Jump to content
Българският форум за музиканти

Домашно Hi Gain ампче


Recommended Posts

Почваме нов строеж... ;)

HiOctaneBuild-01.jpg

Тоя път доста по-лесен проект. Едноканално, SE, с цъкалка за по-малко гейн, цъкалка за 5/3 вата (или колкото вади сама EL84 в режими триод/пентод), Gain x2, EQ, Volume.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти привърших шлосерската част... :)

HiOctaneBuild-02.jpg

HiOctaneBuild-03.jpg

HiOctaneBuild-04.jpg

Остава ми някак да изрежа тоя противния квадратен отвор за захранващия куплунг и фащам поялника. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този отвор лесно се реже с машинка тип дремел  и от тези най-тънките червеникави дискчета. Става бързо. 

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такова точно пробвах и аз, ама нищо не става. Мойта машинка е за 20-тина лева Про'с Кит, може и затова да не става, де... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай от тези тънките червени дискчета - цък, а не от тези които приличан на дискове за ъглошлайф - цък,  С тези вторите е голяма мъка и няма да стане. Първите са тънки, по-трошливи и бързо се хабят, но пък са евтини и с 2-3 такива отворът е готов няколко  минути. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такъв прилича и моя, но нищо не стана, дори платката не мож сряза. Несериозна работа, вероятно машинарийката е смотана и няма вътък. Надупчих го с тънко свредло да стане като пощенска марка и после с едни корави клещи го отчупих. Селско, но след малко пилене се получи добре. :)

Снощи замръкнахме доникъде, но пак има лек напредък.

HiOctaneBuild-06.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз мислех, че от бърбъна очите ми не виждат добре. 

Редактирано от musicman
Не цитирай предходен пост.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ама си връткаш настойките, нацелваш якия звук и никой не може да ти ги размести  :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не вижда конкуренцията какво си нагласил! ;) 

По принцип ги редя директно, но това шаси има широки ръбове и ще е кошмар да се запои всичко на място, затова реших да пробвам тази тактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампчето изглежда много симпаТЕтично. Сигурно и така ще звучи.

Само една овча мисъл - не ми се занимава, да разгадавам схемата на захранването по снимка, но предполагам си се погрижил, да няма резистор, върху който

да имаш пад на напрежение, по-голям от 100, 100 и малко волта. Ако не си - по-добре го направи, чрез последователно свързване на два или повече еднакви резистора.

Аз на рейтингите от 200 - 250 волта на RW6MF много не им вярвавм, а и когато човек прави нещо надеждно, е добре, да не пести именно стотинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра бележка и наблюдателност - вярно маловатажни изглеждат :)

Като принцип не слагам нищо под 1 ват  в лампов усилвател, въпреки, че има къде, и винаги бърза сметка колко ше грее, че да не предОбрим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 и 2 вата са, нищо че изглеждат немощни някои. ;)

Крайното е с една ЕЛ84 и уж няма много ток по веригата. Не съм ги смятал, защото не мисля, че ще е проблем, предполагам ще се чуе скоро... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.