Jump to content
Българският форум за музиканти

svet.k

Пищене от звукова карта

Recommended Posts

Здравейте, имам една Jamlab малка юсб карта, която върши няква работа но има едно постоянно пищене, което се чува и на запис. Ползвам я на лаптоп и имам чувството че е от вградения микрофон, пробвах да го дисейбълна но няма промяна. Има ли някакъв начин генерално да го спра? И всъщност дали от това е проблема?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да допълня че проблема го е имало с всички карти, които съм ползвал до сега.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали е от вградения микрофон - пробвай да изолираш с изолирбанд масата (третия извод - страничната пластина) на щепсела на лаптопското захранване и виж дали ще има някаква промяна. Обикновено това се прави при брум, но понякога помага и при въпросното пищене от USB. Ако няма ефект, един филтър на изхода от аудиото ще реши до голяма степен проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сработи това с изолирането на заземяването, то дори и без да е включен адаптера пак пищи. Какъв е този филтър и откъде мога да го взема (направя) ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-генерално - можеш да опиташ да изключиш цялата вградена аудио карта от БИОС, стига да позволява (някои лаптопи имат само 3-4 опции в БИОС-а).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва мога да го пробвам, но после ще е малко тегаво с музиката и другите неща дето издават звук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, но ще знаеш дали наистина е от нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, svet.k написа:

Какъв е този филтър и откъде мога да го взема (направя) ?

Няма смисъл да се мъчиш да правиш след като са под 5 лв. ;)

П.П. ... и не се заблуждавай от описанието (12V) на китайците - те както винаги пак не са разбрали какво точно продават, имам няколко такива и наистина обират сравнително добре паразитните шумове. :)

Редактирано от yamaha

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.