Jump to content
Българският форум за музиканти

Ъпдейт на китара stagg i300?


Recommended Posts

Няма да си давам парите отказахте ме. Или най много както каза някой по горе да купя втора ръка адаптер че да мога после да си върна парите евентуално. Ще си свиря на Jackson-а и на татък ще си взема друга 6 струнна. В момента съм се насочил към един BC Rich но е извън темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да пробваш няколко китари с различни адаптри с висок,нисък аутпут в амп,дето според теб е подходящ за тежка музика и ще си наясно какво ти трябва.После да погледнеш кое колко струва дали можеш да си го позволиш и т.н.Когато си наясно какво ти трябва може да чакаш нещо да ти застане втора ръка.Иначе покупката на боклуци е безкрайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seymour Duncan Mayhem, Seymour Duncan Black Winter като адаптери за тежка музика ( но зависи ти какво разбираш под тежка музика)  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

И аз бях тръгнал по този път с моя Джаксън... Китара за 300 с хардуер за 400 лв. Дали не я продадох на части точно след няколко месеца...

А получи ли се нещо?

 

Да. Имаше доловимо подобрение, но уви недостатъчно да се бондна с китарката... Резултатът не беше задоволителен за мен, комбинация от много фактори - китара, усилвател, говорител, задкитарно устройство и т.н. Експериментът си заслужава с компоненти, които в последствие могат да се продадат без значителни загуби в кратки срокове. Купих още 4-5 китари след това, докато намеря моята (б.а. в случая моите 3).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можете ли да ми предложите китара на цена до 600-700лв на която че се свири предимно Trash и Death но най вече Trash? за сега съм се насочил към един Jackson JS32 Flying V model. Някакви плюсове и минуси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменяй бридж адаптера смело! Имам същата китара stagg i 300 само че моята е произведена доста отдавна купих я на старо 2006 година а човека от който я купих я ползвал няколко години! Пробвах наскоро в един магазин чисто нова и да ти кажа направи ми впечатление че е лекичка моята е доста по тежка явно новите са по некачествени! Ако и твоята е от по старите смело сменяй ако ти е удобна! Аз сложих на моята един сей мор дънкан има разлика и си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглото на една китара може да има значение може и да няма. По принцип сглобката от няколко парчета дърво е по-тежка отколкото едно парче. На теория едно парче е по-добро от сглобка.

На практика предпочитам Suhr от n парчета, пред Stagg oт едно.

Тяло с олекотена конструкция (дупки) по нечии теории звучи по-лошо, пред масивно такова. На практика, това не е точно така. 

 

На теория по-леката конструкция има значително по-добър резонанс и един от маркетинговите елементи при продажба на masterbuild инструменти на Fender да кажем е не колко по-тежка е китарата, а колко по-лека е.

На практика звукът на инструмента зависи от доста повече фактори от теглото.

 

На теория знам защо ги пиша тези неща, на практика комбо усилвателя все още е кубе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменяй бридж адаптера смело! Имам същата китара stagg i 300 само че моята е произведена доста отдавна купих я на старо 2006 година а човека от който я купих я ползвал няколко години! Пробвах наскоро в един магазин чисто нова и да ти кажа направи ми впечатление че е лекичка моята е доста по тежка явно новите са по некачествени! Ако и твоята е от по старите смело сменяй ако ти е удобна! Аз сложих на моята един сей мор дънкан има разлика и си заслужава!

Да доста е тежичка, аз я поръчах от musicworld и беше последна бройка и оцелих хубавия "по-красивия" fredboard

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.