Към съдържанието

Снимка

Колко мА бушон да сложа?

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

#1 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2202 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 07 юли 2018 - 08:23

Използвам 3 бр от тези акумулатори, които са без собствена защита. Вързал съм ги последователно и получавам 12,6 волта, с които захранвам или музикални ефекти или комбо с консумация не по-голяма от 1ампер.

Целта ми е да сложа поне подходящ предпазител, докато реша проблема кардинално и сигурно с някаква електронна защита. Та не знам какъв пасивен предпазител(mA) да сложа или нещо друго технически просто приложение?

:thx:

Този пост е редактиран от Лими: 07 юли 2018 - 08:26

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#2 JetMan

JetMan

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • Инструмент:Клавишни

Публикувано 07 юли 2018 - 10:57

Може да използваш някоя платка от този вид: 

https://www.aliexpre...2823338185.html

Предвидена е за 3 броя Li-Ion батерии, и ще ти позволи да ги зареждаш директно през платката и ще ги пази от пре-разреждане, от късо съединиение и т.н. 

#3 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2202 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 07 юли 2018 - 12:05

Благодаря, това е много добър вариант и аз знам за тези платки и ще ги използвам, но ми се налага да работя и без тях, поради липса на място, Та затова ме интересува и пасивно защитен вариант със стопяеми предпазители, за да не е без хич защитата от късо. Колко мА трябва да бъдат?

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#4 jorog

jorog

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 07 юли 2018 - 17:20

Обикновено се препоръчва предпазител(бушон) със 1,5 до 2 пъти по-висока допустима стойност на тока от нужната за захранване на консуматора.Тоест ако консумацията е 1А се ползва бушон между 1,5А - 2А.

Този пост е редактиран от jorog: 07 юли 2018 - 17:21

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни