Jump to content
Българският форум за музиканти

RaverWild

Някой записва ли звуци от улицата/механични итн?

Recommended Posts

Някой записва ли звуци от улицата/механични итн? Търся съмишленик въоръжен с нещо като Zoon H1 или нагоре

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Радослав Кочев
      Здравейте,

Наскоро си купих ето този усилвател: http://www.voxamps.com/AV60 от икономов.

Мисля че се води моделиращ усилвател изцяло аналогов, но има 2 лапми, една за преампа и една за пауърампа. 

Звучи много чисто, като high gain каналите също са много добри.

Та проблема ми е че искам да записвам звука от него на компютър и да мога да го обработвам с някой DAW.

Кой според вас кой е най-добрия начин за това? Чух че повечето студия използват микрофон отпред пред кубето... ако това е най-добрия възможен начин, дайте някоя препоръка какво да си взема (цената не е толкова от значение, стига да не е безумно скъпо). 

Също така виждам че усилвателя има изход за друг кабинет и също така phones жак. Като сложа слушалки на тях се чуват всички ефекти + всичко останало. Та дали може от този изход да се записва в компютъра? Предполагам че за това ще ми трябва нещо такова с хубави ASIO драйвъри:
      http://rockshock.eu/kitari/efekti-za-kitara-bg/drugi-efekti-za-kitara-bg/peavey-xport-bg.html
      Въпроса ми е доколко хубав, чист студиен звук може да се изкара така.

Приемам всякакви мнения, коментари и препоръки.
    • By Радослав Кочев
      Здравейте,

Имам Zoom G3X ефект, който може да се включва към компютъра с usb и да играе ролята на DI Box или нещо такова.

Ползвам го основно за да мога да записвам китарата. Имам усилвател който има phones out, който свързвам със входа за китара на G3X и всичко си работи добре и записва добре.

Реших обаче да си купя лампов усилвател, като бюджета ми е до 1000лв, и искам лесен начин за запис на звука от усилвателя.

Попаднах на този усилвател: VOX AC4C1-12
      http://rockshock.eu/kitari/kitarni-usilvateli-bg/lampovi-bg/usilvatel-vox-ac4c1-12-bg.html

За него пише, че има изход за вход в китарен кабинет като на изхода пише: 4 Watts into 16 Ohm.

Въпроса ми е дали мога да "включа" от този изход направо във китарния вход на G3X, или ще му дойде много и ще гръмне?

Отворен съм и към други предложения за лампов усилвател, който може да се включи така към G3X.

Китарката ми е тази, ако някой се интересува
      http://www.ibanez.com/products/u_eg_detail.php?year=2016&cat_id=1&series_id=4&data_id=379&color=CL01

Всякакви коментари и забележки са добре дошли.

Поздрави,
      Радо
    • By Evtim Djerekarov
      Създавам тази темичка, за да качвам клипове, които смятам, че са по някакъв начин показателни и разкриват нещо от звука на усилвателите и китарите, което най-често не личи на рекламните клипове, най-често поради студийно излъскване и продукция, мастеринг, които често изкривяват и излъскват суровия звук. От друга страна, в нета има и много клипове с лошо качество на записа или свиренето.

Разбира се, никога не е зле, ако се заформя плодотворно и приятно лафче около клиповете, но ще ви помоля, ако искате да публикувате ваши клипове в темата, първо да го обсъждаме на ЛС. В нета има множество прекрасни семпли и клипове, но не всички са добър пример за качествата или особеностите на показваното нещо. Така да се каже, искам в тази тема, да си говорим за особеностите в звука и поведението на китарите и усилвателите, точно както си говорим за кафенцето в кафеджийската тема.

Също мисля, да ползвам темата, за нещо като архив, на който после мога да се позовавам, когато пиша за нещо.

Да направя темичка ме подтикна този клип, който сравнява JTM45 и JTM50, момчето свири добре, говори смислени неща и показва в един доста необработен и суров вид, какво могат усилвателите, така, както вие бихте ги чували, ако свирите на тях:

MARSHALL JTM45 / JMP50 Comparison  от lfscrazy:

• By georgenchev
      Здравейте наскоро реших, че ще е добра идея да започна да записвам (акустична, електрическа китара и вокал) и си намерих един Shure SM57 и Prodipe Studio 22 Pro. Всичко е добре, но имам един ужасно досаден шум като пищене докато записвам. Знам че не от микрофона защото дори и да sвържа китарата директно в аудио картата пак се чува и знам, че не е от аудио картата, защото ако свържа микрофона директно в компютъра ми пак се чува. Не е от колоите ми, кабелите са добре свързани.
      Помогнете
    • By asan79onbashi
      Здравейте,идеята ми е да може да превърна един лаптоп във синтезатор и семплер на който да мога да вкарвам звук от клавир или където намеря,да има добри ефекси и звуците да могат да се пригаждат пожелание на свирещия.Ако има възможност за перформери и запаметяване на настроиките ще е предимство.Ами с две думи да си стане като един синтезатор и да мога да свиря от лаптопа чрез миди клавиятура или каквото е налично на професионално ниво и в реално време.     

Надявам се темата да ме насочи към нещо добро и да е ползотворна и да не се стига до спорове.

Благодаря на всички отзовали се.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.