Към съдържанието

Снимка

Анкета за стрийминг услугите 2018

• Please log in to reply
17 отговора на тази тема

#1 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 117 Мнения:
  • Инструмент:барабани,клавир,хармоника

Публикувано 11 май 2018 - 23:11

Преди година и малко пуснах тая тема:

http://forum.muzikan...-услуги-на-тел/

Днеска реших да пусна обновление:

Аз все още продължавам с Google Play Music и Netflix, но понеже съм с нов телефон а на него имаше инсталиран Spotify днес реших да го пусна за 1ви път. Безплатно ненамирам кой-знае какво, но веднага ми направи впечатление, че за подадените от мен 10ина изпълнителя първоначално, автоматичните плейлисти които ми направи са добре уцелени и с по-нови песни. Обмислям преминаване към Спотифай, но преди това сигурно ще ги карам паралелно известно време с платена Спотифай регистрация, да видим кое го бива повече и кое мен лично ми е по-удобно.

Другарите, вие на какво сте сега?

Според тези другари, а аз принципно им вярвам, Спотифай се откроява като номер 1. Но както казах, нямам още мнение и тествам...

https://www.cnet.com...eaming-service/

Yamaha MM6, Yamaha DTXPLORER, дръм-машини

#2 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3350 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 12 май 2018 - 00:04

Apple Music, ама аз това и преди го писах. По-високо качество от Spotify: AAC vs OGG.

Soundcloud profile - piano compositions, arrangements, impros, reharms

#3 Claypool

Claypool

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 120 Мнения:
  • Инструмент:права лопата

Публикувано 12 май 2018 - 07:25

С премиум фамилен Spotify съм от години. Изключително доволен съм. Ако в България се появи друга платформа с отчетливо по-качествен звук, бих се замислил за промяна, но в момента съм удовлетворен. Когато музиката е записана добре, звучи както трябва. Вкъщи съм с High-End, така че изискванията ми са високи. До момента няма албум, който да не съм намирал, а съм задълбал доста в ъндърграунда.

Много е яка опцията Discover Weekly. Всеки понеделник ми предлага плейлиста с подобна на слушаната от мен през предходната седмица. Така откривам доста интересни групи.

#4 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6902 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 12 май 2018 - 08:31

И аз съм на Spotify. Отказах се от Гугъл защото от там изчезват песни и албуми всеки ден. И никой не ти казва защо. Съпорта им е отврат. За момента съм спрял Netflix-a защото ме дразнят, не може толкова време да не преведеш съдържанието на български. При това тук ни дават по-малко неща, от колкото в щатите например. И не на последно място е два пъти по-скъпо от HBO Go. Е няма как да стане,

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#5 Odysseus

Odysseus

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 12 май 2018 - 19:27

Аз предпочитам Spotify. В момента си пуснах Apple Music за да го пробвам и така разбрах,че Spotify е моята платформа. За мен лично е много по-подредена и по-функционална. Много ми харесва това че като свърши някоя плейлиста не спира, а продължава да свири с музика подобна на слушаната плейлиста.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

#6 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Инструмент:keys

Публикувано 12 май 2018 - 22:59

Още един глас за Спотифай. Дори няма нужда да е платен, ако го ползваш на таблет или PC. За телефони имат ограничения, но не е болка за умиране. 

Musiq Soulchild - the genius...

#7 SGEORGE

SGEORGE

SG

• Members
  • PipPipPipPip
  • 558 Мнения:
  • Инструмент:Keyboards

Публикувано 13 май 2018 - 21:37

Apple music.

#8 JetMan

JetMan

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 38 Мнения:
  • Инструмент:Клавишни

Публикувано 13 май 2018 - 23:24

Spotify - ползвам го от 2015, като вече е фамилен и така всички имаме абонамент в къщи. На практика има всичко вътре в него с някой изключение на някои БГ-ПОП изпълнители които просто не качват там нещата си.  Пробвах преди година Apple Music и при положение че съм с iPhone от 2007 и съм свикнал доста с iTunes, не ми хареса изобщо. Много трудно се ориентирам вътре и трудно намирам нещата - всичко ми е прекалено разхвърляно с безкрайни менюта. 

Netflix ползваме основно за гледане на сериали - не ни пречи много липсата на БГ превод, въпреки че наистина се учудвам защо толкова време нищо не правят по въпроса - вероятно ни смятат за малък и потенциално кофти пазар.

#9 ProjectHamsterdam

ProjectHamsterdam

Misery loves company

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1088 Мнения:
  • Инструмент:Yamaha RGX420S w/EMGs

Публикувано 14 май 2018 - 10:50

Ползвам Spotify Premium на iPhone и PC.

Харесва ми интерфейса, а което го няма в Spotify обикновено го няма и в другите платформи.

Apple Music бях пуснал безплатен тримесечен абонамент, но го спрях. Аудио качеството е малко по-добро от на Spotify, но интерфейсът е като от '98г първите аматьорски интернет сайтове...

В Spotify също изчезват неща - ето 14 страници тема за изчезващи албуми, специално на лейбъла Nuclear Blast. Но проблемът се твърди че е на лейбъла, не на платформата, а изчезналите неща ги няма и на другите платформи.

I thought using loops was cheating, so I programmed my own loops using samples. I then thought using samples was cheating, so I recorded real drums. I then thought that programming it was cheating, so I learned to play drums for real. I then thought using bought drums was cheating, so I learned to make my own. I then thought using premade skins was cheating, so I killed a goat and skinned it. I then thought that was cheating too, so I grew my own goat from a baby goat. I also think that is cheating, but I'm not sure where to go from here. I haven't made any music lately, what with the goat farming and all.

#10 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3350 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 14 май 2018 - 12:41

Наистина има какво да се желае за интерфейса на Apple Music, спрямо Spotify, сравнявал съм ги, макар че на няколко пъти го подобряваха и вече е доста по-смислен от едно време. Случвало ми се е веднъж някакъв албум да изчезне - вероятно заради права.

Но скоро бях решил да направя един плейлист с класическа музика в Spotify, като пресъздам траковете от същия плейлист в Apple Music, за да го шерна на приятели и се оказа, че половината издания липсват в Spotify. По отношение на класическата музика е по-беден.

Също така Apple Music поддържа специални тагове за класическа музика, както и визуализиране на такава. В класическата музика, както знаете, нещата не са "Artist - Song". Имаме изпълнител, композитор, произведение и части на произведението. Всичко това изглежда прекрасно в Apple Music, докато в Spotify е пълен абсурд.

И като говорим за класическа музика, ползвам един друг стрийминг сървис IDAGIO, който е немски и е само за класическа музика, където всичко е супер удобно каталогизирано по изпълнители, композитори, произведения. Много лесно е да се видят всички изпълнения на дадено произведение, има много добре курирани плейлисти. И премиум услугата поддържа lossless -  FLAC. За съжаление оплакването ми там е, че заради специфичната организация в момента е почти невъзможно да отвориш един конкретен албум, защото там липсва концепцията за албум. Примерно ако открия някакво готино изпълнение на дадено произведение, бих искал да чуя целия албум, или CD да кажем, но там това липсва като информация. Писал съм им за това, те казаха, че работят по въпроса. Но по тая причина си спрях абонамента. Ще ги чакам да го направят и тогава пак.

Soundcloud profile - piano compositions, arrangements, impros, reharms

#11 Steppenwolf

Steppenwolf

0.775

• Mods
  • 3240 Мнения:
  • Инструмент:mind, keys, 

Публикувано 14 май 2018 - 15:13

Spotify имам отскоро и го използвам заради функционалността, вкл. ако искам да открия подобни изпълнители.

За качество слушам lossless фонотека на 2TB RAID масив.

"Повечето хора по-скоро биха умрели, отколкото да помислят. Всъщност те го правят." — Бъртранд Ръсел

#12 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 117 Мнения:

Публикувано 15 май 2018 - 00:51

Аз малко се замислих за Спотифай. Да, имат по-нови техно неща на изпълнителите които слушам, но за Българско се оказ че нямат точно каквото слушам. Изненадах се като 3 албума на група Клас цъфнаха в Гугъла и веднага ги заслушах. Пробвах да ги намеря в Спотифай и неможах. Може и аз да не съм търсил правилно, предвид че сега го пробвам. Моля някой с платен Спотифай да пробва и да каже, специално група Клас намира ли и какво, за да сравним. Тия БГ групи с кратките имена, дето и на руски звучат подобно имам проблем и в Гугъла - мисли си че са едно и също и или трудно ги намира или са омешани с тия от Русия.

Аз поне от Българските редовно си слушам Милена, Бараби Блус Бенд и Клас, чат-пат и нещо друго, наскоро свалих Ахат. Дайте да сравним, начи за Гугъл:

Ахат: 1 албум

Милена: 3

Клас: 3

БББ: 1 студиен и 1 концертен

В Спотифай и Епъл какво има на тия?

ПС: За Нетфликс, и в Канадския има доста по-малко от Щатския. И неща изчезват когато си искат, няма как примирих се. Детето е доволно - има каквото той гледа, аз чат-пат гледам. По-интересно ми е някой набарал ли е нещо като Нетфликс ама основно с френски филми? Много ми липсва класическо френско, това Луи дьо Фюнес и изобщо френска класическа комедия, старите на Делон и разни други, а и се интересувам от нови френски комедии. В Нетфликс има малко френско ама само малко.

Този пост е редактиран от RaverWild: 15 май 2018 - 00:54

#13 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6902 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 15 май 2018 - 07:10

Ахат - 3 (1 концетрен)

Милена - 3

Klas - 3

Barabi Blues Band - 1 

Забележи как са се написали на латиница. :)

Ако търсиш Щурците - трябва да напишеш - Shturcite или нещо такова докато не ууцелиш как точно са се написали. Албумите и песните са транслитерирани също. Не разбирам защо са го направили така, вероятно е било някакво ограничение по някое време.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#14 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Инструмент:keys

Публикувано 15 май 2018 - 12:47

Френски филми има в HBO GO, обаче не са анонсирани като такива и няма начин да се намерят при търсене, освен ако не им знаеш заглавията. Хубавото на HBO е, че там поне всички филми имат бг букви.

Musiq Soulchild - the genius...

#15 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 117 Мнения:

Публикувано 16 май 2018 - 19:58

Френски филми има в HBO GO, обаче не са анонсирани като такива и няма начин да се намерят при търсене, освен ако не им знаеш заглавията. Хубавото на HBO е, че там поне всички филми имат бг букви.

БГ-букви - демек субтитри ли?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни