Към съдържанието

Снимка

Music best in 1980!

vote Heavy Hard Rock Misc

• Please log in to reply
13 отговора на тази тема

Анкета: Гласуваме за по хеви албумите на 1980 - та

Кой е хеви албума на 1980 - та

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Кой е hard , rock албума на 1980 - та

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Шарено , стилово различни албуми за 1980 -та

Глас Гостите не могат да гласуват

#1 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 18 април 2018 - 12:19

Тема забавление.

Да гласуваме за албумите на 1980- та.

Идеята тръгна от предна тема.

Както и да е, подредих без много да съобразявам.

Ограничението е, че може да има 3 въпроса с по 15 отговора макс.

Така, че съм се съобразил.

Ако има нещо, което мислите, че е трябвало да включа, просто го споменете.

Аз съм направил пуловете, спрямо това, което съм слушал и според ограничението.

Този пост е редактиран от TONY: 18 април 2018 - 12:21

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#2 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 18 април 2018 - 12:33

Ето веднага виждам, че Оинго Боинго ( не сте ги чували, а сте музиканти! :) ), вместо да ги

хакна в група 3, са в 2. А можеше Самсън да са там...

Както Гилън бенд и Браян Адамс да са разменени по групи.

( Ако някой модератор ме поправи и размени местата на горните двойки, ще е ок)

Саксън са с 2 албума през 80-та.

Аксепт съм ги сложил в 2. Еми, те тогава не са толкова метъл, пък и за хеви групата

имаше достатъчно банди.

ПС - за да видите резултатите , трябва да гласувате.

Ако натиснете бутона да видите резултатите , губите правото на глас!

Този пост е редактиран от TONY: 18 април 2018 - 12:45

IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#3 QueenII

QueenII

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 159 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 18 април 2018 - 15:07

Каква читава музика е имало в годината, в която съм роден. Да споделя - в първа група AC/DC, във втора Def Leppard, за третата се сетете сами... :)

#4 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 19 април 2018 - 15:50

Преполагам, като направим за други години, ще получим по цялостна картина, как се развива музиката,

общо казано в рока.

Да отбележа, че хубавата музика, не е задължително да е англо-американска.

От горните 45 групи и изпълнители, само 2 са извън Англия -САЩ. Скорпиън и АББА.

И пак пеят на английски.

Нашият Евтим Джеректаров, много правилно отбеляза ( и тук и в наши разговори), че творчеството на Щурците,

ги прави много адекватна банда за 80- те , дори и спрямо западните стандарти. Феновете на ФСБ, ще кажат това за тях.

Аз бих казал, че с еднакъв кеф слушам Чайнатаун на Тин Лизи и Конникът или 20 век на Щурците.

Вчера успях да преслушам по диагонал първата група.

3 албума са ми номер 1 - Iron Maiden, British Steel, Blizzard of Ozz

непосредствено след тях - Heaven & Hell, Back in Black.

Animal Magnetism - ще го преслушам днес или утре.

На Ван Хейлън също е суперски, звучи смазващо.

На Майкъл Шенкър и 2-та албума на Саксън - също много добри.

Тин Лизи - йе! УФО - готин, макар вече без Майкъл Шенкър на китарата.

38 спешъл, Моли Хатчет, Тайгърс ъф Пен Танг   са много приятни за слушане.

Гърлскул ги хакнах малко тенденциозно - знаех ги като тийн и ги бях отписал.

На по-предният Вакен забиха добре каките ( разбирай лелките). А миналата есен

покрай разучаването на едно тяхно парче, им излушах цялата дискография.

Като млади, бяха Леми'с чикс.

Та, като казах Леми. Асата спатии звучи доста гаражно - по малко, като свирене и повече, като звук.

(гаражно по английски)

Ама, в това му е чара. И точно така, спокойно( но с пълна газ) се нарежда, сред най-яките албуми на 80-та.

Този пост е редактиран от TONY: 19 април 2018 - 15:56

#5 Tehanox

Tehanox

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 66 Мнения:

Публикувано 20 април 2018 - 05:52

Истинската музика е от 60-те бе хора, кви са тия банди изобщо?  :greenball:

#6 Fashion

Fashion

A fan of Mesa

• Members
  • PipPipPipPip
  • 934 Мнения:
  • Инструмент:6 струнен

Публикувано 20 април 2018 - 07:56

Преди 150 години музиката също е истинска, но  все пак темата е за 1980!    :cheers2:

#7 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 20 април 2018 - 22:47

1929 та 

Премиерата на Стабат Матер!

Ти Бон Уолкър започваше, а Блайнд Лемъна вече беше звезда...

Ню Орлиънс стайла набираше скорост, а Биг Бендовете - хита на вечерта.

И те, така....

Да се върнем към 80-та.

Аксепт май трябваше да са в 1 група , примерно вместо 38 спешъл.

Самсън и Гилън във втора. Силни албуми.

На Деф Лепард дебюта е супер, и което е готино - не е свръх продуциран, като следващите им.

Харт, Трайумф и Сами Хагар също влизат в сметките!

#8 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Инструмент:keys

Публикувано 20 април 2018 - 22:49

Какво имаш предвид под "свръх продуциран"

Musiq Soulchild - the genius...

#9 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 20 април 2018 - 22:52

Прекалено полирани. 

Ранните Деф Лепард са ми по- на сърце. 

Сега са прекалено Поп- метъл.

Прекалено изгладени, прекалено шлифовани....

#10 stevie wonder

stevie wonder

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 297 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 21 април 2018 - 09:49

Hotter than July -STEVIE WONDER.С четири сингъла в UK top10

#11 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 22 април 2018 - 12:09

Angel Witch - Angel Witch доста добър албум NWOBHM. 

​Албума на Accept си е за първа група отвсякъде, явно не съм му обръщал достатъчно внимание на времето.

​Към втора група (рок, хард рок), стилово "20 век" на Щурците си приляга, ок?

​Е, не звучат, баш като западните банди (вкл са и ретро за 80-та), но албума си е добър.

​Там фаворити са ми Heart и Def Leppard.

​Трета група е трудна. (трудно ще реша за кой да гласувам)

​Много различни стилово неща, хубави по своему.

Bryan Adams - силен дебют.

​Куин не са в никакъв случай еднолични лидери, АББА, Сантана, Сага, Джърни, Притендърс, вадят яки албуми.

​INXS ,U2 - си имат собствен чар, а на Стили Дан Гаучото - супер, стига да харесвате техният стил.

​Харесахте ли Оинго Боинго!@

The Shadows - Change of Address  - намерих само заглавното парче, но е ясно за какво става дума.

Като се преслушат албумите споменати тук, си вадиш доста добра представа, за музиката през 1980-та.

Мисля, че добре съм почнал с 80-та. 

#12 presly

presly

вдетиняващ се дЪртанян

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1236 Мнения:
  • Инструмент:китара, мишпулт, компютър

Публикувано 23 април 2018 - 11:46

Мислs, че списъка с "шарено" би бил непълен без този албум - Styx - Paradise theater (вярно януари 81 е :) )

Life sucks. Make it swallow.

#13 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 23 април 2018 - 20:56

Styx - Paradise theater , този го имах на оригинална плоча, през 80-те, купена от битака.

​Даже помня добре, случая. Русият Боби, дето дълго време беше фейс контрол на Фенса,

​ми даде съвет да го купя и добре направи. Сега мисля, да си го преслушам. Сноублайнд.

​Днес започнах с каките и бебе ле стрейндж, като мислех да сравнявам с Леопардите, ама 

​попаднах на един техен супер концерт Бригейд лив. Или както биха казали от Комсомола през 80-те , тези другарки Бригадирки,

​много добре се справят с плана, Ударнички! Ай ем крейзи он дем!

​ПС - тези дни ще пусна тема за 1979, а малко по натам за 1981, така  че ще се гласува за Стикс и всички останали яки албуми.

​За 79 съм почти готов, така че вероятно утре я пускам. за 81 - ще ми трябва време.. да систематизирам.

То пускането е лесна работа. После гласуването е сложната, много има да се слуша.

#14 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8571 Мнения:

Публикувано 23 април 2018 - 22:48

Към шарено, Ви препоръчвам и една група, пънк от Ел Ей - The Nuns - "The Nuns"

80- тарска му работа, почти всички дебютни албуми , носят името на групата.

За хеви и метълските банди, албума на Мейдън , го слушах всеки ден , година , две, три подред.

Рейн ин блад 86 , може би е вторият по слушане в онези ми години...

Иначе казах, с Бритиш стийл и Близарда на Оз-и са ми номер едно и трите. 

Карлос Сантана е феноменален, но за хеви метал китарист мисля, няма кой да оспори предимството на Ренди Роудс.

Ама и в другите банди има супер ексмени. А представете си - тогава е нямало ТАБ-бове , мабове, да не говорим за уроци по тубата.....как ли са се учили....

За група 2- мелъди и хард рок.

Имам 2 фаворита - Харт и Деф Лепард, гласувах Лейдис фирст, досега само аз май съм им фен...

Още от началото на 90-те, някой правеше група и искаше да изсвиря парчето им Лав алайв, сега вероятно по - бих могъл.

За група 3 "Шарено" - имам цели 8 фаворита -  Куин, Сантана, АББА, Сага, Джърни, Стийли Дан, Браян Адамс и Притендърс...

Добре, че избрах АББА, и гледам, че водят заедно с Куин, така и трябва да бъде, дано паритета им се запази,

той отразява най-добре положението. А избрах АББА, заради детските си години. Преди да стана метъл. Но и сега , като ги слушам....

Мистичните рицари от Оинго Боинго, също като монахините са от Ел Ей. Мешат стилове яко -  Ска, ню уейв, поп, рок, Уърлд....

80-та издават дебютно , ЕП-и, както  познахте - едноимено. Китарист е Стив Бартек, Открих ги от любопитство, Бартек беше в католозите на Карвин. 

"I was so proud to have the 4 track EP from Oingo Boingo, put that music on and just discover these great songs like "Only A Lad" and "Little Girls", and realise that this band was really a representation of what Los Angeles is. It's the cutting edge, it's something new, it's excitement and it's a good time. [...] If you were fortunate back in the day to catch Boingo live, you left A - exhausted, B - soaking wet from your own sweat and C - you couldn't wait to go to Tower Records or Music Plus to go buy their latest album."

– Los Angeles radio & TV host Richard Blade speaking in 2016 on the band's impact.

Този пост е редактиран от TONY: 23 април 2018 - 22:55

Also tagged with one or more of these keywords: vote, Heavy, Hard, Rock, Misc

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни