Jump to content
Българският форум за музиканти

Новият ми Зверрррррррр


SlipFly

Recommended Posts

Здрасти на вси4ки ... та така имам един вАпрос кам вси4ки разбира4и наскоро ще си копувам ново пц ::

MB ASUS A7V880/КT880

CPU AMD K7 DURON 1800 MHz

Memory USB Flash Drive 512 MB

POWER SUPPLY P4 350W JNC

SVGA card 128 MB ATI RADEON 9250 DDR/128bit/TV

 

в общи линии е т'ва и вАпросьт ми е ще мога ли да си сложа Гуитар Риг и най после да ми трагне като хората е тва е за сега благодаря предварително :)) :bravo::bravo::bravo::bravo::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти на вси4ки ... та така имам един вАпрос кам вси4ки разбира4и наскоро ще си копувам ново пц ::

MB ASUS A7V880/КT880

CPU AMD K7 DURON 1800 MHz

Memory USB Flash Drive 512 MB

POWER SUPPLY P4 350W JNC

SVGA card 128 MB ATI RADEON 9250 DDR/128bit/TV

 

в общи линии е т'ва и вАпросьт ми е ще мога ли да си сложа Гуитар Риг и най после да ми трагне като хората е тва е за сега благодаря предварително :)) :bravo::bravo::bravo::bravo::):)

аве как нема да стане за тая програма ве? ;)

 

п>п; Нитъй срам да ми ги размахваш тея параметри тука все едно да размахваш пред Сумалиец печено пиле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе. Аз от две години нищо не съм купувал за РС-то и пак е по-здраво от това. Смятайте как съм се осрал тогава :bravo:

 

Ще върви без никакви грижи, дюд. Успех!!! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Memory USB Flash Drive 512 MB

Това е външна памет и неможе да се ползва като RAM.

Този фид флаш памети се ползват за пренос на данни. Нещо като мини хард диск. А и RAM паметта е по-евтина от флаш-а.

А дали ще ти тръгне риг-а никой незнае :-)

Виж изискванията му. Освен това е хубаво да кажеш каква ти е саунд картата :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При работа с ASIO и въобще при обработка на сигнал в реално време, най голямо значение има скоростта на процесора. Съветвам те да си вземеш процесор с минимум 2 GHz честота.

Аз съм със Celeron на 2,8 GHz и пак ми се налага да барам настройките на ASIO-то, за да намаля латенцията.

Вземи си Audigy за звукова карта - евтини и сравнително качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MB ASUS A7V880/КT880

CPU AMD K7 DURON 1800 MHz

Memory USB Flash Drive 512 MB

POWER SUPPLY P4 350W JNC

SVGA card 128 MB ATI RADEON 9250 DDR/128bit/TV

:bravo::bravo::bravo:

 

това сам ли си си го правил , защото е уеко нереално ... ако е от някоя фирма оферта бегай далеч от тая фирма :bravo:

 

ето защо :

1во ... това дъно е за Athlon 64 процесори ... т'ва дървон-че само с чука ще го вкараш в неговия сокет ;)

2ро като си решил да купуваш AMD няма нужда се силиш с най-скапания процесор , като можеш да си земеш едно Sempron-че или мобилка за малко пари .... и ще вървят ехеееее къде по-бързо ...

тва мемори както се изразиха форумците не е това за което го мислиш :) ... трябва ти RAM не флаш :)

захранването дето си избрал не че няма да работи ,ама е възможно най-скапаното (no offence) .... 90% от комповете са с такива и както виждаш работят .. проблемите идват от другаде обаче ... но това е твърде широка тема за дискутиране в музикален форум :)

виж за видео картата дето си си избрал нямам нищо против ;) ... ако не играеш някви нови игри си е идеална ;)

 

бтв .... отвреме-навреме се занимавам с асемблиране на компютри , основно за приятели ,но ако си от софия мога да се опитам да ти помогна .... ако желаеш пусни едно ПМ ;)

точно вчера завърших едно компче ... на пича му сглобихме много приятна машинка за към 350 левчета ;) ... нещо от сорта на това дето ти си си избрал , даже малко по-добро ;)

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust, объркал си се нещо, VIA KT880 си е баш за Socket A чипсет.

Иначе верно доста слаб и стар процесор, абе тия Duronи не изчезнаха ли вече? Разликата в цената с Athlon XP 2500+ Barton сигурно е минимална, а в производителността голема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust, объркал си се нещо, VIA KT880 си е баш за Socket A чипсет.

мда прав си ...

изпуснал съм им отдавна нишката на ВИА , ама що си мислех че тва е за сокет 754 ... прав си :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust, объркал си се нещо, VIA KT880 си е баш за Socket A чипсет.

Иначе верно доста слаб и стар процесор, абе тия Duronи не изчезнаха ли вече? Разликата в цената с Athlon XP 2500+ Barton сигурно е минимална, а в производителността голема..

мдаааа голяма е, а семпрона си е май олекотен атлон ако се не лъжа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааа голяма е, а семпрона си е май олекотен атлон ако се не лъжа

Sempron-a има 2 версии :blink:

1вата -> thoroughbred ядро обаче по дифолт на 333 шина и с по-малък множител .... реално нищо ново освен че са по-изгодни гогато ще пускаш шина 200 и нагоре ...

тва е сокет А варианта

2ра версия -> за сокет 754 ... там нещото си прилича само по име :)

там вече е Атлон 64 но без 64 битовите инструкции .... дефакто неговото ядро ,ама с отрязани инструкции ....

така че тия семпрончета дето са от 2ри вид са си бая по-яки :) .... но и бая по-скъпи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, аз не разбирам много хардуерно от PC-та, но мога да споделя неприятна ситуация с Guitar Rig, защото виждам, че колегата SlipFly се точи натам.

 

Моята машина не е много по-слаба от тук цитираната, но главния проблем е в нещо наречено SSE и Vertek (или Veltek). Това са някакви протоколо или подобни, които процесорът ползва и които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се поддържат от процесора за да бачка Guitar Rig-а.

 

Това по принцип е разработка/функция на Интелските процесори (Pentium-ите) и другите го нямат. Аз не можах да подкарам Гитар риг-а на моя AMD Athlon K7 1333.

Просто като стартирах програмката, ме храсна гнусно съобщение от рода "This program requires CPU supporting SSE or Vertek"

 

От приятел (по-напреднал) разбах, че при AMD аналогичната функция се казава "3D Now" но дали са напълно съвместими и кои процесори го имата не е ясно.

 

С две думи, за ползване на Гитар Риг-а има и подводни камъни, а не само яко CPU, рам и карта.

 

Дано не съм прозвучал черногледо. Просто споделям....ако има рзбирачи да викат силно - и аз искам да си подкарам Риг-а на десктопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SSE (Streaming SIMD Extensions) support is included in AMD's 3Dnow!™ Professional technology, which is supported in all Model 8 and Model 6 AMD Athlon™ processors (AMD Athlon XP, AMD Athlon MP, mobile AMD Athlon 4) and Model 7 AMD Duron™ processors.

 

Новите AMD-ta имат поддръжка за SSE като част от 3DNow!.

 

Аз съм с едно доста слабичко AMD с ядро Palomino XP, води се 1600+, иначе е на 1.4 GHz и като производителност е доста близо до онези архаични 1.4 GHz Thunderbird. Нямам никакви проблеми с Guitar Rig или Amplitube - подкарал съм ги с 2ms latency, друг въпрос е че не ги ползвам :)

 

Duron не знам защо не ми е любим процесор, но мисля че неговият наследник Semperon ще свърши идеална работа и по-скоро въпросът е достатъчно добра звукова карта (или звуков интерфейс както му викат батковците :) ), която да си поддържа ASIO. Но и тук въпросът е решим в ниско бюджетен контекст с едно Audigy 2 OEM за около 50-тина долара. Може и със SB Live + драйверите от kxproject.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niki123bg е прав. Тия софтчета вървят и на не толкова претенциозни машини. Рам-та не е от огромно значение. Аз лично съм ги пускал само на моята машина и на един лаптоп, като и на двете вървят супер!

 

П.П. Моята е с АМД Торо 2000 реални, Аудиджи 1. Лаптопа е Фуджицу Р4 2.7ХТ без лайн ин вход на вграденото аудио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма ники ,че не шетеш ... написал съм горе що е семпрона .... не го обиждай така ..... той е наследник на твоя процесор ! ... не да дурон-а :)

а че се води ниския клас на АМД ... само по това може да се сравнява ,щото преди дурон заемаше тая позиция ...

 

за SSE сега да си дойдем да думата :D

както казаха колегите по кирка и АМД си имат ;) ... само дето не сте го пуснали дето се вика :D

при мен също в началото беше така (щото аз съм голям бъзикач и от правене на голям разбирач бях взел ,че го изключил :Р) .... та и на мен гитар риг-а ми вадеше тая грешка ....

най-накрая просто отидох в биоса и си го пусках ;) ...

на моя биос се наричаше нещо от рода на Athlon 4 DSSE -> enabled :D

в други може да е различно ,ама затова си има книжки с дъната :dance:

както и ъпдейти на самите биос-и ... ако случайно (което мнооого се съмнявам) тая опция не само че я няма , ами е и disabled ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.