Jump to content
Българският форум за музиканти

Па 3x или Pa 1000


Joro_acorda

Recommended Posts

Определено ПА3х, нищо че е по-стар, Х серията няма нищо общо с другите модели, тъй като е направена по-надеждно, особено саунд картата е различна! ПА4х също е за препоръчване, но според мен по-здрави са предните модели ПА2х, ПА3х! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за  ПА3х ,но подчертавам че ПА 4 х е с едно рамо пред всички не само със саунд картата си или възможности а също и със надеждност и начин на изработка.Здрава машина от всякаде сравнима по качество със ПА 3 Х можеби. Па х  серията е тежката артилерия на модела ПА.  Х серия са здрави,метални,тежки . От друга страна пластмасовите модели като па 600,па 800, па 900 и па 1000 си имат един техен чар , лекота на работа и свирня .

Искам да кажа че който и да избереш по-важно е кой стои зад клавира.Има ли мерак човек ще свири и на па 50.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте Колеги!

Какво ви е мнението за Ketron Audya5(Audya76)?Може ли да се сравнява с PA3X,или Корга е по-добрият клавир?

Имам възможност и избор между па3х,па1000,audya5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

Аз съм категорично за Pa3x !

Pa4X е много-добър аранжор, но клавиатурата му е доста по-дървена съпоставена с клавиатурите на предходните модели 3x,2x,1x  - за предпочитане е подмяната и с клавиатура от Pa3x или Pa1x ( ако няма да се използва After-Touch,това е най-добрата комбинация ).

Доста от моите познати си подмениха клавиатурите на 4x , с клавиатури от pa1x, pa800(лично на мен най-ми допада от всички останали),pa1x поради не доброто усещане,неудобство и изморяване при свирене най-вече на супер-бързи неща от  оригиналната клавиатура на pa4x

Поздрави.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.11.2018 г. at 21:01, Georgi Krastev написа:

Здравейте Колеги!

Какво ви е мнението за Ketron Audya5(Audya76)?Може ли да се сравнява с PA3X,или Корга е по-добрият клавир?

Имам възможност и избор между па3х,па1000,audya5.

Ketron Audya5 - звучи доста реалистично особено дръм-китовете създават доста истинско и живо присъствие спрямо Pa серията на KORG.

Позитивите от гледна точка на количество информация, обаче остават изцяло за KORG като по-широко разпространена марка.

На мен примерно Yamaha като саунд ми допада най-много, особенно последните модели като Tyros 5 и Genos.

Иначе всичко е въпрос на личен избор и вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.