Jump to content
Българският форум за музиканти

Домашно Hi Gain ампче


Recommended Posts

Така е, виновен съм... :(

Последна WIP снимка, тъй като остават 12 спойки за кабелчетата от трафовете главно. Тия дни ще цъкаме шалтера. ;)

HiOctaneBuild-09.jpg

Отоплението мислех да го слагам отгоре, но бая кабеляк се насъбра и реших да е между цоклите и борда. Там обаче реших че по може да вкарва смущения, та в последния момент го засилих "отвън" насред всичката гора от жици беше доста забавно занимание да го натъпча, но стана учудващо добре. Остават само още две парчетийки - от трафа до платката и от нея до V3. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ампът тръгна почти безпроблемно. Бях забравил една жичка (още при правенето на лейаута), но бързо я излових и добавих. Ето снимки от сравнително завършения вид (ще пробвам да правя faceplates и кутия).

HiOctaneBuild-10.jpg

HiOctaneBuild-11.jpg

HiOctaneBuild-12.jpg

HiOctaneBuild-13.jpg

Контролите са: Gain1, Gain2, Lo-Gain/Hi-Gain, Pentode/Triode, EQ, Master Volume. Използвал съм само две от вторичните намотки на изх. траф - за 8 и 16 ома, изходите са на гърба.

Двата гейн потенциометъра дават леко различен цвят, а заедно в комбинация дават доста добър овърдрайв.

Цъкалката Lo/Hi Gain елиминира Gain2 и прилежащия му гейн стейдж, при което ампът почти няма никакво кривене. Нещо като двуканален амп с общо EQ. ;)

Цъкалката Pentode/Triode превключва режима, в който работи крайната лампа V3, която е EL84. В единият случай вади 3W, в другия 1W.

Свири много добре, отстъпва на "големите" като плътност в ниските, но с една епруветка - толкоз! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма звук - няма амп :)

Иначе добре седи на картинка, а плътността в ниските не е от епруветката съвсем точно, ти нашии един истински траф, като този например (е айде той ще стане и за 2 в паралел)

https://www.tube-town.net/ttstore/Transformer/Outputtransformer/Audio-SE/Hammond-1629SEA::3211.html?language=en

и ниските ще си дойдат където трябва :)

С тоя фарфалак толко ( колкото и с трафовете от Акорд де...).....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От евтино, тъй като е евтин проект. Но се работи и по по-истинска бройка за друга машина. ;) 

Купих и два вида решетки и тъкмо умувам за т.нар. faceplates. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета,гледам и ме засърбяват ръцете.Браво за уменията и мерака.

И аз съм се заканил да почна едно усилвателче.

Навремето един басист свиреше с комбо,на което усилвателя(транзисторен)беше подвижен на гърба и можеше да се ползва с друга колона.

Забравих му марката.Някой ако се сети може да подскаже.

Та искам същата концепция,но с лампи-2 по EL84.

За целта ми трябва мрежов вероятно такъв като твоя.Височната трябва да е до 60мм.

Дай насока откъде си се снабдил?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и да е бил бас усилвателя, вероятно е идейно взаимстван от конструкцията на Ampeg B15 flip top.

Конкретният трансформатор тук е Hammond, single eneded, от Tube Town.

За две EL84 -> inmadout.com. И по принцип трафовете на InMadOut са по-добри от предназначените за китарни усилватели Hammond... (hi fi нещата на Hammond са друга работа).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направиха ми чудна кутия, ама да видим как ще натъпча шасито вътре, че не съм го измерил навсякъде и малко теснотийка... :(

JA-3Headshell-01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Още не съм сложил дървените "пръчки", за които ще се закрепва решетката, но за проба...

HiOctaneBuild-14.jpg

HiOctaneBuild-15.jpg

Мисля че утре ми идват панелите. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че е твърда пластмаса, но е някаква твърда гумообразна пластмаса. Малко "меки" седят и явно ще трябва и да се лепи...

JA-3%20Faceplates.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.