Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на клавир...


Мариян

Recommended Posts

Здравейте. Искам да направя подарък на сина ми. Бях се спрял на "Roland BK5 or" или "Korg PA600qt", но не знам дали ги има по магазините. Та, молбата ми е, да ми предложите, някой като тези двата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, пропуснал си да напишеш следните подробности: 

 

- на колко години е синът ти. 

- Свири ли в момента и на какво ниво е. ( начинаещ , напреднал и т.н )

- За какво смяташ че ще ползва клавира - за учене, за кеф , за работа по заведения - питам понеже и двата клавира които си посочил са 61 клавишни аранжори от нисък клас. Роланда е доста по лек и по евтин. 

 

Иначе по магазините има всичко , ако го няма внасят - ако не в централния склад THOMANN :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шестнадесет години е. Ще го ползва предимно вкъщи. Имаше Ямаха а300, но вече издаде багажа за седем години. Нидък клас са, но повече от 1500 лева не мога да дам, а на изплащане, не искам да купувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай който и от двата да избереш ще го хареса, Роланда го има в Динакорд, а Корг в Икономов  - може да се тестват - Роланда е по евтин с едни 300лв май и ти влиза перфектно в бюджета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за насоките. Днез звънях в "Икономов", препоръчаха ми http://rockshock.eu/klaviri/aranzhori-bg/sintezator-korg-pa-500-ort-bg.html

Утре, ще се обадя и в "Динакорд"

Клавирите, за които аз писах са с изведени бутони за четвърт тоновете)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за насоките. Днез звънях в "Икономов", препоръчаха ми http://rockshock.eu/klaviri/aranzhori-bg/sintezator-korg-pa-500-ort-bg.html

Утре, ще се обадя и в "Динакорд"

Клавирите, за които аз писах са с изведени бутони за четвърт тоновете)

 

Малко необмислен избор колега, за тия пари можеше да е поне KORG PA600, та дори и PA300 да е, да не говорим че има доста читави и PA800, за такива пари.

Ако питаш мен , направо са ти го набили яко-ама, с тоя 1во  стар модел, 2ро възможно най-лошо и ниско качество на изработка.

Въобще не го вземай, ако вече не си.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте ! Мисля до няколко месеца да сменям моя PA600 с друг клавир и се насочвам директно към 3 или 4 ! Въпроса ми е кой от двата да избера ? Всеки ми дава различни мнения и за двата клавира и стана така че много се обърках...  :lol: Ще съм много благодарен ако ми дадете малко по обстойно мнение за двата модела ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Ако разполагаш с повече бюджет вземай ПА4х има го за около 4 800лв втора употреба, той е последно поколение пробвал съм го добре е пипнат не е като Китайските пластмасарки! Па3х го има за около 3 500лв втора употреба/дългата база 76 клавиша/ той също не отстъпва по качество и изработка, но е от 2011г! Така че, който и от двата да вземеш НЯМА да сбъркаш! Успех  :)  ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами в момента имам парите за 3 но за 4 ще трябва още няколко месеца да изчакам че ако не отиде и половин година а не знам дали нервите ще ми стигната със 600 за толкова време.. Много благодаря за отделеното време ! :)

Редактирано от qw1as2zx3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

3-ката е Супер, и лично аз по я харесвам и предпочитам пред 4-ката.

 

Изработката на Pa3x Pro е по солидна и качествена от на Pa4 .

 

Лично-мнение, с което не искам да ангажирам или дразня някого.

 

Иначе аз си ползвам Pa2x PRO, и съм си много доволен, но бих го сменил и с 3X понататък, но не и 4x.

 

Поздрави.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами днес пипнах 4 и останах много доволен ! За 3x pro не знам нищо никога не съм виждал такъв на живо. Ако говорим иначе за 3x и 4x много повече ми хареса 4 :) Благодаря за отзивите !!!!

Редактирано от qw1as2zx3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всичките от X-Серията на KORG, са PRO и са качественна изработка,различна от пластмасовата-аматьорска конструкция и съкратена елементна база на PA-Серията.

 

В отговор на ироничният пост на колегата

qw1as2zx3

Който,явно си мисли че другите не са в час  :)

 

Това че от KORG са решили да съкратят името на моделите от X-Серията след Pa3x да са без PRO-надписа, е друго нещо, а и може би означава и индицира че , вече нещата не са чак-толкова PRO, колкото при Pa1x и Pa2x :)

 

 

Хубав ден.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.