Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична Китара слаб звук


Recommended Posts

Здравейте,

 

Ненамерих информация за моя въпрос и реших да пиша.

 

Взех си електронно - акустична китара, която след месец върнах в магазина понеже незнаех че отгоре е изработена от ламинат. Реших да я заменя с друга на същата марка топ модел от дърво но без електроника и която не е Cut Off, като предната. Преди два дни пристигна всичко е ОК но имам странното усещане че звука и е слаб Нямам предвид че не е в тоналност Самия звук е слаб от предната ми китара която беше нисък клас, Cut Off и ламинат отгоре. Немога да си обесня това защо е така Още повече влязах във филма след като гледах клип в YouTube на ревю на марката на подобен модел масов и човека зададе същия въпрос на свирещия

 

Въпроса ми е Сблъсквали листе се с подобен проблем и на каво се дължи Моля Ви не ми казвайте че това е в струните защото е възможно най тъпия отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, след като си взел топ модела китара на фирмата, която пазиш в тайна трябва да си доволен. Понеже тя не е "електронно - акустична китара" нормално е звукът ѝ да е по-слаб, понеже няма адаптер или пиезоадаптер.

И аз нямам предвид че не е в тоналност /за това си има ключове, да се вкара в тоналност/. В смисъл електро акустичната китара като я включиш в усилвател, комбо и т.н. ще се чува по-силно от неозвучена такава, независимо коя какъв клас е. А за тъпия отговор със струните - при две китари, неозвучени, близък клас, по-силно ще звучи тази с метални струни, спрямо тази с найлонови, а при две озвучени, тази, която е по-зверски усилена, независимо от струните.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... отговора може и да е в размера на тялото.....

 

Според мен това най логичния отговор.

И двата инструмента са Dreadnought, като едната е нисък клас с Cut Off електроноакустична а другате не ( копие на C. F. Martin D-41 ) Изобщо нестава дума за класически китари с найлонови струни. Китарите не са били свързвани към апаратура. Това ми направи впечатлие, когато новата пристигна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята ми беше. че ако са различни няма как да няма промяна....   :  parlor не(едва ли) може да се сравнява с superJumbo.....

 

при равни други условия ....
-струни

-бридж

-нът

-екшън !??!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм китарист, но от обща култура знам, че една акустична китара може да звучи тихо по най-различни причини - вида на струните, размера на тялото, начина на изработка, използвания материал, начина на свирене и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай.Хубавата акустична китара не се определя по силата на звука.Има евтинджоси,които кънтят и създават усещане за сила на звука ;)Както ти се струва тиха,така може да се окаже ,че в ансамбъл присъства стабилно и обекновенно е хубаво докато свириш,някой да застане на 5 метра от теб и да ти каже дали е така.Дори и да е така,да не ти пука.Притежавам обидно скъпи акустични китари,които въобще не са силни,като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.