Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Не знам дали сте видели, но поне аз бях залят във фейсбук, от китарните страници за новия стратокастер на Джон Мейър.

Пишеше, че са го мислили 2 години и половина.Страхотно!Толкова време в ядене и пиене.Със същия успех можеха да дадат на всеки познаващ марките китари да направи ПРС страт.Сложили тяхната си глава, което е страшно грозен хедсток за страт и поизрязали тялото на страта в долния рог.Също така и летящите птици/инлеи по грифа, за да се познава че е ПРС.

Това ли успяха да измислят за толкова време?!Още един безмислено скъп страт, който не предлага нищо ново.Нямам думи...

Интересно ще ми е, ако на някой му хареса и да се обоснове разбира се.

https://www.facebook.com/johnmayer/posts/10156208846376252

https://reverb.com/news/john-mayer-unveils-new-strat-like-prs-model

https://www.guitarworld.com/gear/prs-guitars-announces-new-john-mayer-signature-guitar-the-silver-sky

silver-sky-strat-prs.jpg

John-Mayer-UC-106.jpg

Веднага измислиха и майтапи по темата:

28577583_1686129674836067_47454214947304

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зле изглежда! Това бие сигначъра на Марти Фридман!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Интересно ще ми е, ако на някой му хареса и да се обоснове разбира се.

...

И на мен. Въпреки, че не обичам да пиша, преди да съм тествал - ама в случая направо си е пълен майтап

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате иновация, мисля, че гледате към грешната марка. Това го казва фен на PRS. Някои от любимите ми изпълнители използват именно PRS - Opeth, Porcupine Tree, Alter Bridge и т.н. Истината е, че вече могат да си правят каквото поискат, а хората ще го купуват като стой та гледай. Ясно е, че масата ще се хване на маркетинговия трик за 2те години разработки и т.н.

Та, по темата за иновация, може би трябва да се следят брандове като Strandberg, Kiesel, Musicman, Mayones, Skervesen.

Поздрави,

Тихомир

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно им е важен за артист листата.

Друго обяснение нямам...

Толкова хубави ПРС-ки с 3 сингъли има.

А пък, ако държиш на фендер тяло ( заради удобство), има Фендер кастъм шоп.

Вместо уродлив хибрид.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък идва с ей такива гащи, напълно безплатно!!!

s-l1600.jpg

:D :D :D

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми харесва този сигничър модел.

Топлата вода е открита отдавна, всичко е само маркетинг и как да прилапаме някой известен артист към нас.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех че MusicMan, на които съм голям фен иначе, правят най-грозните нови китари евър... сгрешил съм :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две години усилени изчисления и проучвания и volume knob-a пак е на същото тъпанарско място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста скучно видео по темата, но ако има някой заинтересован... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
29026143_2060302710915075_15393891164555
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От DANEV
      Скоро мисля да си купувам усилвател(комбо),.. И се колебая какъв да бъде(нямам претенции дали да е лампов или транзисторен,но за транзисторен съм набелязал само един,ако имам възможност ще пробвам всеки един от тези,които съм набелязал,но засега съм пробвал само един .. на другите съм слушал дема,от които не мога да си дам обстойна преценка ... Та ако вие имате наблюдения,съвети и други предложения ще ви бъда благодарен да споделите.

Свиря различни стилове,така че ми трябва нещо по-универсално. ( Blues,country,rock,jazz,funk,metal ,основно тези) , Свиря с Gibson Les Paul Studio 2000 

Засега съм набелязал :

Mesa boogie rectoverb 25 combo ( този е най-скъпия и единствения,който съм пробвал от тези,които ще изброя ,и останах с доста добро впечатление ) . 

PRS Sonzera 50 combo

ENGL Screamer 50 combo E330

Peavey clasic 50

Roland jazz chorus 40 ( този е транзисторния ,на който ми хареса много клийн канала и не особено драйва ,но така или иначе планирам в бъдеще да си взема и педалиера .. но хубав драйв от кубето въпреки това е плюс.)

Месата очевидно измества всички като цена .. но нея може би ще я търся стара ако реша да е тя.. Или има сайтове ,в които е значително по евтина .. За горна граница слагам не повече от 3000 лева ..

• От drago hazart
      Здравейте Колеги,
      На 19.11.2016 правя концертна вечер / one man show /.
      На акустична и електрическа китари ще изпълня мои парчета както няколко кавъра.
      Monkey Temple / София, бул. Христо Смирненски 1 / до ВИАС /. Дата 19.11.2016,
      Showtime - 21,30h. Welcome to the Show / Драго Блондо

• От antoniq_0901
      Хей, хора!
      Ще си купувам първата електрическа китара. Знам, че това е стотния глупав форум в този сайт, но не ми помгнаха другите.
      Китарата трябва да e до 400 лв . Харесвам марката Fender. За тези пари няма шанс да си взема точно Fender, но искам да е нещо като китарите STRATOCASTER. 
      Мога да взема и по - скъпа, но все пак ще ми е първата.
      Бих се навила и втора употреба.
      Иначе аз свиря от 2 години и нещо на класическа китара. 
      Та някави мнения и съвети при  избора?
      На какво да обърна най - много внимание?

• От drago hazart
      http://www.dimarzio.com/player/drago-blondo

• От zdravko0o
      Здравейте, 
      какво ви е мнението за акустичните китари на фендер и по-точно ниските класове?
      Например: Fender CD-60 

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.