Jump to content
Българският форум за музиканти

Yo The Real

Безжична система + верига

Recommended Posts

Здравейте!

Понеже ставам все по-безжичен, с безжични слушалки, смарт часовници и т.н., си мисля скорошните месеци най-накрая да си изпълня една отдавнашна закана да си купя и безжична система за китара. Гледам, че са на достъпни цени и има и в Динакорд.

Това, което ме интересува обаче е как става връзването на досегашната ми верига от педали? Имам драйв, лууп, дилей, уами и уа-уа. Нищо кой-знае какво, но все пак искам да знам как точно ще стане връзката, ако си взема безжичната система.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как има на приемника изходен жак и от него вкарваш в самото начало на веригата.

инак от безжичните системи горещо ти препоръчвам Line 6 Relay, която и да е от серията.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Line6 Relay 30, най-евтината Relay версия, обаче я ползвам от поне 5 години и съм напълно доволен. Даже бях нашравил някъде ревю из форума, сравнена със скъпи и евтини кабели. 

Няма никаква философия, просто трябва да намериш място къде да сложиш приемника в педалборда и от приемника с кабел в първия ефект от системата. Това е.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръгай с жицата не се занимавай с глупости. У къщи до кухнята ли ще ходиш? Моя Line6 прашасва, ако имаш мераци. Тва е за сцена да си подскачаш :>

• Like 2
  • Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки случай гледай да пише про на кутията.На пръв поглед изглежда,че веригата се опростява,но не е така.Трябва да включиш приемника в мрежата и в ампа,предавателя с нови батерии в китарата.Така кабелите вместо да намалеят стават с един повече,но щетите по тях се минимализират и двата са по 50см и не се спъваш в тях.Закрепването на предавателя към колана е винаги с тиксо защото щипката ми се вижда гадна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста оплаквания от релето G30 - калпави закопчалка за колан и капачка за батериите. За звука няма оплаквания.

Препоръчват да си намериш някое китайско кожено калъфче и да  го приспособиш за устройството.

Аз така мисля да направя.

Успех !

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми вкарахте мухата с това Relay G 30 ...че го има и на склад в динакорд.

Ей ше ви убивам!  Жена ми вече ще се разведе с мен!  :rolleyes::)

Поредните 300 кинта.... хахаххах

• Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.musicworld.bg/bg/c_678/i_59420/Alesis_Guitar_Link_Wireless.html

А това някой пробвал ли го е? Бюджетно е, пък изглежда добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.08.2018 г. at 16:36, Mar4enko написа:

Има доста оплаквания от релето G30 - калпави закопчалка за колан и капачка за батериите. За звука няма оплаквания.

Препоръчват да си намериш някое китайско кожено калъфче и да  го приспособиш за устройството.

Потвърждавам оплакванията за капачката на батериите. Там си трябва тиксо. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз ползвам relay G10 на line 6 - никакви проблеми, но приемника е големичък, зарядна батерия, държи над три часа... А също и бюджетния Harley Benton Airborne Instrument за вкъщи - много компактен, но не много надежден, няколко пъти други устройства му блокират сигнала, също зарядни батерии, държат около два - три часа. Яко си е, но не е евтино... 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.