Jump to content
Българският форум за музиканти

Духов инструмент за подарък


Recommended Posts

Здравейта! Моля да ми кажете как се казва на български следния инструмент - tin whistle (или low tin whistle) Пример: https://www.youtube.com/watch?v=vFz_ozWHKo0

продават ли се такива във Варна и ако да, в кой музикален магазин? Ако няма, ще се поръчва през amazon най-вероятно

Приемат се и други препоръки за инструменти за подарък!
Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е традиционния ирландски инструмент аналог на нашия дудук. В София има в някои магазини за Варна незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте отново. Година и нещо след като подарих на познат tin whistle и след това купих и за себе си, взе че ми хареса да се уча да свиря ирландска и келтска музика. Сега искам да премина на малко по-сериозен инструмент, може пак да е ирландска флейта, но по-висок клас и желателно по-ниска тоналност. Проблема е че тук почти не се намират такива. Хрумна ми и идеята, че имаме традиционни за нашия регион духови инструменти, свирещи в същите тоналности. Въпроса ми е следния - възможно ли е да се използва дудук, двоянка или кавал да се свири ирландска и келтска музика, с типичните за тях орнаменти. По принцип гледам на нашите инструменти като на по-интересни и по изпипани, но келтската музика като мелодия ми харесва повече. Ще ми е интересно да пробвам да съчетая тези неща, стига да е възможно. Ще съм много благодарен ако разбиращите ми дадат някой друг полезен съвет! :)

Да добавя, че говоря за свирене на напълно аматьорско ниво, за удовоствие, в домашни условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.