Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rg370dx


peerless

Recommended Posts

Според мен проблема е в стъдовете!!!

Инфо

 

Успех!!!

 

;) Марио :rolleyes:

 

прав е Марио: или проблема е в стъдовете или има още 2 възможни варианта. първият е, че не затягаш добре "седлата" (=saddles, т.е. където струната се прищипва в бриджа). тук трябва малко да се внимава, защото по принцип не трябва да се прекалява със затягането, иначе може да се супи седлото. втория вариант (и по-вероятния имхо) е да има проблем в locking nut-a. особено при по-евтините китари съм забелязвал, че плоскостта, която прищипва струната не е много гладка, което също води до подобни проблеми. след като ти се оплакваш особено от 3 и 4 струна е възможно средния нът да не е направен като хората.

 

и естествено е възможно струните да не са се разтегнали още, особено ако не си ги разтегнал като си ги слагал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи снощи като се прибрах точно реших да проверя saddles, и да си кажа право, имаше малко ход (без да прекалявам със натягането) и сега ще видим как ще се държи, инъче горе за nuts, ще ги сваля ако не се оправи проблема за проверка :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за всеки случай и двата винта от задната страна на грифа, които държат locking nut-а дали не са хлабави (но не ги стягай зверски!), също и винтчетата на седълцата за настройване на интонацията - да не би седълцата да се плъзгат напред под опъна на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много причини има - влага, студ, топлина.....

мойта е с фиксиран бридж и напрактика няма как да се разстрои ама постоянно или пада или се качва с половин тон заради температурните промени

няма начин, ше настройваш :)

провери тремолото дали връща добре и дали не разстройва от него

 

 

Да ви имам проблемите!

Не бях си пипал Line 6 Variax за почти 2 седмици и не беше мръднала и стотна!

Ама тук фактора и фактора цена също играе някаква роля, не знам точно каква.... :bravo:

 

 

p.s. крайно време е някой да ме препоръча за рекламно лице на Line 6

 

mygear.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не е мой, а на студиото където репетираме. Техните ампове са толкова скапани,че посмъртно не бих свирил на един от тях. Затова си държа моя в студиото. Но всичко това не е никак по темата....so we better shut up

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са ти нови, още не са се отпуснали.

 

Дрън-дрън! Струните лягат за 10-15 минути я има, я не! Плюс това МНОГО зависи какви струни си сложил. Аз с Еликсир от ЮСА 1 година не бях я пипал - само козметични попипвания от фината настройка, за да си ползвам все пак тунера. Сложих след това Ърни Бол от София и на 2 седмци МАХ трябва да се ънлоква горе, щото се променя УЖАСНО много. Това е от нищо друго освен калпави струни!

В случая не мога да преценя от какво е точно, трябва да се види наистина хардуера как е...

 

 

p.s. крайно време е някой да ме препоръча за рекламно лице на Line 6

 

Поне изрежи тоз увяхналия Маршал, че ще те глобят по чл. 13, ал. 2 от Договора... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрън-дрън! Струните лягат за 10-15 минути я има, я не!

 

Така ли? Айде да ти дам да сложиш нови струни на китара с флойд без да ги опъваш предварително, да видим колко време ще им трябва да "легнат", особено ако са по-дебели, че китарата да не се разстройва. На току-що закупените китари, струните, с които идват, се разтягат неимоверно много, не знам по какъв начин са слагани и как са настройвани после, но е факт. А това, че си сменяш струните през година няма да го коментирам <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря с Дийн Маркли 9-42 и съм много доволен. колегата ТОНИ ме открехна като ми прати 1 комплект, после изписахме от томан.де още десетина :greenball:

значително по-малко се разстройва китарата с тях

тия боклуци ърни бол и не знам си кви дето ги продават по наще земи са далеч от струните дето се продават навън

ментаци някакви са тука

от България струни повече не купувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте не съм съгласен с погорното мнение,аз свиря с струни ERNIE BALL RPS 9-42,от xxxx.И двете ми китари са с флойд, 15 мин. след като ги сложа нямам проблем с настройката,нормално е даже задалжително след месец редовно свирене струните да се сменят с нови защото си губят състейна.

 

Поздрави ККертев :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вьпросните Дийн Маркли 9-42 -бяха подарьк за Чочо,

и се радвам, че са му харесали

ОБАЧЕ СИ СПОМНЯМ ,ЧЕ ИМАШЕ ЯКО ОПЛЮВАНЕ ТОЧНО НА ТАЗИ МАРКА СТРУНИ

 

явно всеки от нас има свои предпочитания и предубеждения

затова проба му е цаката

 

ето, аз отдавна не сьм слагал ьрни бол - но нямам лоши спомени от тях

и сигурно пак бих си купил ( като свьрша резервите )

 

 

горещо препорьчвам edgecrusher за рекламно личце на ЛАЙН 6 :greenball:

 

 

 

АЗ ПЬК ЧАКАМ ПОКАНА ОТ FENDER ЗА ПОСТА MARKETING SALES DIRECTOR :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен също няма разлика между струните особено ако са на известна фирма като Dean Markley, Ernie Ball, D'Addario (личен опит с тези 3 имам само).

 

а понеже видях че изписвате от thomann.de - пробвайте тяхната марка Harley Benton - аз си взех веднъж от тях за да ги пробвам (щото са по-евтини разбира се :greenball: ) и оттогава само с тях свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.