Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Преди близо 2 седмици се сдобих с чисто нов касетофон, да не кажа че и нов модел относително. Знам, много няма да ме разберат защо в 2018 съм си купил касетофон, ама си купих. Това е Sony CFD-S70 - касетофон-рекордер/компакт-диск/радио am/fm плюс и малък жак за външен вход и на компакт диск може и фабрично аудио и мп3. Насичкото отгоре може да запаметява до 30 радиостанции и 3 от тях може да се назначат на 3те бутона означени с цифри за пряк достъп. Има и "мегабас" функция, но на някои дискове я изключвам, че дразни. На колонки не е добре, но на слушалки, може да не е супер но е прилично (като за касетофон).

Причината е че преди малко повече от 6м бях на едно изложение в местната худ.академия на зинове и там на една сергия едно момче продаваше касетки с негова музика. Хванах една на майтап, извадих я, разклатих я, чух онова пластмасово тракане на касетка и като ме хвана носталгията не издържах - викам нямам на какво да я просвиря, ма на ти парите, после ще го мисля. И оттогава ми виси на бюрото в офиса ей така (касетката от снимката). 

И преди 2 седмици най-накрая си го купих това и гордо го плеснах в офиса на бюрото. Сега си слушам радио по-редовно, плюс си докарах разни стари купени дискове, дето в нас не ги слушам, тука си ги слушам. И касетката, оказа се нелоша пънкарийка с авантгардни елементи (да живеят независимите музиканти!).

Отделно намерих тук магазин за касетки. Сериозно. Имат и дискове и двд, но продават 90% касетки, плюс че ако им дадеш запис имат услуга да ти го издадат на касетка (избора на цветове е приличен). Ходих миналата седмица. От вратата казах че не диря музика а авантгардни неща и се сдобих с още 2 касетки, от които едната звуци от някакво кино в града а другата нещо като музика но с механични/индустриални звуци, тя специално записвана недобре, но пък откачена.

И така. Колегите вече си ми свикнаха че не съм нормален, чувството е приятно :) Липсва ми само мойта колекция касетки ама я хвърлих преди много години.

k7-player.jpg
a famous haiku poem

• Like 3
  • Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка хипстърия :D И аз имам носталгия по касетките, но трудно бих си причинил такъв мазохизъм. Но пък, виж, ако си намеря някакъв култов дек, за какъвто само си мечтаех навремето, примерно Накамичи Драгон, може и да му дам шанс :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... честито! Щом те кефи, нищо лошо няма.

Аз така преди няколко месеца за малко да си купя един Nikon F4, страшно запазен (за тези, които не знаят това е лентов фотоапарат, култов, професионален модел отпреди 30 години), но се спрях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазя си един дек Сони и сега като прочетох твоята тема ми се прииска да го свържа и да си пусна някоя касетка. 

А колко беше вълнуващо да превърташ търсейки някое парче .... Спомени, спомени. :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак "вълнуващо" не бих казал... Като помня как вадех песни на Уокмен, който превърташе само напред... :wallbash:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ULIFE029300_01_L.jpg

премини на следващото ниво и освободи малко пространство :ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.