Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китарен усилвател


kiusha82

Recommended Posts

Оглеждам се за кубенце за ползване главно вкъщи.

Спрял съм се на 3 кубета ,те са:

Boss katana 50w

Blackstar ID60 tvp

Line 6 Spider 5,60 w

Държа на софтуерно моделиране на звука.Това което видях като ревюта е,че boss katana е най-добрият в този аспект.Blakstar - звука на ламповият симулатор е доста плътен,стегнат и т.н

line 6 Spider 5 почти нищо не знам.

Моля ако някой е имал взимане-даване с тези кубенце да сподели личните си впечатления.

Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросния Boss Кatana 50.  Има 5 amp types с по два канала, възможност за превключване между 0.5, 25 и 50 вата, Чрез BOSS Tone Studio можеш да променяш ефектите използвайки компютър. Може да зареждаш и готови пресети,заредени в софтуера, както има и отделно форуми, където потребители споделят собствени такива. В общи линии, ако харесваш ефектите на Boss, кубенцето е добър вариант. Мен лично много ме радва, че има акустик "амп", където спокойно си свиря с електро-акустичната китара. С ел. китара свиря предимно при 0.5 вата мощност, за стая е повече от достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blackstar-чето не е лошо. Преди време пробвах 30 ватовото за един приятел. Ефектите са адекватни, амп симулациите задоволителни като за такъв амп. TVP технологията е интересна, позволява да избираш какво стъпало да симулира. Минус, за мен лично, е че не идва с фуутсуич.

От Line 6 Spider нямам наблюдения над петата серия, но ако съдя по 4ката може би само чистия канал ще е що годе адекватен.

Може да погледнеш и Roland Cube 80, Orange Crush CR60. Последния не е моделиращ, но звучи прилично.

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Blackstar намирам за 200 лв с футсуич ,както и Boss Katana за същите пари но без футсуич.Единственото нещо което ме дърпа повече Boss-a е софтуера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайн сикса е доста зле със дисторшън тоновете. Много дигитален, кофти брутален и на втория ден се питаш защо си мъчиш слуха с него. Няма шум поне, но няма и други преимущества, чистия канал също е кофти, не приема и добре камьончета. Не знам защо държиш да ти е моделинг комбото, в момента има доста алтернативи за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този етап нямам възможност за процесор или камиончета,започвам отначало.Днес ми доставиха китарата,а още не мога и да я чуя :( Та решението ми е такъв тип амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих те посъветвал да не е Line6 по причините изброени от колегата. Katana го хвалят доста, но не съм имал удоволствието. Иди и пробвай някъде ако можеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно за паяка,битката остава между самурая и черната звезда.Помагайте,че трябва да реша до утре следобед.Симулацията на лампа и футсуич или перфектния софтуерен едитор на Босс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да си вземеш китарата и да отидеш в някоя репетиционна със 10 лева в джоба.Така ще си наясно,че нещата към които си се насочил са тинтири минтири и дали си струват парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да си вземеш китарата и да отидеш в някоя репетиционна със 10 лева в джоба.Така ще си наясно,че нещата към които си се насочил са тинтири минтири и дали си струват парите.

Те са ясни тия неща,ама не съм в България.В едно супер малко градче в Англия и няма как да пробвам.Ако става дума за лампови усилватели ,чувал съм няколко ,НО сега бюджета не ми го позволява,както и да купувам камиончета.Просто искам на този етап да си свиря вкъщи,за да си върна формата(не съм свирил поне 3 години).Та с тия тинтири-минтири усилватели може да се докара що-годе не лош саунд.

Никой ли не ползва Blackstar ID60 TVP в този форум,за да каже нещичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.