Jump to content
Българският форум за музиканти

Акорди за акустична песен по слух.


vigil

Recommended Posts

Здравейте меломани,

 

Познавате ли програма или сайт, който разпознава акорди на песен от ютюб.

Става въпрос за редки песни, на които няма табове в ultimate guitar и подобни. 

Пуснал съм заявка в riffstation без успех.

 

Аз самият нямам умения да разпозная по слух акордите на песента. Ако някой от вас може да помогне, бих бил благодарен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти я изкарал, защото е много елементарна откъм хармония, но това няма да ти свърши работа, защото търсиш табове, а аз не съм "на ти" с табовете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

4/4   /G/Bm/G7/C/G/Bm/G7/C/Cm/G/Cm/Eb/F/

 

Виж, дали това ти върши работа. Това е част от песента. Трябва да знаеш обозначение на акордите с латински букви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приблизително и то само до някъде  - G, G7+, G7, C(илиC7+), G, G7+, G7, C(илиC7+), Cm, G, Cm, Eb7+, (F9/4)?, G.................

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приблизително и то само до някъде  - G, G7+, G7, C(илиC7+), G, G7+, G7, C(илиC7+), Cm, G, Cm, Eb7+, (F9/4), G.................

 

То ако това му върши работа да казва, да я вадим...аз разбрах, че иска табове. :)

 

П.П. Правилно си ги извадил с леката забележка онова дето съм зачеркнал - вероятно се бъркаш от гласа, който в този момент пее онова, дето ти се струва, че го има в акорд (реално е така, но гласът го образува). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ги извадих, понеже от втория куплет нататък всичко се повтаря. :)

забележка: всяка запетайка отделя такт (не че няма и сам да се сети де :P )

 

1 куплет: G, G7+, G7, C, G, G7+, G7, C, Cm, G, Cm, Eb, F7,

припев: G, Em, C, Am, G, Em, C, Am, G, Em, C, Am7/Eb, G, A7, C, D, G, G7+, G7, C, Am7/Eb, F7,

интермедия: G, G7+, G7, C,

2 куплет: същото като 1 куплет (само последните Eb F, минават в един такт)

припев: като горния

кода: G, G7+, G7, C, G, G7+, G7, C, Cm, G, Cm, Eb F, G.

 

П.П. една седмица в началото съм забравил, добавих я ; има и една малка разлика във втория куплет с един секстакорд, но не е от голямо значение.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу...тоя форум са го направили така, че да не може да си редактираш поста ако закъснееш повече от 5 минути. :unsure:

 

Видях си една глупост дето съм написал - с онова Am7/Eb съм искал да кажа, че ми бемол е в баса, а над него са со-ла-до (сори, ама ми се спи вече :ph34r: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, снощи чух само началото, без баса, затова написах Вм вместо G+7, но като се заслуших сега на първия и втория такт има една тиха контра мелодия от по 2 тона, и на втория такт чувам фа#  ре от малката октава, та си мисля, че ако се акомпанира само с китара и се включи тази контра мелодия, втория такт трябва да е Bm.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много, много благодаря. 

Съжалявам, че ви "ползвам" така, но не мога да ги вадя. 

А като не можеш, няма нищо лошо да си "питаш".

 

В повечето сайтове ги има песните, които ме интересуват, но понякога излизат едни апокрифни такива акустички, които са забава за свирене (ама някой да ти напише акордите преди това :))) )

 

Още веднъж мерси и rock on.

 

САМО ако на някой му се занимава да извади и тази:
https://www.vbox7.com/play:3aeacb25c4

Понеже е популярно кънтри, струва ми се още по-проста...  :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, на китара ли ще си акомпанираш или на пиано или друг някакъв инструмент. Песента е трудна ако трябва само с китара да се получи почти същото усещане за хармония. За китара е важно дали са ти удобни и можеш да извириш акорди, като Еb с Аb в баса в обръщение Ab Bb Eb G / на 6-та, 3-та, 2-ра и 1-ва струна/ в арпеж, също Db add9  в обръщение  Db F Db Eb  / на 5  4  3  и  2 струна/ арпеж, както и Eb в същото обръщение.

 Ако тези акорди са ти удобни опитай интрото така  4/4   /Ab Eb/Ab / Db add9 / Eb add9 / Ab /   Разбира се в тази песен хармонията се изгражда от различните партии на китара, пиано, бас.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.