Jump to content
Българският форум за музиканти

Я няколко съвета за ел. китарника ми:)


Recommended Posts

Аз писах в другата тема, ама имам още въпроси та направо нова тема отварям.

Начи китарника ми е самоделка, ама що-годе читава. И все пак кво да се оправя по нея.

Първо бояджията си е оставил ръцете, абе страшна работа. Как да сваля лака и боята и да почна наново? Поне на тялото няма да е зледа направя, че там е страшна работата. Нека се търпи.

Също колко струва замяна на прагчетата, къде се прави Пловдив. Че моите са някви СУПЕР криви! Баси! не знам, струните ли ги начаткаха така!? На някой места са толкова вдлъбнати, че като искам да изсвиря седмо прагче звучи осмо и трябва да бутна струната с пръст към някое "неизпилено" място на прагчето...

Къде мога да си направя един добър "профилактичен преглед" B) и кви пари е.

Къде продават от тези "врътки" за tone и volume, че моите са "голи" и ме дразнят?

Също малко visual tuning - има ли проблем да лепна една метална плочка на корпуса? И ако няма - с какво да я залепя? Малка е плочката, от тези дето за врата ги продават.

 

ПП:Също, сложна ли е процедурата по поставянето на адаптер? Че имам само един на нека, даже не го знам къв е, ама е deep shit, та поне още едн тряа да сложа!

Сигурно се чудите кво правя още с тая китара ми не я шитна някъде :green: Въпроса е, че трябва да избирам ся - китара ли да си купя нова или кубе и предпочитам да е кубе, щото... Китарите се сменят, кубетата и те, ама с едно кубе на цената на китара, квато бих си купир със същите пари, коите ще дам за него ще ми служи много по-дълго време...

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал ли си за футболния отбор "Ужас"-Присово?

 

Щом си събрал пари за кубе, то по-добре си купи нова китара с кубе - има такива комплекти на много ниски цени и то на реномирани марки китари.

Виж тук: http://www.bcrich.com/guitar_packs.asp

От тях няма как да се очакват чудеса - когато си купиш такъв комплект, всичко пак ще е абсолютен шит, но поне ще е ново, ще изглежда добре, потенциометрите ти няма да са голи и когато натискаш седмо прагче, ще свири седмо прагче. Освен това повечето вървят с аксесоари - калъфи, кабели жакове... Дребни бонуси, но поне парите ти отиват за нещо използваемо, а не за боя и лакове.

Парите, които ще дадеш за ремонт и боядисване на старата ти китара биха ти свършили чудесна работа за купуването на такъв комплект. Да не говорим и за това, че ще се занимаваш с разни майстори измекяри, които ще те мотаят, ще разнасяш китарата насам-натам по сто пъти и ще се занимаваш с куп други простотии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А отде мога да разбера цените на тея комплекти?

 

Едит:

http://www.zzounds.com/cat--Electric-Guitar-Packs--2646

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това също: http://www.behringer.com/GUITAR-PACK/index.cfm?lang=ENG

 

В Германия цената му би трявало да е 138 EUR, тука не знам колко е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо преглеждаш и си избираш комплект из интернет. Например тук:

http://www.zzounds.com/cat--Electric-Guitar-Packs--2646

После минаваш по магазините за музикални инструменти и гледаш каква е цената му в БГ-то.

Ако нямат в наличност, ти пак ги питай - имат каталози с цени и могат да ти доставят, ако си поръчаш.

 

ЕДИТ: Ти явно http://www.zzounds.com/cat--Electric-Guitar-Packs--2646 си го видял.

Там цената на Behringer V-Tone е 110 долара. Доста по-евтино отколкото е на сайтa na Behringer B)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка, тръпки ме побиха като научих на какво свириш!

ако не успееш да шитнеш тази китарка, съветвам те да я изгориш ритуално!

 

най-евтин и добър на бг пазара ми се струва стартер пака на беринджър. ако има алтернатива - вземи този, който ти харесва повечe

 

успех ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха :godbless: Не бе, свири се, ама може и още да се иска. Представи си една кремона боядисана грозно в черно и без врътки и горе-долу ше получиш представа :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле зарежи да правиш подобрения на външния вид кво ти пука че имала грозен цвят и няма врътки - ако видиш мойта как изглежда в момента ще паднеш обаче си свиря яко и тва е

Свири и събирай пари за нова това е истината - нито цент на ватъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извод до който достигнах през годините:

"Свиренето на отвратителна китара води единствено до неудоволетворение и съсипва ентусиазма и желанието на свирещия!"

Отърви се от този инструмент!

Дори само визуално добре изглеждащата китара ще те кара да и обръщаш много по-често внимание. Какво да говорим пък ако ти е удобна и вади сносен звук.

Все пак тук не става въпрос и за кой знае каква сума. Със сигурност ГСМ-а ти струва над 100лв? Прецени приоритетите си, моят личен съвет е да си вземеш една китара за около 200-250 лева, пък усилватели и т.н. можеш и след време да си набавиш.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извод до който достигнах през годините:

"Свиренето на отвратителна китара води единствено до неудоволетворение и съсипва ентусиазма и желанието на свирещия!"

Освен това свиренето на отвратителна китара развива у свирещия абсолютно неправилни постановка и техника на свирене, което после се изглажда адски трудно и с години. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I=====I, при мен това не важи - напротив, ентусиазма ми се покачва. А и едни врътки за 50 стинки не са голямата инвестиция. А аз ако имах 250 лева за китарник нямаше да влача още с тоя, не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ако имах 250 лева за китарник нямаше да влача още с тоя, не мислиш ли?

Е нали си решил да си купуваш кубе вместо китара? Едно хубаво кубе е тамън 250-300 лева.

Пак ти казвам - дай парите за комплект от типа "кубе плюс китара" и ще ги имаш и двете. ;)

 

ЕДИТ: А май по-добре е да си вземеш хубава китарка, а аз после ще те светна как да си изкараш звук на кубе от компютъра. Единствените условия са да имаш комп, мощен усилвател и здрави тонколони.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
аз ако имах 250 лева за китарник нямаше да влача още с тоя, не мислиш ли?

Е нали си решил да си купуваш кубе вместо китара? Едно хубаво кубе е тамън 250-300 лева.

Пак ти казвам - дай парите за комплект от типа "кубе плюс китара" и ще ги имаш и двете. ;)

 

ЕДИТ: А май по-добре е да си вземеш хубава китарка, а аз после ще те светна как да си изкараш звук на кубе от компютъра. Единствените условия са да имаш комп, мощен усилвател и здрави тонколони.

@Горер е прав :) Послушай го :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.