Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикален магазин в София за изпробване на клавири


Recommended Posts

Здравейте,

Бих искал да си купя клавир (мисля, че това е правилният термин) и да започна да свиря, бюджетът ми е 500-600 лв. Вече съм направил доста задълбочено проучване и съм се спрял на два модела - Yamaha PSR E453 и новия Casio CT-X 700, като за момента клоня повече към Касиото, тъй като е по-нов модел, като че ли ми харесва повече звука, макар и да не правя големи разлики с Ямахата. Освен това прочетох някои мнения, които изразяват учудване от това качеството на клавишите на Касиото предвид цената (да, не са weighted, но все пак имали по-добро чувство от типичния кийборд в този ценови диапазон). Бих искал обаче да пробвам двата модела, преди да направя избора си, но за съжаление не успявам да открия музикална къща, която да предлага Касиото, да не говорим и че за Yamaha-та открих общо взето един физически магазин. 

Върпосът ми е има ли някоя музикална къща в София, която често да обновява каталога си и която да се е скрила от първите страници в Гугъл? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Двата модела клавири са бих казал Детски играчки, по-добре събери малко повече пари и вземи нещо по-добро! Демонстративни клавири в София има в Музикален Център Икономов в Sky City Mall  улица Коста Лулчев 52, квартал Гео Милев! Може да провериш и в Gema music на Невилиян Гемижев намира се в центъра ул. Будапеща 5! Не знам със сигурност дали тези два модела ги има в посочените Музикални магазини, но може да пробваш други модели особено при Икономов аз там пробвах ПА4х, ПА 700, ПА 1000! Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но тези клавири са по няколко хиляди лева. Не мога да дам толкова пари за нещо, което дори не знам дали ще ми задържи интереса за дълго време. В момента ми трябва точно подобна "детска играчка" и вече ако след няколко години продължа в същия дух, ще обмисля да си взема и нещо по-сериозно. В Икономов няма нищо, което мога да си позволя, а в Gema music единственият клавир в бюджета ми е Kurzeweil KP100, който обаче нещо не ме грабва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявай, но тези клавири са по няколко хиляди лева. Не мога да дам толкова пари за нещо, което дори не знам дали ще ми задържи интереса за дълго време. В момента ми трябва точно подобна "детска играчка" и вече ако след няколко години продължа в същия дух, ще обмисля да си взема и нещо по-сериозно. В Икономов няма нищо, което мога да си позволя, а в Gema music единственият клавир в бюджета ми е Kurzeweil KP100, който обаче нещо не ме грабва.

Не се набутвай за такива инструменти ,особено за начинаещ - ще ти бъде по-трудно със сигурност, и ако напреднеш за напред нямат продаване :) .

По-скоро такива инструменти биха те накарали да си кажеш "Това не е моето,тази работа не е за мен".

Та нали за удоволствие и с мерак искаш да се захванеш и да се научиш да свириш в това ново за теб начинание :)

Част от удоволствието и от хъса да се научиш е и хубавия музикален инструмент, който трябва да те кефи всеки път когато го погледнеш,докоснеш и чуваш как звучи , нали така :)

 

Моят съвет е да си купиш като евтин модел  чисто-нов KORG Pa300 1270лв., или употребяван KORG Pa1x ,Pa600,Pa800 .

 

Това е моята гледна точка,ако трябва да е евтин и добър инструмент на ниво.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.