Jump to content
Българският форум за музиканти

apoplexia

Съвет за humbuckers

Recommended Posts

Привет!

Знам, че е поредната тема, но изчетох доста форуми, изгледах ревюта в тубата и съм до никъде!

Искам да подменя хъмбъкърите на ЛТД-то, в момента са SD SH14 (bridge) и SH 1N (neck).

Нека дам малко инфо за китарата, на която ще се слагат:

• Body: Alder
  • Top: Flamed Maple
  • Neck: Maple Set-Thru
  • Neck Contour: Thin U
  • Scale: 25.5”
  • Fingerboard: Ebony, Radius 350mm

Вчера ми пристигна Mayones китарата, и наистина разбирам какво е топъл звък, махагоново тяло. И някак си , LTD-то ми звучи много "кряскащо" (Имам и Шектър с активни EMG, но  заминава в най-коро време)

Идеята е да направя ЛТД-то по-агресивно, метъл звучащо.

Идеите за момента са SD Mayhem, Black Winter, Sentinel/Nazgul, но основно ревютатата са как звучат, без да се взима в предвид как е устроена китарата.

Няма как да тествам подобни!

Моля за съвет, в предвид дървесината, към какво бих могъл да се насоча?

Задкитарното устройство е друга тема :)

Поздрави,

Ангел

Edited by apoplexia

Е щом те кефи Майониса сложи и на ЛТДто такива адаптри,като си го поръчвал са те питали кое какво да бъде.Шектъра и той е махагонов.В общи линии акустичните качества на всяка китара се пробват без усилвател или на клийн.Агресивния метъл звук идва от Ампа и говорителите.Поне така е на поляната.Въпросът ти е малко какъв микрофон да си купя?

Да, малко подвеждащо е! Просто ми се иска да вкарам малко разнообразие. Т.нар лека дървесина ( много вероятно да бъркам с терминологията) дава по ярък звук, липсват ниските. 

Основно свиря през DAW, така че ампа не е определящ в случая. За протокола, имам Boss Katana 50 (но при еднакви показатели, ЛТД-то малко ида ярко, т.е. липсват ниските)

При акустично свиене, няма почнти нищо общо между Шектъра и Майонеза,както и в тежестана инструмента, Шектърът е досла лек!

Иска ми се при еднакви условия, да подсиля агресията, затова и тръгвам от микрофоните!

Edited by apoplexia

За агресия назгула на бридж е перфектен като се има предвид тия дървета и конструкцията.

Може да се огледаш и ослушаш в предложенията на Bare Knuckle на страницата на всеки адаптер има звукови клипове да се придобие представа как звучат. Също описано е кой адаптер с каква китара и конструкция работи най-добре. Разбира се моя любомец е Warpig Ceramic

айде със здраве!

Edited by Acei
  • Like 1

Какъв е Шектъра обикновено са яки цепеници?Моя е С7 и е най тежката китара която съм пипал изобщо.

Hellraiser C-1. Махагонов е, по-тежък от ЛТД-то, но е доста по-лек от Майонеза.

Edited by apoplexia

Смени LTD-то с махагоново :>

дай линк на майонезата да разгледам от какви дървета е направена

Някой да има отзиви за Lundgren humbuckers? Направих запитване към тях, предложиха новите Black Heaven.

От Bare Knuckle лагера, вариант е Warpig (bridge) и Aftermath (neck).

Горе-долу в един ценови клас.

И от Duncan остана Nazgul варианта.