Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Code мнение?


Sandalcheto

Recommended Posts

Здравейте, харесах си кубето marshall code 25. Рових из нета и видях, че има някаква нова технология в цялата серия code, че работят с пресетове, ама изглежда много сложно, та като един млад и неопитен китарист реших да попитам ако някой знае нещо или има опит нека сподели. Като всички нови в рока(по-скоро метъла) харесвам звученето на Metallica (знам, че са комерсиални) и видях, че има пресетове за тяхни албуми и звучат много прилично, та да питам всичките тея електроники и работи струват ли си? Ако не ще се радвам да ми препоръчате друг усилвател до около 450лв? Мерси предварително  :yes:  :metalist: ето и линкове за пресетите да чуете:

 

(игнорирайте, че пича не свири много добре :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири доста по-добре, отколкото се чува. :)

 

Тия цифрови играчки стават за подрънкване в къщи. Ако смяташ да свириш на репетиции/участия не са удачен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз имам CODE 50. това от снимката на профила ми. За домшна употреба и репетиции става. Удобството му според мен е в това, че можеш да го управляваш през телефона си. Също можеш да сваляш от сайта им готови пресети. Не очаквай истински лампов звук, особенно с 25-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък не. Нямам много впечатления от така наречените "modeling amps" Знам, че фендерската серия Mustang са доста успешни. До колкото помня и на Blackstar моделинг амповете са с висок рейтинг. Те вече всички производители имат моделинг ампс. Няма лошо!. Най-добре си е да чуеш на живо и да сравниш с друг подобен моделинг амп на друг конкурентен производител. Но ако не може това да стане.... по обективни причини естествено ще избереш според оналйн ревютата.

Може пък това да изкара истински Plexi звук ... Единствено не ми хареса това, че в с 10 инчов спийкър. Инак  3 бандове еквилайзер ... фуут суйчабъл клийн / гейн. Леко и маневрено ;-) 

В заключение само едно : Маршал няма да допуснат некачествен продукт. Със сигурност ще има качество. Въпросът е вече ти какво очакваш и за какво ще го ползваш.

Успех! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.