Jump to content
Българският форум за музиканти

Схеми на най-известните лампови китарни усилватели


Recommended Posts

Странно е че могат да се намерят толкова лесно - всъщност има и още много подобни сайтове и ако човек има малко представа от жичкаджийство ..... хоп и си направил един Marshall :P

 

http://www.drtube.com/

Редактирано от keeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва да намериш схемите е най лесното проблема тук е в изходящите трансформатори ако си намериш готови си щастливец -иначе сам да си правиш не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ТВЪРДО съм решил и ще си правя РА с туби. Ще си купя трафове и спийкър от США, а после тук ще монтирам. Лаик съм в жичкаджийството, но съм намерил фенове, които биха ми оказали нужната помощ и подкрепа.

 

Като започна да действам ще пиша и из форума за още помощ от съмишленици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и с трафовете проблема е решим - в http://bgaudio.org/ има 3-4 маняци дето ги навиват срещу заплащане - по-евтино ще ти излезе отколкото от УСА да си го докараш. Освен това тече голяма търговия с лампи на много изгодни цени. Иначе в http://eshop.bg има почти всичко което ти трябва на изгодни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E нямам чак 2 кашона ама имам кам 5-6 пар4ета ел34 и поне 7-8 ецц83

Ама са стари само за проба стават пак има и един регент 60 и едно моно 25 ,

и 2-3 стари радиа дет стават за маршал18 вата :blink:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...има 3-4 маняци дето ги навиват срещу заплащане...

Да си ги слагат на ВЕФ-овете тия трафове :blink:

 

Изходен поне ще си купя 101% и то ЯК. А покрай него най-вероятно е да взема и едно захранващо добиче. Не ми свидят 50-100 лева повече, важното е да бъде наистина яко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята хора е да си намериш първо хубав кабинет селешан или нещо от сорта.

Или да си направиш :)

Тогава вече може да почнеш с ламповия амп поне от моя опит така ги виждам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От САЩ ще пазарувам, там има всичко.

 

metalhammer, аз ще ги съчетая всичките неща, защото все пак не ми е безплатно да пращам пари на моя човек в ЮСА, а доставката напослъдък също я такуват... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.