Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко според вас...


bulby

Recommended Posts

... може да се разшири диапазона на един вокал след като започне да се занимава сериозно с пеене (разбирайте - редовно пеене и упражняване, уроци, разпявания и тн.), ако той е на възраст около 18 години и до този момент не се е занимавал сериозно.

 

Естествено, в конкретния случай визирам мен :godbless: Работата е там, че принципно съм по-добър с ниските тонове, а има някои парчета, които много бих искал да успея да изпея, но в момента не мога напълно, защото някои партии ми идват прекалено височки. Та идеята ми е - ако работя най-вече в тази насока, принципно имам ли някакви реални възможности да си вдигна диапазона на високите тонове с още тон и половина-два ?

Ясно ми е, че това си е строго индивидуално, но да приемем, че не съм някаква пълна скръб и даже вече за 3-4 седмици повечко пеене съм постигнал някакъв малък успех.

 

Ще съм благодарен за всякакви мнения, препоръки и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не съм сигурен,но можеш да си повишип диапазона до 3-4 тона нагоре....някой който има понятие от пеене да ти пише какви упражнения да правиш и т.н. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз си имам доста добър учител :godbless: , работата е там, че просто търся повече обективни мнения по въпроса.

 

Ако наистина успея да си повиша с 3-4 тона нагоре диапазона, би било повече от чудесно, ама не знам доколко, в действителност, е възможно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз нищо не разбирам ама съм питал и тва което ми казаха беше, че човек си има някакъв определен диапазон като даденост. Когато обаче не си се занимавал с пеене, не можеш да го използваш целия. С упражнения можеш да се научиш да използваш целия си диапазон, но не повече. Така са ми казвали :godbless: За повече инфо питайте Adagio :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се види какъв глас си и след това да се започне работа.

 

Преди да започнеш да разширяваш диапазона трябва да изравниш гласа в средния регистър.

 

Бях качил едни упражнения дето са за увеличаване на диапазона ама не съм ги слушалл Там има и други които са добри и могат да са ти от полза.

 

Аз ги качих да се пее и да се споделя ма нещо никой нищо не казва!!! :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но аз не мога да тегля от дата.бг за съжаление :godbless:

 

Иначе днес обсъдихме всичко с преподавателката си и съм що-годе спокоен :headbang: . Може би наистина ще успея, предстои да разбера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ги ;)

Първо трябва да се види какъв глас си и след това да се започне работа.

 

Преди да започнеш да разширяваш диапазона трябва да изравниш гласа в средния регистър.

 

Бях качил едни упражнения дето са за увеличаване на диапазона ама не съм ги слушалл Там има и други които са добри и могат да са ти от полза.

 

Аз ги качих да се пее и да се споделя ма нещо никой нищо не казва!!! :think:

Братле - къде си ги качил тези упражнения?

Редактирано от Martinez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе днес обсъдихме всичко с преподавателката си и съм що-годе спокоен ;) . Може би наистина ще успея, предстои да разбера...

коя ти е преподавателката?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежанка (Snowwhite) ;)

 

Аз всъщност в действителност днес открих, че по-лесно взимам някои по-високи тонове в сравнение с преди 2-3 седмици. Истината си е яко упражняване и това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежанка (Snowwhite) ;)

 

Аз всъщност в действителност днес открих, че по-лесно взимам някои по-високи тонове в сравнение с преди 2-3 седмици. Истината си е яко упражняване и това е...

какъв глас си

от къде до къде пееш сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу баритон съм. Около две октави и малко. Абе за моя глас Снежанка най-добре може да каже, защото вчера открихме, че мога да взимам доста високи тонове с някакъв смешен писклив глас, който обаче за нейно учудване не се оказа фалцет (запуших си носа и пак същото излизаше).

 

Тези дни ще се опитам да видя точно от кой до кой тон са ми максималните възможности (след разпяване и без фалцет).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казва уважаваният от всички нас АХЕ, аргументирайте се.

 

всички се убедихме, че на assoass певицата е страхотна, щото я чухме как пее в репетиционната :godbless: . за другите само слушаме дискусии кой е по-по-най.

 

уф, тва е от многото каффе напоследък, простете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казва уважаваният от всички нас АХЕ, аргументирайте се.

 

всички се убедихме, че на assoass певицата е страхотна, щото я чухме как пее в репетиционната :godbless: . за другите само слушаме дискусии кой е по-по-най.

 

уф, тва е от многото каффе напоследък, простете. :)

Къде са тия дискусии :think: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.