Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам нужда от съвет относно синтезатор


Recommended Posts

За мен FP30 е разумният избор, защото има хубава клавиатура, повече от приемливи звуци и се намира за под 1000лв. В тоя ценови клас почти нищо не може да му се опре, може би само Kawai ES110, всяко от двете си има плюсове и минуси. Ако в един момент човекът се запали, винаги може да ползва софтуер вместо вградените звуци. Аз правя същото, ползвам си моя Kawai ES7 само като MIDI контролер, заедно с един софтуер Garritan CFX. Според моето лично мнение, няма дигитално пиано, чиито вградени звуци да се доближават дори леко до реализма и качеството, което постигам с този софтуер. Ако сте следили форума за изработки и ремонти, там съм направил една тема за мой DIY проект, в който ползвам истинска механика от роял, която си купих скоро, и на която слагам оптични сензори и микроконтролери, за да си направя MIDI-контролер, който ще ползва с този същия софтуер, за да имам абсолютна автентичност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте Колеги!

Какво ви е мнението за Ketron Audya5(Audya76)?Може ли да се сравнява с PA3X,или Корга е по-добрият клавир?

Имам възможност и избор между па3х,па1000,audya5.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па3х мое мнение, Ketron Audya5(Audya76) не съм пробвал такъв модел даже не знам къде се произвежда, ПА 1000 е от новото поколение орязана китайска пластмасарка откъм есктри и по-лек в сравнение с флагмана ПА4х  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорът Lorimar!

За добро или за лошо си взех нов Корг па1000.Кетронът е италиански,гледах му презентацията в youtube ,от Митко Денев.

Поразпирах за Кетронът,отказаха ме.Малко инфо има за него,а и са скъпи за годините си.Заложих на Корг,повече инфо и са по-разпространени.

Хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.11.2018 г. at 10:46, Georgi Krastev написа:

Благодаря за отговорът Lorimar!

За добро или за лошо си взех нов Корг па1000.Кетронът е италиански,гледах му презентацията в youtube ,от Митко Денев.

Поразпирах за Кетронът,отказаха ме.Малко инфо има за него,а и са скъпи за годините си.Заложих на Корг,повече инфо и са по-разпространени.

Хубав ден!

Отвсякъде погледнато е по-добре закупуването на читав 2-ра употреба Pa3x Made in Italy за тия пари, от колкото пластмасов-китаец на същата стойност.

Pa1000 не е нищо по-различно от Pa700(който е ужасен !!!), с разликата че има уж някакъв си "Вокалист",иначе е същият китайски пластмасов-дървен и некачествен боклук за 4 000лв. като Pa300,600,900,700...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, бих искал да запитам фабричните семпли от стари аранжори на Roland (като примерно G -серията, Е -серията) възпроизвеждат ли се коректно от новите аранжори на KORG (pa600, pa900) и обратно фабричните семпли от някои стари и нови аранжори на KORG ( i - серията и pa - серията) и Roland възпроизвеждат ли се коректно на новия аражнор на Roland EA7?,  тъй като освен всичко бих искал да запазя почерка си чрез звученето от стария ми аранжор на Roland Е70 примерно пресъздаден на някой от новите като KORG pa600/pa900 или Roland EA7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.