Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rg370dx


peerless

Recommended Posts

Та, взех си преди 2 седмици въпросната китара (чисто нова), но постоянно ми се разстройва, не ползвам тремолото почти, горе локинга е затегнат... някаква идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

много причини има - влага, студ, топлина.....

мойта е с фиксиран бридж и напрактика няма как да се разстрои ама постоянно или пада или се качва с половин тон заради температурните промени

няма начин, ше настройваш ;)

провери тремолото дали връща добре и дали не разстройва от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в случая не мисля че става въпрос за температурни промени и подобни фактори, тремолото уж е ок.

Пример:

Настройвам, засвирвам нещо, не кой знае какво че да разстрои китарата и след малко се усеща че е разстроена.. най-често се случва на 3-та и 4-та струна...

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са ти нови, още не са се отпуснали.

В интерес на истината и аз за нещо такова си мисля ;)

Но онзи ден смених на старата китарка едни новички Ernie Ball 9-ка и няма такива проблеми, но пък там няма тремола и други глезотии (Ах, старата кремонка), за първи път свиря с D'Addario 9-ка (до колкото разбрах е с такива), може би си искат времето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
как я настройваш?

 

да попитам пак: По какъв начин я настройваш? ;) Или по-точно: По какъв начин я настройваш СЛЕД като се разстрой.. ?

Редактирано от kolio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми как ще обясниш факта, че аз съм с GRG 270 B(по-евтин варянт от твоята), слагам нови струни, ползвам ръчката като изруд, сменям струни всеки месец и нямам проблеми. Настройвам я веднъж на 2-3 седмици и то най-често от въртялките. Просто при евтините китари най-често попадаш или на добра, или не. Виш си отзад пружините, дръж я по-натегната или си купи добри пружини! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kolio: Настройвам я със финната настройка от тремолото.

@Manolev: Нямам обяснение, натегнал съм ги пружините колкото да седи тремолото по "спецификация"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
@kolio: Настройвам я със финната настройка от тремолото.

@Manolev: Нямам обяснение, натегнал съм ги пружините колкото да седи тремолото по "спецификация"

 

Спред мен проблема ти е в локинга - моята я пускам през тунер 1 път семично само на репетиция и

често се оказва че е нямало нужда изобщо да пипам тунера. Заключването се пипа само на смяна на струни...

 

Но ако си сложил струните същия ден или предния - не се тревожи. Проблема е ако продължи и следвастите дни да се разстройва.

Редактирано от cold
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое заключване говориш? горе - nuts?, защото не съм много съгласен че се пипа само при смяна на струни, ако искаш да си настроиш китарата по определна банда, финната настойка може и да не ти стигне ;)

 

по темата: още малко ще я потърпя така, ако не си дейде в ред ще сменя стуните но няма да махам топчетата да видим, ... незнам,.. все още се ослушвам за конструктивни решения ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава китара, само че не е dx а BMW и до сега не съм имал проблеми с разстройването. Много рядко ми се налага да я настройвам и то само от фината настройка. Дори с нови струни не мърда. Както каза колегата може с ръчката да издевателстваш над нея колкото щеш и не мърда !! Страшна китара е това!

Явно при теб нещо е счупено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имай предвид, че да се настроиш по определена бандаа няма да ти е достатъчно само да си оключиш нъта и да настроиш от ключовете. Трябва да свикнеш, че китарите с флойд си стоят на една настройка дъъъълго време, а за да се мине на друга, с друга дебелина на струни и т.н. е нужно да се променя опъна на пружините, което в общия случай отнема поне 15 минути (че и повече), за да се стигне пак до хоризонтално положение на флойда. Защото ако е настроен така, че да не е в хоризонтално положение, спрямо повърхнината на тялото на китарата е нормално да се разстройва. Има си едни ножове, на които балансира цялата система, които трябва да са точно в улейчетата на тези два болта, на които балансира. Разбира се, това ти го казвам, ако това ти е първата китара с флойд и нямаш особено опит. Ако не е така - извини ме. А ти от къде си? Ако си от Пловдив мога да помогна (за една бира примерно ;) ) - имам точно същата китара и съм я връткал отвсяъде, където можеш да се сетиш ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@killer: Ще взема под внимание съветите ти ;)

@SomeoneElse: От София съм, но що се отнася до тремолото, уж, както казах по-горе съм го настроил както трябва (хоризонтално), изчел съм почти всичко на IbanezRules.com

 

Благодаря на всички, определено бяхте от полза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.