Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Имам проблем - немога да си намеря ново Българско за слушане. Начи цъкам вбокса и там ми излиза основно черно, чалга и поп дето звучи като черно. Искам да си намеря нормална, нова и свежо-звучаща БГ рок или подобна музика за слушане (и да е на Български!). Уточнявам: нещо като Васко Кръпката/ПББ, Бараби ББ, Уикеда, Милена, Джанго Зе, Обратен Ефект итн. Нещо да не е много тежко, да е купонджийско или айде говорейки за Милена може да е и сериозно. Детето е на 4 и половина години, пускам му Васко, Уикеда и Джанго напоследък и си викам ам нови нема ли?

Ай са говорейки за Уикеда, някой ще каже ми то ска се намира, ок ма върти ли се? Нещо хитово напоследък? Преди гледах вбокса, вече даже незнам де да гледам. Впрочем, ако някой ме светне де да гледам за ново, да каже. Питах едно момиче в Сф, тя вика ми то такова вече не се прави. Викам как не се прави бе?

Реших че нещо аз незнам къде да гледам. Една приятелка си взе някакъв диск преди година-две с "хитове" и тъпче главата на сина си с тях, ма там почти всички вокали аутотюннати, електронизирани, поп парчета звучат като черно, текстовете гадни, на едната песен се пееше нещо "дупето в Бразилия", викам си бахти песента, никъв смисъл няма в нея. 

Са вярно, отчитам си цифрите в ЕГНто, знам и те имат значение. Но неможе нищо да не намирам, засега съм решил че повредата е в моя телевизор.

Малко помощ? Мерси.

PS: Реших да цъкна сайтовете на Тангра и Z-Rock. Не съм слушал радио камара време. На Тангра Топ40 гледам поне страница 1 само западни групи, затворих го. На З-Рок не видях класации. Май пак не гледам където трябва...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък албуми, издават, но (за съжаление или не) на английски.

Севи, мисля наскоро ще издадат

Няма и месец, Металуингс издадоха пак на английски

БТР имат нов албум

Миналият петък ходих на рок театър  - Епизод , Онгъла.

Една група, създадена от бившият китарист на Епизод, групата е Еталон и пеят на български. Тях ще ги гледам тази седмица.

Ренегат , гледах ги наскоро клубно

Наскоро гледах и Милена... и Тротил. Сигнал, Ша-ша.

Шаша , може би са по критериите ти. Те са доста хот в момента

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шаша , може би са по критериите ти. Те са доста хот в момента

Мерси Тони. Шаша са точно критериите ми, но ги знам. Верно, пропуснах да ги спомена. Идеята беше и за други подобни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БТР вече само четирима ли са?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От поне 2 години БТР са 4-ма. 

Понякога излиза, като втора китара, с тях Мъро.

Той е и автор на текста на парчето им Дъждостих.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щом така е тръгнало, аз да рекламирам тогава моята банда John Steel. Миналата година издадохме втория си албум. Ето песен от него:

Има още няколко от този албум в тубата, а целият иначе е качен и в Спотифай за свободно слушане. Album: Everything or nоthing.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сичко е муцка, ма аз само за рок и леко по-леки неща питах. Иначе пускайте  :virtuoz:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за по-леки неща, бих ти препоръчал Jeremy? & Nu/Ance. Редактирано от Tisho_Vasilev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефан Вълдобрев и ко, ще свирят в НДК на 11.05, т.е. след 2 дни.

По критериите, може да ти харесат Летците, албум -  Голямата игра от 2016-та.

Моята лична препоръка са - Гръм и Мълнии с албума Chalga Killer от 2017- та,

но не е за лица под 16 години.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, чух ги, Летците се доближават малко повече до това което търся. Ето обаче нещо на което попаднах съвсем съвсем случайно, но е най-доброто Българско, което съм чувал от доста време насам. Внимателно слушам но почти не откривам кусури, да не кажа ич. А Деян ич не го харесвах, но в случая не му обръщам внимание, щото продукта е на ужасно високо ниво:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина ли те кефи? Колко са различни хората на вкус наистина :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина ли те кефи? Колко са различни хората на вкус наистина :)

Ахам  :metalist: Впрочем, ако не бяха различни, всички щяха да слушат само класическа музика. И ако са някой скокне да каже "колко хубаво" веднага казвам че освен Азис тогава и  хора като Арт Блейки и Заппа също щяха да са в кюпа на несъществуващите. Ц - не слушам Азис, дадох го само за илюстрация. 

PS: Е, освен ако нямаш нещо против Джамбазов на чисто лична основа. Както казах, Деян не го броя в кюпа.

Редактирано от RaverWild

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.