Jump to content
Българският форум за музиканти

МОНИТОРНИ СЛУШАЛКИ


rusnaka

Recommended Posts

Здравейте. Препоръчайте ми, моля ви някакви що-годе свестни мониторни слушалки - да не се от най-скъпите, по-скоро да са от по-евтините - абе да вършат работа в любителско студио да се чуват реално нещата. И моля ви - кажете откъде мога да си ги купя, освен от ДИНАКОРД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип няма слушалки на които нещата да се чуват реално. Обикновено всичи слушалки "напомпват" (някой повече други по-малко) високите и ниските честоти. Слушалките се ползват за груби корекции на микс-а(кликове, шум,...), за смесване и пр. ако нямаш възможност по-добре си вземи някакви що-годе хубави (може и по старички) hi-fi колони и някакъв усилвател (по възможност транзисторен), ще ти свършат работа. :music:

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в динакорд има достатъчно добър избор. Все пак сенхайзер и акг са едни от най-големите производители на слушалки.

Най-добре иди виж им цените, вземи си 1 диск с музика и чуй слушалките в твоя ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKG k44/k55/k66 биха ти свършили работа за по непрецизна работа. Аз имам К44 и съм доволен. Кажи все пак колко пари си готов дадеш.

 

 

Да, АКГ "К" серията са мониторни слушалки - не съм конкретно запознат с всеки модел, но К-1хх и К-2хх са определено добър избор. За тези, които @веси спомена, не мога да кажа нищо, понеже не съм ги пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано не ми се дават повече от 200 лева - а съм чувал, че seinnheiser са по-добри от AKG - разбира се относително е, ама все пак си кажете мнението - и моя ви дайте някакви ориентировъчни цени. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам AKG K55 и съм много доволен. Цeната беше около ~ 60 лв. някъде.

 

Значи дават така горе долу вярна представа за звука?? Дано не са с напомпани високи или баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам AKG K55 и съм много доволен. Цeната беше около ~ 60 лв. някъде.

 

Значи дават така горе долу вярна представа за звука?? Дано не са с напомпани високи или баси...

 

Абе... Може би са леееко напомпани от към бас. Най-добре отиди в Динакорд и ги чуй. Аз така си ги избрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте!!!

Аз искам да попитам AKG K55 или AKG K66 да си купя за домашното що-годе професионално студио и да ми вършат по-добра работа.В момента немога да си позволя слушалки за 200 лева и заради това се спрях точно на тези 2 модела.Доста четох в нета и разбрах, че К55 и К66 са почти еднакви с изключение на това, че К55 са затворени, а К66 отворени т.е. при затворените не се чувало нищо "извън слушалките", докато при К66 се чува.Цената им е почти еднаква...К66 са около 10 лева отгоре, но това не е от никакво значение....искам да избера по-добрия вариант за студио.МОЛЯ помогнете ми в правилния избор между тези 2 модела.Благодаря предварително!!! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам К-55, не съм разглеждал характеристиките на К-66, но за мойте мога да кажа, че имат леко напомпани баси. Иначе е по-добре да не излиза никакъв звук от тях, особено ако ще ги използваш за записи с конзензаторен микрофон. Поне в това отношение са добри. Също така са идеални и за репетиция със група. Един път стана така, че се използваха чинели Sabbian XHH, който ми бъркаха в здравето, тъй като бях на 2 метра от тях, та с тези слушалки чувах всички направо от пулта, а не от колоните, което беше доста по-лесно за понасяне. В този ред на мисли за доста добри и за мониторни слушалки при учене на дръм партии с мидита, плеъри и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен К-66 са по-линейни слушалки ,ако това може да се каже за HI-FI слушалки. Аз лично притежавам К-66 и К-240Studio. Моят съвет е като ще работиш на слушалки да са отворени или полу-отворени. К-55 са с подсилен бас и ако харесваш саунд с повече бас са по-удачни.Най-добре върви в Динакорд вземи си диск с познат саунд и си избери слушалки сам .Избора е доста голям и Зенхайзер също имат доста добри модели ,но според мен са в по-висок ценови клас. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@group_home - а за какво са ти тези слушалки ? Да се слушаш какво записваш, т.е. такъв тип мониторинг?

 

И какво значи що годе професионално студио ? То или изкарва пари като записва/миксира/мастерира парчета на други хора и/или записваш/продуцираш/миксираш себе си или не изкарва пари. Ако не изкарва пари - значи не е професионално - т.е. доста е простичко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за AKG (K240-Studio)

Купих си ги преди 3 години и съм страшно доволен...цената беше ~ 150 лв.

Ако си купиш такива (полу-отворена среда) няма да сбъркаш - ГАРАНТИРАМ !!!

Получаваш линеен звук - до колкото може да е реален от слушалки, но всичко е въпрос на свикване.

Няма значение, че си на bypass от звуковата среда, когато си със слушалки - свикнеш ли им, можеш да правиш много добри миксове само с тях (без дори да ти трябват мониторни колони!)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.