Jump to content
Българският форум за музиканти

• 0
viktor.velikov

Как да "стегна" лоста на Ibanez Edge pro (Ibanez rg2620)

Въпрос

Здравейте!

Последната китара, която си купих, е Ibanez rg2620. С времето лостът на тремолото стана доста хлабав и не стои там където го оставям. Знам, че трябва да си купя тези малки teflon washers, които се заменят на определено време, но не знам от къде. Знаете ли място в БГ където да ги поръчам или  друг начин по който да "стегна" лоста?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Благодаря! Дадоха ми малко акъл да махна тези тефлонови детайлли и да навия един-два пласта тефлонова лента под тях. Получи се и работи, поне за момента :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Бях гледал в едно видео, че слагат малка пружинка в отвора, където се навива лоста на тремолото. Пружината прилича на такава от химикалка, но доста по- здрава. Тя създава напрежение отдолу, под лоста и не му позволява да се движи съвсем свободно. Видя ми се доста ефективно.

Редактирано от Nikolov_76

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Моят е ibanez grg 270 и това нещо го стягам с шестограм. Точно зад ръчката, след като я натисна до край има отвор, който иначе влиза навътре и не се вижда. Виж дали и при теб не е така. Дано съм ти бил полезен .

IMG_20180804_205710.jpg

IMG_20180804_205701.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.