Jump to content
Българският форум за музиканти

RME 9652 + RME AEB8-O Интерферентен шум


Rodman

Recommended Posts

Здравейте,

преди няколко дни се появи проблем при мен! На изходите на RME AEB8-O се появи интерференте шум (или поне аз мисля, че е такъв).

Чува се шум от движението на мишката, както и други "компютърни" шумове, има и един постоянен високочестотен звук.

Досега не съм имал никакъв проблем!

Аз смесвам OTB и досега всичко е било наред!

Към RME 9652  е свързан (по оптичен ADAT) още един интерфейс - там такъв проблем няма!

Ще съм благодарен ако някой даде идеи - какво би могло да бъде?

PC/Win7 64-bit;
RME HDSP 9652 updated to version 108; driver version 3.38;
AEB8-O;
AEB8-I;

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от някое USB  - изкарай един по един всеки USB кабел (без този на мишката), който ти е включен някъде в системата и отбележи кога шумът изчезва. Макар, че си писал "PC", ако случайно си с лаптоп, като проба може да опиташ и изолация на масата (третия извод) на кабела към захранването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, yamaha написа:

Най-вероятно е от някое USB  - изкарай един по един всеки USB кабел (без този на мишката), който ти е включен някъде в системата и отбележи кога шумът изчезва. Макар, че си писал "PC", ако случайно си с лаптоп, като проба може да опиташ и изолация на масата (третия извод) на кабела към захранването.

За съжаление, това не помага. Имам само два USB кабела, извадих ги един по един - няма промяна.

Пробвах и с изолация на масата - няма промяна.

Пробвах и други неща.

Включвах и изключвах други устройства.

Смених захранващия кабел на компютъра и го преместих на друг разклонител - това, като че ли, увеличи шума.

Самият шум се появява в момента, в който включа компютъра, без да е заредил операционната система.

Има ги и ако стартирам в "Safe Mode".

Единственото, което ми хрумва е възможен проблем със захранването на компютъра и/или дъното (което е ASROCK).

Направих запис на шума - ще го ъплоудна за инфо.

Ако някой има идея... Благодаря!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли възможност да преместиш самото RME на друг слот?

Това дефинитивно е проблем със захранването - въпросът е, че не е ясно с чие - може да е от захранването на компа,  RME-то, някоя друга карта :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ще трябва да си поиграеш. Първо изключваш всичко, от компюътра, ама всичко и оставяш само звуковата карта. Ако имаш пак шум, пробваш същото нещо в друга стая. Или носиш цялата система в къщи. 

Ако пак имаш шум, следващата стъпка е да разбереш дали е от компютъра или от картата - включваш картата в друг компютър. Носиш картата в работата и пробваш там. Примерно. И така докато изолираш проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu,

musicman,

благодаря за идеите - ще пробвам всичко!

Когато в мрежата е включен само компютъра - проблемът си остава!

Най-вероятно в понеделник (ако дотогава нещо не се промени), ще го нося при моя компютърен техник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново,

Проблемът е отстранен! Смених захранването на компютъра и преместих кабелите за връзка между RME AEB8-O и RME 9652.

Единият кабел минаваше доста близо до захранващия такъв на картата!

Оказа се обаче, че след тази интервенция, не работи входната карта RME AEB8-I...

Поръчах нова, а тази ще отиде за диагностика и евентуален ремонт!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.