Jump to content
Българският форум за музиканти

Мога ли да вържа 2 чифта монитори към този миксер?


shabazz

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Мога ли да вържа 4 броя (2 чифта) активни студийни монитори към миксер Soundcraft Compact 4 или имам нужда да купя отделно контролер за монитори? Ако ми трябва коонторлер за студийни монитори, моля да ми препоръчате някакъв читав в критерий цена-качество. Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не е замислен за 2 чифта монитори, но в зависимост от това както си пъхнал в изходите за mix и слушалки може да се нагоди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно става хватката с изходите за микс? Иначе бихте ли ми препоръчали някакъв читав контролер за студийни монитори до към 200-300лв. ?

Сега видях в Томанн тези 2 варианта, кое е по-доброто според вас:

https://www.thomann.de/intl/bg/art_scc_studio_control_center.htm

https://www.thomann.de/intl/bg/mackie_big_knob_studio.htm

Редактирано от shabazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mackie BigKnob е класика. Измежду тези двата, бих избрал Маки-то.

Иначе как става хватката? По същия начин както през Monitor изходите. Нали първия чифт е вързан там? Просто включваш със съответните кабели, ако е необходимо - ползваш преходници. Превключването между двата монитора става чрез затихвателите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, musicman. В крайна сметка се спрях на варианта за монитрен контролер и засега Маки-то е фаворит. Можеш ли да ми дадеш идея за нещо подобно, но с по-ниска цена. Четох за Behringer Mon800 Minion, който много ми допадна, но май е спрян от производство и вече го няма никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, musicman said:

Това е най-евтиното, което аз бих използвал. 

Маки-то ли имаш предвид? С него предполагам, че могат да звучат четирите монитора едновременно, без да се налага да се сменят А с Б? Гледам, че има и два микрофонни входа, ако са по-читави от тези на стария ми миксер Soudcraft Compact 4, би било супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш в ръководството за това дали могат да звучат заедно. По принцип в това няма много смисъл и няма да се очудя ако не може.

За микрофонните входове, мисля че са на едно ниво със саундкрафта. А и не знам как си навързал системата. Много е вероятно по-трудно да вкараш тези на Маки-то в звуковата карта. Тези микрофонни входове служат за да включиш нещо балансирано. В твоя случай няма да са ти необходими, защото миксера ти вади жакове. Но има миксери, които имат такива изходи и с кабел за микрофон се включва точно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ръководството ЦЪК , но нещо не мога да се ориентирам относно това, дали могат да звучат едновременно двата чифта (общо 4 броя монитори).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Musicman, последна дилема:

https://www.thomann.de/gb/palmer_monicon_l.htm#bewertung

https://www.thomann.de/intl/bg/mackie_big_knob_studio.htm

https://www.thomann.de/gb/presonus_monitor_station_v2.htm#bewertung

Контролерчрто от първия линк поддържа двата чифта монитори да работят едновременно, Маки-то май също поддържа, но пък този Палмер има Aux, което ще ми е от полза да го вържа към CD плеъра, а и е почти по-евтин като цена, пък и на мен не ми трябва да го използвам като интерфейс. Незнам, чуденката е голяма сега между тези три варианта :) 

 

П.С. - сега видях че Палмер-а е за пасивни монитори, а моите два чифта са активни. Май остава избора между Маки-то и Presonus.

 

Редактирано от shabazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като качество не би трябвало да има разлика между тези продукти на Mackie и Presonus. Отзивите и за двете са доста добри като за този ценови клас. Избирай според специфичните ти нужди. Прочети им менюалите, помисли как ще ги свържеш, ако трябва гледай ревюта и реши с кое ще ти е по-удобно да работиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш поне три подходящи изхода, където можеш да закачиш активни колони - mix, monitor, record out. Остава да пробваш кои канали как се рутират към съответните изходи и да видиш дали ще звучат едновременно. Може и да го пише изрично някъде в менюала, не го четох целия (това е твоя работа) ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е моделът на тези активни монитори? Нямат ли Slave out, откъдето можеш да вземеш линейния сигнал от единия чифт и да го подадеш на другия? Защо е нужна цялата тази галимация с контролери/доп. изходи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено идеята е да може да се превключва между двата чифта, когато става въпрос за смесване на музика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.