Jump to content
Българският форум за музиканти

Baby Thomas

Домашно Hi Gain ампче

Recommended Posts

ама надписите на кондерите пак не са успоредни... ааааа :)

• Sad 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, виновен съм... :(

Последна WIP снимка, тъй като остават 12 спойки за кабелчетата от трафовете главно. Тия дни ще цъкаме шалтера. ;)

HiOctaneBuild-09.jpg

Отоплението мислех да го слагам отгоре, но бая кабеляк се насъбра и реших да е между цоклите и борда. Там обаче реших че по може да вкарва смущения, та в последния момент го засилих "отвън" насред всичката гора от жици беше доста забавно занимание да го натъпча, но стана учудващо добре. Остават само още две парчетийки - от трафа до платката и от нея до V3. :)

• Like 2
  • Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампът тръгна почти безпроблемно. Бях забравил една жичка (още при правенето на лейаута), но бързо я излових и добавих. Ето снимки от сравнително завършения вид (ще пробвам да правя faceplates и кутия).

HiOctaneBuild-10.jpg

HiOctaneBuild-11.jpg

HiOctaneBuild-12.jpg

HiOctaneBuild-13.jpg

Контролите са: Gain1, Gain2, Lo-Gain/Hi-Gain, Pentode/Triode, EQ, Master Volume. Използвал съм само две от вторичните намотки на изх. траф - за 8 и 16 ома, изходите са на гърба.

Двата гейн потенциометъра дават леко различен цвят, а заедно в комбинация дават доста добър овърдрайв.

Цъкалката Lo/Hi Gain елиминира Gain2 и прилежащия му гейн стейдж, при което ампът почти няма никакво кривене. Нещо като двуканален амп с общо EQ. ;)

Цъкалката Pentode/Triode превключва режима, в който работи крайната лампа V3, която е EL84. В единият случай вади 3W, в другия 1W.

Свири много добре, отстъпва на "големите" като плътност в ниските, но с една епруветка - толкоз! :P

• Like 6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма звук - няма амп :)

Иначе добре седи на картинка, а плътността в ниските не е от епруветката съвсем точно, ти нашии един истински траф, като този например (е айде той ще стане и за 2 в паралел)

https://www.tube-town.net/ttstore/Transformer/Outputtransformer/Audio-SE/Hammond-1629SEA::3211.html?language=en

и ниските ще си дойдат където трябва :)

С тоя фарфалак толко ( колкото и с трафовете от Акорд де...).....

• Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по малко побутвам проекта към финален финиш. ;)

HiOctaneBT%20Headshell%20Correct.png

• Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда яко. От какво дърво ще е? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ярък пример за "пътят е по-важен от дестинацията" или нещо такова беше :)

• Thanks 1
  • Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От евтино, тъй като е евтин проект. Но се работи и по по-истинска бройка за друга машина. ;) 

Купих и два вида решетки и тъкмо умувам за т.нар. faceplates. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета,гледам и ме засърбяват ръцете.Браво за уменията и мерака.

И аз съм се заканил да почна едно усилвателче.

Навремето един басист свиреше с комбо,на което усилвателя(транзисторен)беше подвижен на гърба и можеше да се ползва с друга колона.

Забравих му марката.Някой ако се сети може да подскаже.

Та искам същата концепция,но с лампи-2 по EL84.

За целта ми трябва мрежов вероятно такъв като твоя.Височната трябва да е до 60мм.

Дай насока откъде си се снабдил?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и да е бил бас усилвателя, вероятно е идейно взаимстван от конструкцията на Ampeg B15 flip top.

Конкретният трансформатор тук е Hammond, single eneded, от Tube Town.

За две EL84 -> inmadout.com. И по принцип трафовете на InMadOut са по-добри от предназначените за китарни усилватели Hammond... (hi fi нещата на Hammond са друга работа).

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж измислих преден/заден панел, след ЧНГ ги пускам да се правят.

JA-3%20Faceplates.png

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направиха ми чудна кутия, ама да видим как ще натъпча шасито вътре, че не съм го измерил навсякъде и малко теснотийка... :(

JA-3Headshell-01.jpg

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм сложил дървените "пръчки", за които ще се закрепва решетката, но за проба...

HiOctaneBuild-14.jpg

HiOctaneBuild-15.jpg

Мисля че утре ми идват панелите. :dance:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че е твърда пластмаса, но е някаква твърда гумообразна пластмаса. Малко "меки" седят и явно ще трябва и да се лепи...

JA-3%20Faceplates.jpg

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.