Jump to content
Българският форум за музиканти

Бюджетен мик за озвучаване на кубе


DaftFunk

Recommended Posts

Моля помогнете в тази дилема щото съм раздвоен, а нямам пари сега за SM57-ца:

Въпросът е :

The T.Bone MB75

https://www.thomann.de/intl/bg/the_tbone_mb75.htm

Или

EV CO4

https://www.thomann.de/intl/bg/ev_co4.htm

или пък

Superlux PRA 628 MkII

https://www.thomann.de/intl/bg/superlux_pra_628_mkii.htm

To mic or not to mic!

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Суперлукс-а. Не е гаден изобщо, нищо че е евтинийка. Е, не обажда добре както оригинала (имам и е906 на Зенхайзер), но е доста добре и някой път ми допада повече от SM57-цата дори. :)

Кобалта вероятно също става, използваме вокалния (Со7 май беше) и е съвсем адекватен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямото предимство на Суперлукса е, че можеш да го пуснеш да виси, за разлика от другите които задължително трябва да са на стойка. Според мен това е значително предимство. Освен това гледах, че му дават най-висок SPL - 150 децибела. За разлика от Т боуна - 130 дЦб и  Кобалта -  94 децибела.

От друга страна Суперлукса е суперкардиоид което не ми се нрави щото така ще хваща и задни шумове което хич не ми харесва за лайв перформънси и въобще употреба на сцена.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, DaftFunk said:

...

От друга страна Суперлукса е суперкардиоид което не ми се нрави щото така ще хваща и задни шумове което хич не ми харесва за лайв перформънси и въобще употреба на сцена.

Напротив. Това значи, че ще хваща най-малко странични шумове от изброените три микрофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, axel said:

Напротив. Това значи, че ще хваща най-малко странични шумове от изброените три микрофона.

Виж, че суперкардиоида има сенситивност баш изотзадзе  ;-))

Аз ше го ползвам основно за сцена където има фронт монитори и т.н.

polar-patterns.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, DaftFunk said:

Виж, че суперкардиоида има сенситивност баш изотзадзе  ;-))

Има, но не голяма. :)

А иначе оня MB 75 в първия ти линк са го докарали да прилича външно на SM57 (не знам как звучи), но с пътните от Thomann ще ти дойде за 100 лева. Само като опция, която не те обвързва, понеже и това, което ще предложа също не съм го слушал наживо, а само гледах едно ревю в тубата и не звучеше лошо - в Ибей има репликa на SM57 за под $20 крайна цена, което ще ти легне точно 30 лева...не за друго, ами понеже нали започна с това, че в момента нямаш много бюджет. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ то в olx като чукнеш, излизат десетина за по 30-35 лева, даже си пише че са оригинални :)

И на мен ви се въртеше в главата че може да са прилична алтернатива, все пак поне са копирали от класически източник...

Едит: между другото има един-два за по 90 лева, които поне по снимки може и да са оригинални. Има си начин като се видят на живо да се проверят, чукни в Гугъл и прочети.

 

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, че кобалтът е читав и се оказа , че  Динакорд го имат за няколко лева по-скъпо от Томан, че реших да си го поръчам от динакорд. Инак да .. всичко е реплики. Томана е реплика на SM57,  Суперлуксът е реплика на Зенхайзер е609.  Въпросът е да върши работата. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз си взех мин. година ретро микрофон. Микрофонът е ТОА DM-540. Мисля че е произвеждан 80-те, производство Япония (поне  така пише). Купих го от olx (май). Имам и китайчета за 10-20 лв, но тях ги ползвам за скайп. Все си мисля, че дори и Шуре да е, ако пулта, интерфейса или в каквото е там включено е скапано, пак ще е звучи грозно. Кабинетът ми е 1х12 CELESTION 12L-35. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.