Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китарен усилвател - от Yamaha THR10


Recommended Posts

Някакво мнение за yamaha thr10? Някой използвал ли е такова. Взех си го, но май мисля да го продавам. Няма footswitch и няма достатъчно тежък звук, какъвто аз обичам. Въпроса ми е дали да го пазя или да търся нещо друго за горе долу тези пари (600-700лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред какво значи достатъчно тежък звук?Защото за някои хора Ричи Блякмор звучи супер,за други Ник Хипа нещата са много различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този усилвател е предвиден за репетиции в къщи. Малък е , работи и на батерии, има различни звуци - като чиста китара, овърдрайв , няколко ефекта и т.н. Не е предвиден да вади як звук като цяло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето един:http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=266978&option=basic_search&basic_search=bugera&form_basic_search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&keywords_search=bugera&limit=10&item_type=all

Това е достатъчно тежко.Само знай ,че е лампов усилвател и е подходящ за репетиционни зали и концерти.За вкъщи ще е малко самоубийство.Освен може би със атенюатор. 

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пише Хард кор на него,звучи супер на всички канали и нива на усилване.Чак пък да не става за домашна употреба е пресилено.Слагаш предусилвателната секция на 3,4 и мастър секцията на 1,2 и няма грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си тогава Peavey Bandit 112  transtube- транзисторен (отлична симулация на лампов звук, но все пак симулация), може да свири и в стая и в концертна зала и най-важното е много гъвкав и може да изкараш от много тежък звук  до приятен лек крънч. Има си футсуич и струва между 300 и 450лв в зависимост от състоянието му. Говорителя обикновено е Sheffield 12" model 1230, но има оборудвани и с Blue marvel. За предпочитане е шефилд 1230.

Препоръчително е ако си намериш черната серия произвеждана в британско, ако не има едни със синя лента произвеждани в сащ или в краен случай има с червена лента произвеждани в азия.

Може да го срещнеш и като Bandit 65 - това е първоначалната версия на транстюб технологията, която е усъвършенствана при 112 серията.

Същият усилвател може да го срещнеш и като глава под наименованието Peavey Supreme.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за "тежък" звук thr10х ....

аз го ползвам(моя) да седи го телевизора(и да не дразни госпожата с  размер и външен вид) ... докато си "дрънча"....

за футСуич ползвам телефона .. със 3м usbCable (typeC - typeB) ... програмка за 10-20лв за редактиране и съхраняване на preset-и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно силен е, имам в предвид, че дисторишъна не ми звучи достатъчно дисторишнат. Предполагам трябва да си купя някакъв педал за дисторишън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за "тежък" звук thr10х ....

аз го ползвам(моя) да седи го телевизора(и да не дразни госпожата с  размер и външен вид) ... докато си "дрънча"....

за футСуич ползвам телефона .. със 3м usbCable (typeC - typeB) ... програмка за 10-20лв за редактиране и съхраняване на preset-и

Коя е програмата? трябва ми за сцена като цяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Thr librarian

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsforamps.thr

 

Не си спомням какво имаше в неплатената версия...

За сцена не знам дали и колко е удачно...

 

П.п моя утре го понасям към морето....това му е друг + според мен....даже няма да разбера къде ще го вместя...

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.