Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Привет,

Както може би сте се досетили от заглавието на поста - търсим басист (..засега)

Ако има колеги, които ме помнят от преди 10-тина години…горе долу ще се сетят какво се опитвам да правя.
Прикачвам линк към малка част нескопосано миксирани фрагменти от цялата “композиция”, нереализирана както много други поради ред причини.

http://my.pcloud.com/publink/show?code=XZvYsQ7Zjhd9XQxGmpV2pG4YdWt2NpKpIRc7

Моля колегите, на които не допаднат фрагментите от тази “композиция” да ме извинят и пощадят от негативни коментари, защото:
- Не съм инструменталист. Записал съм основните “клавири” и “барабани” толкова колкото мога, без никакви претенции. 

- Имам да наваксвам и уча много, поради невъзможността дълго време да се занимавам с това, което обичам. Поради този факт все още не се справям добре със софтуера.
* което ме подсеща, че съм обърнал панорамата на барабаните
- Нещата записахме относително на бързо, в промеждутъците между работа, семейство и деца (познато, нали?)
- Направил съм някакво “смесване”, колкото да се ориентира човек за основната посока.
- Записани са само основни теми, имайки предвид, че “композицията” ще се развие допълнително благодарение  на хората, които ще се присъединят в последствие (басист и вокал)
- След като съберем екип и сглобим този стартов проект, ще го запишем като хората.

Не търсим човек за репетиции 1, 3, 5 или 7 пъти седмично - работим основно онлайн. Разменяме идеи и фрагменти и всеки работи когато може, като оставяме водещата сила, която кара нещата да се случват, да е любов към музиката и уважение към останалите.
Ако решим да се съберем за кротко просвирване, стиковане, раздумки или биричка - имаме достатъчно място в планината със вдъхновяваща гледка на 10 минути от центъра на София. 

Място с условия за ”репетиция” с достатъчно качествена апаратура и хора, които знаят какво правят, що се касае за записи и обработка - също.

• Какви са изискванията ни?
    Преди всичко разчитаме, че ще проявят интерес колеги, които имат афинитет към такъв тип музика.
    Хора, които "познават" инструмента си, но поради ред причини правят това за удоволствие или пък имат време между професионалните си музикантски задължения да си отдъхнат с някой ненатоварващ проект.
  • Как си представяме “привличането” на нови хора
    Преди всичко очакваме прослушване на фрагментите. Човекът, който се е запознал с тях, прочел е описанието и желае да участва, може да се свърже с мен по всяко време. Ще се радвам, ако изпрати неща, върху които е работил, като ще получи няколко фрагмента, върху които да запише “набързо” как си представя своя принос към този проект.
  • Какви са целите ни?
    Нямаме такива - имаме потребности. Да направим нещо хубаво, което дава удовлетворение и отчасти спокойствие, че въпреки всичко правим това, което обичаме. Дали ще се чуем по радиото….не знам :)
  • Ще правим ли нещо съвместно за в бъдеще?
    Ако е любов от първо ухо - това е естественото развитие на нещата. Ако пък си допаднем и като хора…е сигурно.

Благодаря на всички, които отделиха от времето си и се запознаха с този пост.
Извинете ме за многословието…

Редактирано от musicman
  • Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле. 

Пуснал си някакви кратки откъсчета, няма посока, няма идея....

Ако можеше да го чуеш от страни, в ролята на потенциален басист. Ще си кажеш -

Добре е, ама за какво да се захващам.

Примерно казано, може и друго да си помислят, не съм говорител на басистите.

Най - малкото, което би могъл да направиш - представи една, но цяла(или поне по-цялостна) идея, вместо разни откъсчета, дето си приличат.

Търпение и успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, темите са приятни за слушане. Дано успееш да ги развиеш и реализираш. Успех.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле. 

Пуснал си някакви кратки откъсчета, няма посока, няма идея....

Ако можеше да го чуеш от страни, в ролята на потенциален басист. Ще си кажеш -

Добре е, ама за какво да се захващам.

Примерно казано, може и друго да си помислят, не съм говорител на басистите.

Най - малкото, което би могъл да направиш - представи една, но цяла(или поне по-цялостна) идея, вместо разни откъсчета, дето си приличат.

Търпение и успех!

Как няма посока, Тони?!....ми минор малко ли е :)

Мнението ти, че няма идея леко ме нарани, но ще го приема философски :)

Ще ти го пратя цялото...и ако продължаваш да мислиш така - спирам с музиката :)

И си изтривам "Жива вода" от My Favorites :P

С най-добри чувства....шегата настрана:

Може би си прав, но не ми се искаш да затормозявам слушателя с записаното до момента, което е близо 7-8 минути.

Реших, че от тези фрагменти ще стане ясна "стилистиката", а както поясних - ще дам целия запис на всеки, който прояви интерес и намери някакъв смисъл в създаденото до момента.

Claypool...благодаря ти.

Редактирано от Misunderstood

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен идеите ми харесват и мисля, че са благодатна почва за басист с фантазия. Желая успех в намирането на точния човек!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен идеите ми харесват и мисля, че са благодатна почва за басист с фантазия. Желая успех в намирането на точния човек!

Благодаря ти thedirt1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Да започна с това, че съм любител басист, базиран в Русе. Идеите ти ми доподат доста (напомнят ми на Tool на моменти) и ако желаеш, може да обменим темички и да видим какво ще излезе, ако прецениш, че разстоянието не е проблем. Можеш да видиш една моя публикация във форума, която е любителски запис у нас и мога да ти пратя линк какво правим за момента тук с едни пичове, а иначе съм широко скроен откъм стилове и идеи.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави!

За онлайн творчество в този стил съм навит. Допадна ми. В един откъс усетих и Духа на Пинк Флойд, което ме "накефи"... От Варна съм - и затова започнах с думата "онлайн".

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Композициите са изключително комплицирани, красиви и изработени до най-малкия детайл! Авторът е скромен, но е перфекционист. За тези миксове трябва басист от голяма класа (според мен). А и да има фантазия. Поздравявам автора за полифонията и прецизността на музиката му. Ще му е необходим басист в стил Гери Тейн (Юрая Хийп). (според мен) Аз опитах, но не съм достатъчно добър в такова необятно пространство от съчетани с полифония хармонии, които искат или денонощни усилия - или както казах басист от класата на Гери Тейн - въобще - виртуозен басист  :)

Редактирано от solist

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението ти!

Ако трябва да съм честен - изключително ми е неудобно от "рецензията" и наистина не смятам, че го заслужавам.

По-скоро самата композиция е "скромна", но смятам, че има достойнства и заслужава да "види" бял свят.

Известно време не бях в страната и тъй като въпреки настройките ми за уведомления за съобщения и постове, по някаква причина форума не изпраща известия, успях късно да чуя направеното от теб на телефона.

Не смятам, че в случая става дума за "достатъчно добър", защото още в началото намерих време да чуя създаваните от теб неща - а по-скоро за определени очаквания от моя страна за "разсъждения" по темата, които по-скоро да обогатят и развият не до там професионалната композиция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Много добре изглежда....даже супер

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.