Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис в домашни условия


Recommended Posts

Привет, имам желание за  запис при домашни условия

 

Разполагам със синтизатор, смесителен пулт, микрофон ,стъпало и тонколони.

 

Иска ми се да направя запис на нещо изсвирено на синтезатора и съответно нещо вокално към парчето.

 

Свалих си програмата  Audacity, пробвах да направя запис, но записа ми се записа от тонколонките на компютъра ми и е доста трагичен.

 

Въпроса ми е какво по програмата мога да променя за да се запише чрез смесителния пулт, или има още музикална техника която ще ми трябва за да мога да правя записи.

 

Нямам големи очаквания, просто ми се иска да получа запис извлечен от смесителния пулт

 

Благодаря Ви!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да вкараш сигнала директно в компа. Съответно за тази точно процедура колони, стъпало и микрофон не ти трябват.

Ако мискерът е цифров или има USB изход - можеш да запишеш от него в ПЦ-то. Ако е най-стандартен - и той е излишен.

Остава варианта да се използва аудио интерфейс, който да свържеш към компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам може и да стане, но силно ти препоръчвам да си вземеш аудио интерфейс, който е направен за това - за записи към компютър. Една карта Steinberg UR22 или Focusrite 2i2 ще е достатъчна.

Но ако решиш през конзолата - микрофона ти отива в CH 3, синтезатора в някой от линейните входове и действаш. Само имай предвид на синта да му намалиш волумето в началото, че входовете на конзолата сигурно са -10dBV, а на синта изхода може да е +4dBu, да не изпържиш нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.