Към съдържанието

Снимка

Имам нужда от съвет относно синтезатор

• Please log in to reply
15 отговора на тази тема

#1 ZebilVarusKavaldzhiev

ZebilVarusKavaldzhiev

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Инструмент:Цигулка

Публикувано 10 юли 2018 - 22:56

Здравейте аз съм на 17 години свиря на цигулка. От скоро се запалих по Пианото също така учителката ми по цигулка каза че е добре и е добра идея да ходя и на пиано за да развия хармоничното свирене или нещо подобно. Та да си дойдем на думата у нас нямам много място за да си купя пиано и за това реших да си купя синтезатор за около 1000лв но не разбирам от синтезатори и за това съм тук прочетох няколко статии от форума и разбрах че е хубаво синтезатора да бъде с клавиши които да са един вид със същото усещане като пианото и със същия натиск. Ако някой може да ми помогне моля да пише също искам синтезатора да е 88 клавиша.

#2 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3359 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 11 юли 2018 - 08:32

Трябва ти дигитално пиано, а не синтезатор. Погледни Kawai ES110, Roland FP30, Casio CDP-230.
Soundcloud profile - piano compositions, arrangements, impros, reharms

#3 Apple&VSTI

Apple&VSTI

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:
  • Инструмент:KORG PA2X PRO

Публикувано 11 юли 2018 - 08:49

Зрдравей, това което търсиш най-вероятно ще трябва да бъде някой модел електронно пиано на Yamaha ,които са най-добри при електронните пиана, ако наистина трябва да е с 88 клавиша и усещането трябва да е като на истинско пиано.

Иначе на пазара има и други марки по-бюджетни електронни пиана на други марки,при които разбира се съобразно с ниската цена си има компромис в качеството на изработка и качеството на звука.

Мооделите от ниско-средният клас са в ценовия диапазон 1000-2000лв. , високия клас от 3 000-30 000лв.

Иначе ето на цената която си търсиш примерен вариант http://rockshock.eu/...org-d-1-bg.html 

1127лв. -  както ти го искаш с изглед на синтезатор,което го прави мобилен,лесно и удобно преносим   - докато другите с изглед на истинско пиано поставяш го където ще му е мястото и стационарно свириш само там.

Клавиатурата е хамър-екшън изработена в Япония RH3 за истинско усещане като свирене на истинско пиано.

Поздрави.

#4 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3359 Мнения:

Публикувано 11 юли 2018 - 08:58

В ниския ценови клас ямахите според мен са много зле. Изостават сериозно от конкуренцията, затова и не ги препоръчвам. Това е лично мнение все пак.

#5 Apple&VSTI

Apple&VSTI

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Публикувано 11 юли 2018 - 09:58

Ето едно упътване и ориентир за начинаещи в избора на електронно пиано, на един от търговците на музикални инструменти в България Иван Икономов или иначе казано MCI Икономов.

http://mci-bg.com/из...ектронно-пиано/

#6 Ap_6

Ap_6

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • Инструмент:piano

Публикувано 11 юли 2018 - 10:17

Съгласен с Cybergene, наскоро пипнах едно евтино Ямаха пианце в Динакорд /около800 лв./, няма такъв боклук. Мастер кийборд си вземи, ще ти е от полза по-нататък -хем хубав миди контролер, хем дървена клавиатура 88 клавиша Фатар- моделът е Studiologic SL88 Grand. Няма звуци, с виртуални пиана и библиотеки или саунд модул се ползва.

#7 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 11 юли 2018 - 11:37

В ниския ценови клас ямахите според мен са много зле. Изостават сериозно от конкуренцията, затова и не ги препоръчвам. Това е лично мнение все пак.

Наблюденията ми са почти същите. За начинаещ, пианата на Касио са добър избор - клавиатурата им е добра и реалистична, пианата и саундите са приемливи (особено за цената), а и целият инструмент е много лек и лесен за пренасяне. А иначе мастер кийборд също е вариант, но не смятам, че ще е подходящ за това, което е писал в първия пост.

#8 Apple&VSTI

Apple&VSTI

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Публикувано 11 юли 2018 - 12:17

Съгласен с Cybergene, наскоро пипнах едно евтино Ямаха пианце в Динакорд /около800 лв./, няма такъв боклук. Мастер кийборд си вземи, ще ти е от полза по-нататък -хем хубав миди контролер, хем дървена клавиатура 88 клавиша Фатар- моделът е Studiologic SL88 Grand. Няма звуци, с виртуални пиана и библиотеки или саунд модул се ползва.

Напълно-съгласен, но човека е начинаещ и му е приоритетно да се научи да свири на 1-во място,а не да се занимава с аудио-програмен инженеринг,софтуери,миди-портоколи и така нататък...

А и този Студио Лоджик , ей-така да даде 1700лв. за една миди-клавиатура само клавиши,без грам звук в нея колкото и качественно изделие да е тя, малко не го разбирам....

Истината е,която и марка и модел да си избере - да е с RH3 Keybed Made in Japan :)

Лично-мнение, с което не искам да ангажирам никого и да влизаме в излишни спорове.

:)

#9 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3359 Мнения:

Публикувано 11 юли 2018 - 13:47

Истината е,която и марка и модел да си избере - да е с RH3 Keybed Made in Japan :)

Интересно е колко са различни хората на вкус :) Не че е лоша тази клавиатура, ама е доста остаряла технологично. Тя например е само с два сензора на клавиш, а почти всички нови клавиатури са с по три сензора. Наличието на три сензора позволява да натиснеш повторно клавиша, без да си го отпуснал догоре - като на истинско пиано. Дори ентри-левъл пиано като Roland FP-30 има три сензора. Също така почти всички нови пиана имат ескейпмънт симулация. Според мен лежат на Made in Japan мантрата. Пак да кажа, не е лоша клавиатура като за уъркстейшън, аранжор и изобщо свирки с много функции. Но ако се търси максимален реализъм и емулация на истинско акустично пиано за пианисти, Korg никога не са били силни там. Но все пак всичко това е въпрос на вкус. Например от всичките дигитални пиана, които съм имал (към десетина станаха вече през годините), безсъмнено най-гадното беше Korg SP-200, но пък по репетиционни съм срещал пичове с Korg SP-200, които се кълняха колко им е яко... Така че на вкус и на цвет... :)

#10 JetMan

JetMan

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • Инструмент:Клавишни

Публикувано 11 юли 2018 - 17:18

Малко off-topic но аз от как пробвах в магазина Roland FP-90 и RD-2000 които са с клавиатура PHA-50 , сега не мога да спя - докато не си купя едното от двете :) 

Като се има предвид че не съм експерт - мога съвсем осезаемо да забележа огромната разлика в изразяването като свиря на тях. Иначе си имам KAWAI ES110 - супер си е за начално дигитално пиано, но апетита идва с яденето, а там цените са други :)

#11 Ap_6

Ap_6

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • Инструмент:piano

Публикувано 11 юли 2018 - 17:42

Е хубаво, де, СЛ Гранд  за по- претенциозни, споменах го, че ми хареса много; той човекът пианист няма да става, има СЛ 88 студио за 400 евра, пак е хамър екшън, Фатар, ама е пластмаса; като ще се занимава с музика вкъщи, все някога ще му се прииска да си записва- ще си вземе и два монитора, ще си инсталира DAW, ще я свърже клавиатурата с компа, пиано семплирано ще си качи, а не някакви синтезаторни пиана имитации. 

#12 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 11 юли 2018 - 19:01

По повод последната реплика - силно казано "имитации", тъй като и техните саунди са семплирани, отделно че почти винаги са много добре напаснати към конкретния инструмент, пък и нищо не му пречи да си включи такова пиано към компютъра и пак да си свири със софтуерните библиотеки. ;)

#13 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3359 Мнения:

Публикувано 11 юли 2018 - 22:01

Малко off-topic но аз от как пробвах в магазина Roland FP-90 и RD-2000 които са с клавиатура PHA-50 , сега не мога да спя - докато не си купя едното от двете :)

За мен PHA-50 е най-добрата дигитална механика от конвенционалните (не включвам дървените на Kawai). Обаче моделираният звук на Роланд ми е супер гаден :( Старата им технология със семпли ми харесва много повече.

#14 JetMan

JetMan

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • Инструмент:Клавишни

Публикувано 12 юли 2018 - 01:55

Е хубаво, де, СЛ Гранд  за по- претенциозни, споменах го, че ми хареса много; той човекът пианист няма да става, има СЛ 88 студио за 400 евра, пак е хамър екшън, Фатар, ама е пластмаса; като ще се занимава с музика вкъщи, все някога ще му се прииска да си записва- ще си вземе и два монитора, ще си инсталира DAW, ще я свърже клавиатурата с компа, пиано семплирано ще си качи, а не някакви синтезаторни пиана имитации. 

За да пусне човек звук от тази MIDI клавиатура - трябва да има компютър + софтуер в него. Супер досадно е като искаш да посвириш малко - да правиш подготовка 10 мин да пускаш компютър, после софтуер, после да избираш звук, после да пускаш колоните, после .... и направо се отказваш.

С дигиталното пиано - просто сядаш натискаш копчето и почваш да свириш. Често го правя дори и за 4-5 мин докато чакам жена ми да се облече "бързо" за вечеря :) 

Освен всичко можеш да го вземеш и да го занесеш в другата стая и пак да свириш. С хубава стойка си изглежда като мебел за хола перфектна!

Разбира се без проблем можеш да го ползваш и за MIDI клавиатура - примерно ES110 си има изход за MIDI с DIN5, Roland FP-30 си има USB , и двете имат Bluetooth :) - и кеф ти вече управление на софтуер какъвто искаш. 

А специално за SL Grand - мненията са доста лоши като цяло тук: https://www.thomann...._sl88_grand.htm , Оплакват се яко хората от клавишите че тропат или са с различна сила на натискане. Самият контролер няма никакви допълнителни копчета и реално като MIDI Клавиатура не е подходящ за production - освен ако не го допълниш с някакъв Midi Surface

В случая на главния въпрос от темата - моите фаворити са както горе написаха колегите - Roland FP-30 и Kawai ES110. Въпреки че като усещано за звук и клавиатура предпочитам повече FP-30 , си избрах Kawai заради изходите MIDI OUT И LineOUT - които в последствие почти не ползвам :) и,  ако трябва да избирам наново бих си купил FP-30. Компромиса който направих тогава се оказа безмислен. Kawai-я си го ползвам само като Digital Piano И даже не е свързан към другите машини. 

Ако не правиш записи на някакви бавни пиано партии изпълнени с много динамика и чувство - тази 88 клавишна клавиатура само ти пречи :) и почваш да се оглеждаш за 61 или 49 synt action

Аз в крайна сметка ползвам основно Roland FA-06 - щото и без това е включен заради звуците, а понякога и Roland A-49 която е много малка и компактна 49 клавишна. Но пък и двете се допълват отделно от MIDI surface

(примерно Ableton Push2) или нещо подобно. В един момент мястото на бюрото и отстрани него става много ценно и почва една борба кое да остане.  

Та опита показа че най-добре да си купиш нещата с моментното предназначение за което ти трябва, почнеш ли да мислиш за далечното бъдеще - в 99% грешни покупки :)

#15 Apple&VSTI

Apple&VSTI

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Публикувано 12 юли 2018 - 09:27

Колеги разговора по темата  наистина стана много интересен и полезен за доста хора дори и напреднали, но нека да се върнем към основният пункт от питането и молбата за помощ на момчето създало този пост.

Да не забравяме че той говори за бюджет от около 1000лв. с които ще трябва да си купи инструмент от поне среден клас,на който да натисне копчето и да започне да свири (както се изрази много-точно и правилно колегата JetMan),защото на този етап това е най-важното за него преди всичко останало.

Искам да споделя  в тази връзка наблюденията ми от опитите и пробите които съм правил накратко - Истинският инструмент си е друго нещо и е това,което трябва да бъде за човек който наистина иска да се научи да свири успешно.

Всякакви започванки и опити от самото начало с компютри,софтуер,миди-клавиатури и аудио-карти, по-скоро са на път да откажат и демотивират човека от амбициите му да се научи да свири, да не говориме че ако това трябва да е издържано както трябва аудио-карта с ниска латенсия от профи-ниво,качественна миди клавиатура с Fatar Keybed,качественни мониторни тонколони,платен кадърен софтуер и доста актуален компютър - цената на всичко-това подминава и висок клас електронен инструмент :)

Човека все-пак няма да прави в домашно-студио звукозаписно студио на профи-ниво с 15 000лв, а иска да свири, нали така :)

Да не говорим и за латенсията(закъснението от натискането на клавиша,до възпроизвеждането на тона), което присъства дори и минимално и при високия клас аудио-карти :)

Когато хората са професионалисти, това малко закъснение си го компенсират мисленно и не ги бърка, особенно в студио където всичко се прави не в реално време , а стъпка по стъпка и това не е фатално.

Занимаването с всички тези неща, подготовката им,настройки и така нататък много разсейват и започват да отдалечават нещата от конкретиката на целта, а именно свиренето.

Поздрави и хубав ден на всички :)

Не че е лошо, но според мен този момент от еволюцията на един музикант е правилно и редно да настъпи ,тогава когато човека вече се е оформил-музикално като ниво - хармонически и с техника на свирене.

Този пост е редактиран от Apple&VSTI: 12 юли 2018 - 09:47

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни