Jump to content
Българският форум за музиканти

Лими

Колко мА бушон да сложа?

Recommended Posts

Използвам 3 бр от тези акумулатори, които са без собствена защита. Вързал съм ги последователно и получавам 12,6 волта, с които захранвам или музикални ефекти или комбо с консумация не по-голяма от 1ампер.

Целта ми е да сложа поне подходящ предпазител, докато реша проблема кардинално и сигурно с някаква електронна защита. Та не знам какъв пасивен предпазител(mA) да сложа или нещо друго технически просто приложение?

:thx:

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да използваш някоя платка от този вид: 

https://www.aliexpress.com/item/1-pc-3S-25A-Li-ion-Lithium-18650-BMS-PCM-Battery-Protection-Board-with-Balance-for/32823338185.html

Предвидена е за 3 броя Li-Ion батерии, и ще ти позволи да ги зареждаш директно през платката и ще ги пази от пре-разреждане, от късо съединиение и т.н. 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е много добър вариант и аз знам за тези платки и ще ги използвам, но ми се налага да работя и без тях, поради липса на място, Та затова ме интересува и пасивно защитен вариант със стопяеми предпазители, за да не е без хич защитата от късо. Колко мА трябва да бъдат?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се препоръчва предпазител(бушон) със 1,5 до 2 пъти по-висока допустима стойност на тока от нужната за захранване на консуматора.Тоест ако консумацията е 1А се ползва бушон между 1,5А - 2А.

Редактирано от jorog
  • Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.