кой ходите и колко пари давате за целта.

А, че човек има нужда от това някой да го напътства няма нужда тепърва да откриваме топлата вода!!!

 

Карузо, без да се заяждам с теб веднага те оборвам относно ходенето на уроци. Има изпълнители които са постиганали доста и без да ходят на уроци и веднага ти давам пример с Наско от БТР не е ходил на уроци и подобни мероприятия.Така като го слушам си мисля че е постигнал доста.И като музикална кариера и като глас.Мога да ти дам още примери .... Не искам да останеш с впечатление че подкрепям тезата - не трябва да се ходи да уроци по пеене . Но съм убеден че това не е решаващ фактор за да успееш.

 

 

Ти Наско познаваш ли го :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.