Jump to content
Българският форум за музиканти


Teo 1

Recommended Posts

Здравейте,

от 5 години имам KORG PA 600, и работеше нормално, но от няколко месеца започна  да бъгва,
 да блокира клавиатурарта,и две октави на дясната ръка  или няма тонове, или свирят фалшиво, или по двата тона.
Имате ли представа дали проблема е софтуерен или някаква част  се е развалила ? Какво бихте ме посъветвали ?
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като слушам симптомите, май работата отива на CPU-board за смяна - дефектирал RAM-чип или CPU.

 

Лошото е че PA600 вътре е изработен като китайски таблет, и няма кой-знае какви опции за ремонт по платката.

 

С две думи - Все-едно си купуваш кустомизирано от KORG Rapsbery PI с клавиатура :)

 

Много е зле, имах чисто-нов такъв 1 година и го продадох, защото едва го изтърпях освен всичко друго, ами и с отвратителна клавиатура е.

 

Разни детски самосвирки от рода на Casio и Yamaha за по 300-400лв. в Техномаркет и Технополис имат даже по-добри клавиаттури от на PA600.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството,че когато настикам клавишите по силно  се получава това. Иначе  е боец този синтезатор,
за тези пари даяни, ама ето ,че нещо сдаде багажа.Не мога и да го  продам,ще ми го върнат на втората седмица.
Ще се опитам да го занеса на някакви компетентни органи за за поправка, или отивам на вариант нов ,
този път ще е сигурно KORG PA 700.
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има и зацапани гумички на клавиатурата също, щом се изразява при различен натиск върху клавишите,което е по-безобидният вариант за проблема,който имаш и това сравнително-лесно се поправя.

Иначе, като слушам пак към бюджетен Low-End с некачественна изработка пак се ориентираш с това PA700.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

KORG PA 700 вероятно е подобна направа, ама какво да правя, като  съм надничар, тука иди...там иди.....местене...ако взема голяма синтезатор е проблем да се мести човек. Гледам така, малко халтураджийската. Какво ти е мнението за PA 700 , цената му е малко по-висока, от 600.

Между другото в България къде има майстори за поправка на синтезатори- .преди време бяха в София, при магазина на Весо Кокала....така ли е и сега ?

Редактирано от Teo 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз има Икономов в Благоевград, за София не знам, Невилиян от Гема мюзик също разполага със сервиз за синтезатори! Като си решил за ПА 700 - в olx мернах един, даже май още не му беше изтекла гаранцията! Аз също съм за по-класните клавири, макар по-скъпи! :)                                                

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Apple&VSTI   Аз си купих РА 600  понеже бях разочарован от ROLAND GW 8 . В сравнение с него, върши работа.  A стария  PA 800 все още ли е  актуален като качества ? Преди имаше PA 900 , но вече низглежда е се предлага , Гледам каталога- PA 700 е по-скъп от PA 600 с около 600 лева.

Редактирано от Teo 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apple&VSTI   Аз си купих РА 600  понеже бях разочарован от ROLAND GW 8 . В сравнение с него, върши работа.  A стария  PA 800 все още ли е  актуален като качества ? Преди имаше PA 900 , но вече низглежда е се предлага , Гледам каталога- PA 700 е по-скъп от PA 600 с около 600 лева.

Колега,малко се позаитересувай кои модели са Ок и класни -обикновенно са Италианска изработка и качество, и кои са Low-end Китайски ефтини боклуци...

Pa800 е класа впъти над 300,600,900,3х Le , и още дълго ще е така....

 

При корг годината и големината на цифрата, не означава по-горен клас или модел.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от 5 години имам KORG PA 600, и работеше нормално, но от няколко месеца започна  да бъгва,

 да блокира клавиатурарта,и две октави на дясната ръка  или няма тонове, или свирят фалшиво, или по двата тона.

Имате ли представа дали проблема е софтуерен или някаква част  се е развалила ? Какво бихте ме посъветвали ?

Поздрави

За всички има благодаря, за мен няма - Толкова-много неща ти казах , за които не много хора знаят и биха те светнали...

:)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.